داخلی آرشيو گفتگو صفحه 
امتیاز مثبت 
۰
 
کارشناس سیاسی:
بیانیه گام دوم انقلاب نقشه راه مردم و مسئولین است/اعتماد به غرب؛ اشتباهی که باید از آن عبرت گرفت
کد مطلب: ۷۴۳۸۰
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۴ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۳۹
یعقوب کریمی گفت:مقام معظم رهبری شناخت مسیر اعتماد به غرب را در بیانیه گام دوم انقلاب مشخص کردند.
بیانیه گام دوم انقلاب نقشه راه مردم و مسئولین است/اعتماد به غرب؛ اشتباهی که باید از آن عبرت گرفت
به گزارش اوشیدا، یعقوب کریمی؛ کارشناس سیاسی در گفت و گو با خبرنگار زاهدنیوز بیان کرد: مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب مسیر اعتماد به غرب را مشخص کردند که نباید اعتماد کرد باید با اتکا به توان داخلی در برابر حجمه و تهاجم فرهنگی دشمن ایستادگی کرد.

وی افزود: عدم اعتماد به غرب در طول تاریخ ایران بارها نشان داده شد که هر زمان و هر دوره ای به غربی ها اعتماد کردیم با پروژه نفوذ مواجه شدیم، غرب همواره مسائل کشور و ناتوانی مسئولین نظام ما را برعکس جلوه می دهد.

این کارشناس سیاسی تصریح کرد: غرب پروژه های نفوذ زیادی در کشور ما پیاده کرده است در یک دورانی افرادی علاقمند به غرب و تفکرات غربی گرایی داشتند، از این رخنه ها و نفوذ استفاده کردند و در برهه های زمانی توانستند صدماتی وارد کنند اما به نتیجه اصلی و مطلوب نرسیدند.

وی ادامه داد: با تفکر انقلابی و ارزش های اصیل اسلامی و با پشتوانه مردم و نسل جوان خود ثابت کردیم که میتوانیم تحول ایجاد کنیم باید تحول و نگاه از درون و استفاده از تکنولوژی بومی باشد؛ غرب با خیانت و تفکراتی که دارد شاهد بزرگترین بحران های معرفتی در دنیای غرب هستیم که گریبان گیر جوانان شده و این بحران های فرهنگی را به سمت ما گرایش می دهند.

کریمی با بیان اینکه اعتماد به غرب هیچگاه برای ملت ایران دستاورد نبوده است اذعان کرد: باید از مسائل گذشته و اعتماد به غرب عبرت گرفت چرا که آمریکا و کشورهای اروپایی هرگز به دوستانشان وفادار نماندند و با ملت ایران که همواره سر نزاع داشتند نیز هیچگاه از در دوستی وارد نخواهند شد.

وی گفت: شدید ترین خیانت های تاریخ و در حال حاضر را غربی ها و جبهه استکبار متوجه نظام جمهوری اسلامی ایران کردند و ما باید هوشیار و محکم و استوار پشت سر رهبر بایستیم و قطعا آینده نصیب کسانی است که صبر و استقامت بیشتری دارند.

کارشناس سیاسی اظهار کرد: در عرصه بین الملل کشورهایی که علی رغم امکاناتی که دارند ترس و واهمه بسیار بزرگی از استکبار دارند چون به نیروی داخلی خود اکتفا ندارند این امکانات و ثروت هیچ موقع برای آنها آرامش نیاورده و همیشه به دنبال خرید سلاح هستند.

وی با اشاره به بحران اوکراین تشریح کرد: زمینه اصلی این جنگ رقابت امریکا و روسیه برمی‌گردد، ولی تاوان آن را مردم اوکراین می‌پردازند، نشان داد اعتماد به غرب یک سراب بوده است که متأسفانه حتی پس از حمله روسیه هم همچنان ادامه داشته و تداوم آن به افزایش هزینه‌های بیشتر کشور اوکراین می‌انجامد.

کریمی عدم اعتماد به غرب را در تفکرات اعتقادی در حوزه های فرهنگی و جبهه مقاومت عنوان کرد و گفت: جبهه مقاومت از مرزهای ما تا لبنان و روسیه و خیلی از قسمت های شرق محکم در برابر ظلم ایستاده و اعتمادی به غرب ندارد و دائما در حال رشد و خیزش و تقویت نیروی مقاومت است.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark