داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
به مناسبت دهه مبارک فجر؛
۳ محیط کار واقعی مهارت‌آموزی در زابل مجوز فعالیت گرفتند
کد مطلب: ۷۴۹۷۵
تاریخ انتشار:دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۱۲
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای سیستان و بلوچستان از اهدای مجوز طرح مهارت‌آموزی در محیط کار واقعی در شهرستان زابل خبر داد و گفت: با اجرای این طرح به ایجاد اشتغال مولد و پایدار در جامعه کمک می‌شود.
۳ محیط کار واقعی مهارت‌آموزی در زابل مجوز فعالیت گرفتند
به گزارش پایگاه خبری‌اوشیدا، جلیل شهریاری در گفتگو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: سه صنف فنی و خدمات در رشته‌های لوله‌کشی گاز، شیرینی‌ها و کلوچه محلی و خشک‌شویی مجوز فعالیت محیط کار واقعی را در منطقه سیستان گرفتند.

وی با اشاره به طرح مهارت‌آموزی در محیط کار واقعی کارگفت: این طرح با رویکرد ایجاد بسترهای لازم برای اشتغال مولد و پایدار و همچنین استمرار و تثبیت اشتغال فرصت‌های موجود و موردنیاز جامعه به‌ویژه در مشاغل خرد و خانگی ایجاد می‌شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای تصریح کرد: استفاده از ظرفیت بخش‌های غیردولتی در توسعه آموزش‌های مهارتی و نیاز برای استفاده از ظرفیت‌های آموزشی موجود در محیط‌های کارگاهی و در راستای توسعه و تنوع الگوهای آموزشی تدوین شده است.

وی افزود: اهداف این طرح آشنایی با محیط کسب‌وکار، کسب تجربه و آماده‌سازی و ایجاد خودباوری در مهارت‌آموز برای ورود به عرصه اشتغال و کارآفرین و همچنین حفظ و پایداری مشاغل سنتی و بومی خصوصاً در صنایع‌دستی و کمک به بنگاه‌های فعال به‌منظور شناسایی و جذب نیروی کار مستعد و توانمند است.

شهریاری با بیان اینکه این طرح به کاهش هزینه‌های جذب و به‌کارگیری نیروهای فاقد مهارت کمک بسیاری می‌کند، خاطرنشان کرد: استفاده از ظرفیت و توان آموزشی عملی بنگاه‌های اقتصادی نیز از دیگر اهداف بسیار مهم این طرح است.

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark