داخلی آرشيو خبر صفحه ورزشی
امتیاز مثبت 
۰
 
قایدی، پر از وسوسه‌های رفتن!/ غیبت ادامه‌دار ستاره استقلال دائمی می‌شود؟
کد مطلب: ۷۳۱۶۵
تاریخ انتشار:شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۲۲
درخواست مهدی قایدی از باشگاه استقلال بیشتر از اینکه به مبلغ قرارداد باشد، به یک بند خاص بازمی‌گردد تا بتواند با استفاده از آن به پیشنهادات خارجی‌اش پاسخ مثبت بدهد.
قایدی، پر از وسوسه‌های رفتن!/ غیبت ادامه‌دار ستاره استقلال دائمی می‌شود؟

به گزارش اوشیدابه نقل از راه دانا؛ مهدی قایدی سوژه روز باشگاه استقلال است. ستاره کلیدی و تاثیرگذار آبی ها در دو فصل اخیر که در فصل جاری بی تردید مهمترین مهره محمود فکری بوده اما مهاجم ریزنقش و فانتزیست استقلال حالا آتش بزرگی را در استقلال برافروخته که شعله های آن می تواند تمامی امیدی های استقلال در فصل جاری را خاکستر کند.

قایدی پس از آخرین بازی استقلال در نیم فصل اول برابر سپاهان که با شکست 2 بر صفر آبی ها به پایان رسید تا به امروز از حضور در تمرینات تیمش سرباز زده و بدل به غایب بزرگ این روزهای استقلال شده است. 13 روز از دیدار استقلال و سپاهان گذشته اما مهدی قائدی همچنان در تمرینات تیمش شرکت نمی‌کند.

قایدی به قراردادش با استقلال اعتراض دارد اما این اعتراض را به بدترین شکل ممکن و با غیبت در تمرینات نشان داده. او در طول فصل اخیر بارها و بارها در مصاحبه هایش به بحث قراردادش اشاره کرده و خواستار ترمیم آن شده اما با وجود پذیرش تلویحی باشگاه کماکان بر غیبت در تمرینات پافشاری می کند.

ظاهرا در دوره مدیریت پیش و حضور احمد سعاتمند به قایدی قول های نامتعارفی داده شده و مهاجم جنوبی آبی ها با استناد به همان وعده ها باشگاه را تحت فشار قرار داده تا قراردادش را ترمیم کنند. قایدی پیش از شروع فصل از مدیران وقت باشگاه وعده افزایش رقم قراردادش را گرفت که در پایان نیم‌فصل و با توجه به عدم تحقق وعده‌ها تصمیم گرفت در تمرینات استقلال شرکت نکند.

جالب اینکه پافشاری قایدی بیشتر از اینکه به مبلغ قرارداد باشد، به یک بند خاص بازمی گردد و ظاهرا این بازیکن جوان با مشورت برخی اطرافیان خود می‌خواهد بندی را به قراردادش اضافه کند که مدیرانش به هیچ عنوان راضی به گنجاندن آن در قرارداد وی نیستند.

این در حالیست که مهاجم جوان استقلال که به نظر می‌رسد مشورت‌های خوبی به او داده نمی‌شود، نسبت به سایر بازیکنان استقلال در این فصل دریافتی بیشتری داشته و 67 درصد از مبلغ قراردادش را گرفته است.

مدیران استقلال متوجه شده بودند برخی برای اینکه بازیکن جوان و تأثیرگذار استقلال را هوایی کنند، مشورت‌های خوبی به او نمی‌دهند و سه بار از وی خواستند که رو در رو با آنها صحبت کند، اما قایدی هر بار مدیربرنامه‌هایش را به جلسه با مدیران باشگاه فرستاد.

*پافشاری قایدی بر بند فسخ قرارداد

قرارداد مهدی قایدی با استقلال در این فصل 900 میلیون تومان است که تا امروز 67 درصد آن را از باشگاه دریافت کرده است. در این بین وعده‌های مدیران قبلی که محقق نشده باعث شد تا مدیران استقلال تصمیم بگیرند مبلغ 2 میلیارد و 100 میلیون تومان به قرارداد این بازیکن اضافه کنند تا مبلغ قرارداد وی به 3 میلیارد برسد. مدیران باشگاه استقلال با وجود اینکه قایدی تا سال 1402 با این باشگاه قرارداد دارد، تصمیم گرفتند دو میلیارد و 100 میلیون تومان به قراردادش اضافه کنند تا رضایت مهاجم کلیدی تیمشان را جلب کنند.

مسئولان استقلال تصمیم دارند از این رقم 500 میلیون امروز شنبه و 500 میلیون دیگر هم چند روز دیگر به حساب قائدی واریز کنند تا وی با ذهن باز در تمرینات شرکت کند اما قائدی تا امروز به هر 3 درخواست مدیران استقلال پاسخ منفی داده و مدیر برنامه‌هایش را به جلسه فرستاده است.

با وجود همه این مباحث، پافشاری قایدی نه در رقم قرارداد بلکه برای بند فسخ قرارداد است. مدیر برنامه این بازیکن به مسئولان استقلال از طرف قایدی اعلام کرده خواستار بند فسخ قرارداد به رقم 500 هزار دلار است. مسئولان باشگاه استقلال که همیشه در قبال بازیکنان و خواسته‌های آنها بازنده هستند این بار با توجه به قرارداد قایدی تا سال 1402  با این باشگاه به درخواست این بازیکن پاسخ منفی داده و اعلام کردند به هیچ عنوان زیر بار این درخواست نمی‌روند مگر اینکه وی راضی شود بند فسخ قرارداد را به 3 میلیون یورو افزایش بدهد. آنها به خوبی می‌دانند قائدی پیشنهاداتی دارد و می‌خواهد با این بند 500 هزار دلاری راحت از استقلال جدا شود به همین دلیل اعلام کرده‌اند فقط در صورتی که وی 3 میلیون یورو پرداخت کند می‌تواند این بند را به قراردادش به عنوان الحاقیه  اضافه کند.

قایدی که اصرار مسئولان استقلال را دیده تا قرار دادن بند یک میلیون یورویی راضی شده اما زیر بار 3 میلیون یورو نرفته است.

*پای پیشنهاد خارجی در میان است؟

ستاره استقلال در حالیکه اضافه شدن مبلغ قرارداد را پذیرفته بود، با مشاوره اطرافیانش به یکباره بحث بند جدایی برای ترانسفر شدن در قراردادش را پیش کشید که این بار مدیران استقلال زیر بار خواسته او نرفتند، چرا که اعتقاد داشتند استقلال در سال‌های اخیر از این مسئله ضرر کرده است.

ظاهرا در این تغییر رویه ناگهانی پای یک پیشنهاد جذاب و وسوسه برانگیز در میان است. گفته می شود مدیر برنامه های قایدی پیشنهادی جدی از سوی یکی از تیم های قطری برای قایدی دارد و همین پیشنهادات سنگین سبب شده تا قایدی هوایی شده و در سودای رفتن باشد. او با بهانه قراردادن وعده های مدیر پیشین و دستاویز قرار دادن قراردادش از حوضر در تمرینات سر باز زده و باشگاه را تحت فشار قرار داده تا بند فسخ قرارداد وی را فعال کنند تا او با خیال راحت و پرداخت مبلغی نه چندان قابل توجه استقلال را ترک کند.

چه آنکه قایدی نیک می داند باشگاه استقلال تحت هیچ شرایطی با جدایی وی موافق نیست و اجازه جدایی به او را نخواهد داد از همین رو بر گنجاندن بند فسخ قرارداد پافشاری می کند تا بتواند با استفاده از این بند در همین زمستان استقلال را ترک کند و چمدانهایش را به سوی قطر ببندد.

وسوسه قطر، بلژیک، پرتغال و بازارگرمی با نام پرسپولیس

از سوی دیگر ظاهرا یک ایجنت پیشنهاد بازی در لیگ بلژیک و پرتغال را به قایدی داده و تاکید کرده می‌تواند او را به راحتی به اروپا ترانسفر کند.
 
از همه جالبتر اما پیشنهاد یکی از ایجنت‌ها به قایدی برای پیوستن به پرسپولیس است! این ایجنت به ستاره استقلال پیشنهاد کرده تا مسیر یاغی شدن را طی کند و پیراهن آبی را با قرمز تاخت بزند. پیشنهادی که به نظر نمی‌رسد امکان‌پذیر باشد. فراموش نکنید که قرارداد قایدی با استقلال تا سال ۱۴۰۲ پابرجاست و برای جدایی از استقلال نیاز به رضایتنامه دارد که باشگاه استقلال تحت هیچ شرایطی آن را برای پرسپولیس صادر نخواهد کرد.
 
حتی اگر بند فسخ قرارداد قایدی نیز فعال شود، با توجه به رقم سنگین و چند صد هزار دلاری آن هیچ باشگاه داخلی توان پرداختش را ندارد. از سوی دیگر این را باید در نظر داشت که قایدی تا به امروز در لیست باشگاه پرسپولیس حضور نداشته و مسئولان این باشگاه تمامی تمرکز و انرژی خود را معطوف جذب شهریار مغانلو مهاجم لژیونر ایران کرده‌اند.
 
 
بنابراین به نظر می رسد خبر قرمز شدن قایدی بیشتر یک بازارگرمی از سوی این بازیکن برای تحت فشار قرار دادن باشگاه استقلال برای پذیرش پیشنهادش باشد.

*پاسخ رد به سرمربی و کاپیتان

با وجود اینکه قایدی با استقلال قرارداد دارد و باید در تمرینات تیمش شرکت کند اما وی به بهانه ترمیم قراردادش قریب به دو هفته است که در تمرینات حاضر نشده و حتی به درخواست مکرر باشگاه پاسخ منفی داده.  ظاهرا در این بین کاپیتان تیم استقلال هم با وی تماس گرفته اما او اعلام کرده در تمرینات شرکت نمی‌کند. قایدی طی روزهای اخیر به درخواست محمود فکری سرمربی استقلال هم برای حضور در تمرینات نیز پاسخی نداده است.

*احضار به کمیته انضباطی

مهدی قایدی مهاجم جوان تیم فوتبال استقلال به دلیل عدم حضور در تمرینات آبی‌پوشان به کمیته انضباطی این باشگاه احضار شد. باشگاه استقلال این بازیکن را به کمیته انضباطی فراخوانده است تا پاسخگوی دلایل غیبتش در تمرینات باشد.

با این وضعیت مشخص است قائدی مسیری را طی می‌کند که در نهایت بازنده خواهد بود زیرا این بازیکن نه بند جدایی در قراردادش دارد و نه اینکه بدون رضایت می‌تواند از این تیم جدا شود. او تا امروز 67 درصد از قرارداد فعلی اش را هم دریافت کرده و جای اعتراضی هم ندارد اما با ادامه این روند و با غیبت‌های متعدد احتمالا با جریمه سنگین باشگاه و ورود به حواشی خود ساخته خواهد شد.

انتهای پیام/

Share/Save/Bookmark