داخلی آرشيو گفتگو صفحه سیاسی
امتیاز مثبت 
۰
 
عضو هیئت‌علمی اندیشکده یقین:
شهید الداغی غیرت را در جامعه احیا کرد
کد مطلب: ۷۵۲۳۵
تاریخ انتشار:يکشنبه ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۲۱
عضو هیئت‌علمی اندیشکده یقین گفت: شهید حمیدرضا الداغی نشان داد که غیرت هنوز در جامعه زنده است و در واقع جوانمردی و غیرت را احیا کرد.
شهید الداغی غیرت را در جامعه احیا کرد
علی رهجو در گفتگو با خبرنگار اوشیدا بیان کرد: شهید حمیدرضا الداغی نماد غیرت و جوانمردی که وقتی متوجه می‌شود سرمایه ناموس خانواده ای مورد تهاجم فردی اوباش قرار می‌گیرد واکنش نشان می دهد و همچون دختر خودش غیرتمندانه و باشجاعت از ناموس جامعه هم حمایت می کند و به شهادت می‌رسد.

وی افزود: یکی از ویژگی‌های خداوند غیور بودن است و غیرت را دوست دارد و درواقع این اقدام غیورانه شهید الداغی را خداوند برجسته کرد و عزیز کرد در جامعه و در قلب‌هایی که خداوند حکومت می‌کند این عمل عزیز شد و محبوب مردم و خداوند شد.

رهجو تأکید کرد: خانواده اولین نقش را در شکل‌گیری شخصیت نوجوان بازی می‌کند، کودک استعدادها و توانمندی‌های خود را در محیط خانواده رشد و پرورش می‌دهد؛ لذا کج‌روی اجتماعی در میان خانواده‌هایی که از هم پاشیده‌اند یا کانون گرم و روابط عاطفی ندارند، بیشتر مشاهده می‌شود.

رهجو تصریح کرد: شهید حمیدرضا الداغی نه‌تنها شهید غیرت و مردانگی، بلکه شهید ارزش‌هاست، این روزها هر جا که برویم نام شهید حمیدرضا الداغی مطرح است حرف از غیرت، مردانگی‌اش، از شجاعتش و از جسارتش است.

وی ادامه داد:حمیدرضا با این کار جوانمردانه نشان داد که غیرت هنوز در جامعه زنده است و این نیاز در جامعه وجود دارد.

عضو هیئت‌علمی اندیشکده یقین افزود: سلبریتی‌ها نسبت به منفعتشان واکنش نشان می‌دهند وقتی غیرتی در وجود خودشان نیست و باور ندارند در واقع برای سلبریتی‌ها متر و معیار همه چیز پول است، وقتی حضور در برنامه‌های تلویزیونی برای مصاحبه‌شونده‌ها دقیقه‌ای میلیون‌ها تومان محاسبه می‌گردد، درآمد آنان نیز دقیقه‌ای است رابطه مبتنی بر درک سلبریتی‌ها با زندگی و آنچه مردم در کوچه و خیابان تجربه کرده و می‌کنند منقطع است، حتی در جزئی‌ترین مسائل زندگی. آنها در جهانی دیگر زندگی می‌کنند و مردم در دنیای دیگر روز را به شب می‌رسانند.

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark