داخلی آرشيو گزارش صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
امام جمعه هامون:
دفاع ازمردم غزه وظیفه همه است
کد مطلب: ۷۵۶۷۷
تاریخ انتشار:جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۴۵
امام جمعه شهرهامون گفت :امروز جنایات رژیم صهیونیستی ماهیت اصلی خودشان نشان دادنند.
دفاع ازمردم غزه وظیفه همه است
به گزارش خبری اوشیدا، حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم گزمه در خطبه‌‌های این هفته نماز ضمن سفارش به تقوای الهی، اظهار داشت: امروز، سالروز معرفی عراق به عنوان آغازگر جنگ از سوی سازمان ملل در سال ۱۳۷۰ است. جنگی که طی هشت سال بر همگان روشن شد؛ چه جوان‌هایی شهید شدند و چه تعداد ایثارگر و جانباز در راه دفاع از وطن داریم و در پایان نیز؛ رژیم بعثی با چه خفت و خواری رو به افول رفت.

خطیب نماز جمعه هامون ادامه داد: یکشنبه ۱۹ آذر سالروز تشکیل شورای عالی انقلاب فرهنگی به فرمان امام راحل (ره) در سال ۱۳۶۳و سالروز انتخابات دوره‌ی اول مجلس خبرگان رهبری در سال ۱۳۶۱ و روز جهانی حقوق بشر است. وقتی سخنان امام را در رابطه با جایگاه شورای عالی انقلاب مرور می‌کنیم، پی به اهمیت موضوع می‌بریم به خصوص که دشمنان این نظام با همه‌ی توان جهت استحاله‌ی فرهنگی به میدان آمدند.

وی افزود: تشکیل شورای انقلاب فرهنگی به فرمان امام( ره) برای حفاظت و حراست از اسلام و انقلاب بود که باید مسئولان و اعضای این شورا، با تمام وجود از فرهنگ اسلامی دفاع و به فرهنگ خانمان سوز غربی حمله کنند. زیرا آنها با تمام توان دنبال استحاله‌ی فرهنگی و غلبه دادن فرهنگ خود بر ما و ملت ما هستند. وظیفه‌ی این شورا در سطح کلان کشور؛ برنامه‌ریزی، طراحی، دفاع از ارزش‌های الهی و هجمه به فرهنگ غلط بیگانگان است. نه تنها باید دفاع کنند بلکه؛ حالت تهاجم هم باید بگیرند و مانع نفوذ دشمن شوند. در جامعه‌ی ما مدارس، حوزه‌ها باید مانع از این امر شوند که دشمنان فرهنگ غلط خودشان را به مردم ما بدهند.

وی ادامه داد: هر کس در مسیر فرهنگ، تلاش کند و کشته شود شهید است. اگر رنجی را متحمل شود اجر دارد. کسی که امروز در عرصه‌ی دفاع در مرزها کشته شود، شهید است. امروز مسئولان ما در سطح کلان، در مجلس، در قوه‌ی مجریه باید قبول کنند جنگ فرهنگی شدیدی با دشمنان داریم. نبرد، نبرد سنگینی است. در حوزه‌ی فرهنگ، گاهی دشمن ضربه می‌خورد و گاهی موفق می‌شود لذا؛ کار فرهنگی، کار مهمی است. ابزار هم فراوان است. کتاب، تلویزیون، ماهواره‌ها، فضای مجازی همه به میدان آمده‌اند. دشمن از اینها جهت غلبه دادن فرهنگ خودش بر فرهنگ اسلامی ما بهره می‌برد. ما با همین وسایل باید مقابله به مثل کنیم. اگر غفلت کنیم دشمن غفلت نمی‌کند و برنامه‌های خود را اجرایی می‌کند.

گزمه افزود: برای حقوق بشر قوانینی را وضع کرد‌ه‌اند اما؛ این حقوق بشر نیست، تامین منابع مستکبران جهان است. عملا دفاع از ظالم و زیر پا گذاشتن مظلوم است. در ماجرای غزه و فلسطین ما می‌بینیم کشورهای مدافع حقوق بشر به جای اینکه به مردم مظلوم غزه کمک کنند، به رژیم جعلی اسرائیل کمک می‌کنند و این مشخص است حقوق بشر آنها چیست. این حقوق، حقوق مستکبران است. بهترین حقوق در نظام جمهوری اسلامی و مکتب اهل بیت است. برخورد رزمندگان فلسطین با اسرا را ببینیم.

خطیب نمازجمعه افزود: حضور داعش در عراق و صحنه‌های رقت‌انگیز و وحشتناک، کلیپ‌هایی که مردم به رگبار می‌بستند را دیدیم. امروز جنایات رژیم صهیونسیتی ماهیت اصلی‌شان را برای عالم روشن کرد داعش دست پرورده‌ی اینها هست. آه و ناله‌ی زنان و کودکان، آنها را نابود خواهد کرد. ما دوگانگی حقوق بشر را می‌بینیم جایی که به نفع آنهاست یک طورحرف می‌زنند و اگر بر علیه آنها باشد، طور دیگری حرف می‌زنند این دوگانگی سخنان آنان بر مردم عالم مشخص می‌شود.

وی افزود: دفاع از مردم غزه وظیفه‌ی همه است. بیشترین تحرکات را وزارت خارجه ما و ریاست جمهور ما در این قضیه داشتند. به روسیه سفر کردند، همفکری کردند که چه کار انجام دهند تا ماشین جنگی جعلی اسرائیل متوقف شود.

وی تصریح کرد: محور مقاومت باید با کمک کشورهای هم پیمان از این خونریزی جلوگیری کنند. مردم کشورهای جبهه‌ی مقاومت با همه‌ی توان و قدرت تلاش می‌کنند. یمن را ببینید هرچه آمریکا تهدید می‌کند باز هم کارش را انجام می‌دهد. به یمن طعنه می‌زدند الان ببینید به کجا رسیدند که می‌گویند با یمن در نیفتید، مقابله به مثل نکنید این ثمره‌ی توکل به خدا و ایستادگی است.

حجت الاسلام والمسلمین گزمه در ادامه بیان کرد: اینها عموی پیغمبر ونزدیکان پیغمبر بودند اما؛ قرآن می‌گوید: این مال هیچ سودی برای آن نداشت و نجاتش نمی‌دهد. همسرش آتش بیار این معرکه بود. این زن و شوهر همکار و همفکر بودند البته در کار بد و مسیر خلاف دستورات الهی و در جایی دیگر، قرآن زن و شوهری معرفی می‌کند که مرد در راه حق و زن در راه باطل است. حضرت نوح و حضرت لوط، دو تا پیامبر الهی اما همسرانشان ایمان نیاوردند. در خانه دو تا پیامبر الهی همسرانشان همراه نشدند. مرد مومن و زن غیرمومن و برعکس آن را قرآن به ما معرفی می‌کند مثل: زن فرعون، فرعون مستکبر و همسرش مومن بود یعنی حجت برای همگان تمام است. نمی‌شود که مرد بی ایمان باشد همسر هم بگوید من هم بی ایمان شدم شما درک و عقل دارید و برعکس نمی‌شود گناه خودش را بر گردن همسرش بیندازد. در حدیثی خداوند متعال به پیامبر می‌فرماید اگر شما نبودی افلاک را خلق نمی کردم و اگر علی نبود؛ شمای پیامبر را خلق نمی‌کردم اگر فاطمه نبود؛ هر دوی شما را خلق نمی‌کردم.
لذا وجود نازنین حضرت زهرا سلام الله علیها باعث خلقت عالم است


انتهای خبر/

خطیب نماز جمعه‌ی هامون در پایان افزود: به خاطر این همراهی و عمل به دستورات الهی است ابولهب و همسرش در عذاب الهی گرفتار می‌شوند و ثروت دنیا هیچ کاری برای آنها نمی‌کند. فرعون، جهنمی و همسرش، بهشتی می‌شود. این وعده‌ی الهی برای همه صدق می‌کند.
Share/Save/Bookmark