داخلی آرشيو يادداشت صفحه سیاسی
امتیاز مثبت 
۰
 
یادداشت؛
به روز بودن در برابر تاکتیک‌های راهبردی دشمن
کد مطلب: ۷۵۱۹۰
تاریخ انتشار:شنبه ۲ ارديبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۰۳:۱۷
امروزه با توجه به رویارویی همه جانبه دشمنان نظام اسلامی با ملت ایران و اعمال فشار در حوزه‌های گوناگون عملی، اقتصادی و روانی، بیش از همیشه نیاز به هوشیاری در برابر دشمن و شگردهای او احساس می‌شود.
به روز بودن در برابر تاکتیک‌های راهبردی دشمن
به گزارش اوشیدا، حجت‌الاسلام محسن سنجری، کارشناس رسانه و مسئول نمایندگی تیپ ذوالفقار کرمان در یادداشتی نوشت: مقام معظم رهبری در خطبه‌های نمازعیدسعید فطر در مصلی تهران به نکات راهبردی اشاره فرمودند که برای یافتن این نقشه راه مشخص در بیانات معظم له شناخت این نکات ضروری است.

بنابراین امت مومن ومتدین، ولایت‌مدار و مسلمان برای تشخیص راه درست از نادرست شناخت نکاتی ضروری و با بکارگیری آنها یقیناً دشمن را به زانو در می‌آورند.

در شناخت دشمن آنچه مهم وضروری است شناخت به‌روز دشمن وآگاهی از نقشه‌های اوست ودر نتیجه باید در اتخاذ تکنیک و تاکتیک‌ به روز و در زمان خاص خود باابزار مناسب دشمن را زمین‌گیر کرد.

مراقبت کردن بر عدم حواشی، گاهی دشمن حواشی ایجاد می کند تا از اصل ماجرا ما را غافل کند و گاهی از درون باید مراقبت کرد، کمک کرد ، تا مشکلات مرتفع شود.

باید مراقبت کرد تا حربه دشمن شکست بخورد، حربه او بدبین کردن مردم نسبت به یکدیگر است چرا که می‌خواهند مردم را به جان هم بیندازند از این رو این یک خود مراقبتی اساسی است و در همه ابعاد چه سیاسی،چه اقتصادی،چه فرهنگی وغیره.

دشمن از طُرق مختلف سعی در ایجاد تردید ودودلی در بین مردم با تکنیک، تزویر ،وتحریف دروغگویی، خلاف واقع نمایی، تحقیر کردن است که از این ادبیات طی این ۴۴سال بهره‌گیری کرده که میزان موفقیت آن ضعیف بوده اما ضربه وارد کرده(مانند طراحی فتنه‌ها ).

دشمن امروز تلاش می‌کند تا برجستگی‌های کشور را نادیده بگیرد ونقاط ضعف را برجسته نشان دهد که به نظر یکی از بهترین کارها عملیاتی کردن فریضه جهاد تبیین است وبیان دستاوردهای فراوان نظام است.

جهاد وکسب معنویت باهم سنخیت دارد ونبایدهرکدام دیگری را تحت الشعاع قرار دهد از این رو لازم است جهاد را منحصراً دریک مقطع قرار دادن ودر مقطع دیگرتعطیل کردن نباشد بلکه توامان باهم باشد.

یکی از کلان راهبردهای که معظم له به آن تاکید کردند هم‌افزایی بین قوا است که حَلال بسیاری از مشکلات است که این مهم بایددر همه بخش‌های نظام تسریع شود تا مشکلات جامعه تسهیل شود.

راهبردحل مسایل از راهبردی ترین راهبردهاست، به طوری که امروز در بخشی از کارهای اساسی تلاش برخی این است که صورت مسله را به جای حل آن پاک کنند وبرخی تلاش دارند تااگر قدمی برای حل مشکلات برداشته می‌شود را عادی ویا مخفی نشان دهند.

حفظ اتحاد بین مردم راهبرد بزرگی است، که دشمن سعی دارد آن را باهدف‌گیری وتولید کینه ودشمنی ازبین ببرد.به طوری که دشمنان خوب فهمیدند بااتحادمشکلات حل خواهد شد از این رو مدام تلاش دارند صفوف اتحاد مردم را با پمپاژ ناامیدی در هم بشکنند.

وجود سلایق وتنوع در ایجاد احزاب ورقابت مانعی نیست اما در کنار همه اینها بایکدیگر باید مهربان بود چرا چون ما امت واحده وبرادر هم هستیم و برخی در درون احزاب متاسفانه بلندگوی دشمن شدند ومدام برطبل اختلاف ودشمنی با مردم شریف ایران می‌کوبند.

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark