داخلی آرشيو يادداشت صفحه سیاسی
امتیاز مثبت 
۰
 
یادداشت؛
آه غزه مشق دانشگاه شد
کد مطلب: ۷۶۲۰۷
تاریخ انتشار:يکشنبه ۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۰:۰۷
اعتراض دانشجویان و اساتید درس و دانشگاه‌های آمریکا و اروپا در حمایت از مردم مظلوم غزه موج بزرگ و بلند، آه مظلومیت غزه امروز مشق دانشگاه و درس کلاس بزرگ‌ترین دانشگاه‌های آمریکا رسیده است.
آه غزه مشق دانشگاه شد
 حجت‌الاسلام‌والمسلمین محسن سنجری، مسئول بسیج طلاب و روحانیون سپاه ثارالله استان کرمان در یادداشتی به اوشیدا نوشت: بیش از۶ ماه ماشین جنگی رژیم صهیونیستی در غزه مظلوم خاموش نشده این ماشین که با سوخت آمریکا و اروپا و برخی مرتجعین منطقه بی‌امان غزه را تبدیل به تلی از خاکستر و آوار کرده دیگر بعید است در دنیا بمبی، موشکی، سلاحی، بوده که صهیونیست‌ها بر سر مظلوم‌ترین آدم‌های دنیا در باریکه غزه پیاده نکرده باشند، شهادت بیش از ۳۰ هزار انسان بی‌دفاع در بزرگ‌ترین زندان سرباز جهان یعنی غزه و ایستادگی غیرقابل‌وصف این مردم اکنون جهان را با ابعاد جنایات رژیم صهیونیستی بیش از گذشته آشنا کرده. از تظاهرات و راهپیمایی در قلب آمریکا و اروپا، از تجمع در میادین مختلف کشورهای جهان اکنون شکل تظاهرات وارد فاز جدیدی شده در ده‌ها دانشگاه آمریکا اعتراض دانشجویان و اساتید درس و دانشگاه را تعطیل و این موج اکنون در فرانسه، انگلیس، ایتالیا و...برخی دانشگاه‌های اروپا رسیده موج بزرگ و بلند، آه مظلومیت غزه امروز مشق دانشگاه و درس کلاس بزرگ‌ترین دانشگاه‌های آمریکا رسیده است.

 بازداشت رئیس دپارتمان فلسفه دانشگاه اموری آتلانتا به جرم شرکت در اعتراضات ضد رژیم صهیونیستی خبری که بسیاری از مجامع علمی را شوکه کرده است.

 بر اساس اخبار دقیق چیزی بالغ بر ۶۰۰ دانشجو و استاد، از دانشگاه‌های آتلانتا، جرج واشنگتن، اوهایو، کالج امرسون، آی آن پلستاین، تگزاس، کالیفرنیا، دستگیر و به مکان‌های نامعلوم منتقل شده‌اند. به گفته رئیس دانشگاه «ییل» پلیس آمریکا فقط از این دانشگاه ۶۰ دانشجو را دستگیر و با خود برده است. اخراج، تعلیق و زندان، در کنار ضرب و شتم، سرنوشتی است که تاکنون دانشجویان و اساتید معترض به آن دچار شده‌اند.

 در دو دانشگاه معروف آمریکا در کالیفرنیا و تگزاس خبرها و تصاویر حمله نیروهای ویژه پلیس و بازداشت دانشجویان معترض با بدترین شیوه استفاده از گاز اشک‌آور و شوک الکتریکی اما این اقدامات از عزم این دانشجویان برای حمایت از مردم غزه و پایان نسل‌کشی در غزه نمی‌کاهد.

 تصاویر و فیلم‌هایی که از دو دانشگاه ایندیانا و اوهایو منتشر شده است که نشان می‌دهد، تک‌تیراندازها بالای پشت‌بام و به سمت دانشجویان نشانه رفته‌اند.

 دانشگاه اوهایو، سومین دانشگاه بزرگ آمریکا است که تجمع قابل‌توجه دانشجویان و اساتید را نشان می‌دهد که
 مهم‌ترین خواسته معترضان، «توقف نسل‌کشی و حمایت‌ها از اسرائیل» عنوان شده است؛ اما رسانه‌های غرب و رژیم صهیونیستی تلاش می‌کنند، این اعتراض‌ها را «یهودستیزی» و «حمایت از حماس» جا زده و سرکوب معترضان را نیز «مبارزه با یهودی‌ستیزی» جا بزنند. درخواست برای خارج‌کردن بودجه کالج‌ها و دانشگاه‌ها از عملیات نظامی رژیم صهیونیستی نیز همچنان در دانشگاه‌های سراسر آمریکا از جمله دانشگاه ییل، دانشگاه نیویورک، دانشگاه هاروارد، مؤسسه فناوری ماساچوست، دانشگاه تافتس و بسیاری دانشگاه‌های دیگر گسترش‌یافته است.

 اما این تازه شروع ماجراست طوفان الاحرار پیر و جوان، مسلمان و غیرمسلمان و دانشجو و استاد نمی‌شناسد؛ بلکه این آه غزه است دیگر از غزه تبدیل به طوفانی سنگین‌تر از الاقصی شده و اکنون از دیوارهای مرتفع جهان بالا رفته و شکاف عمیقی بر پیکر بی‌خاصیت مجامع جهانی وارد آورده که نزدیک به ۴۰ هزارشید در غزه دیگر سکوت معنا ندارد و باید ماشین آدم‌کشی غربی‌ها با رانندگی صهیونیست‌ها ونشان دادن نقشه راه حامیان رژیم کودک کش پایان پذیرد که اگر سران غرب پافشاری بر حماقت‌های خود کنند طوفان‌های الاقصی تبدیل به طوفان الاحرار گردیده و یقیناً وعدهٔ صادق در صورت دست‌زدن به جنایات دامنه‌دار دامان آنان را خواهد گرفت.
 
 شکی نیست که قدرت و نفوذ آمریکا در طی این چند سال اخیر رو به افول است به این معنی که هیمنه و هژمونی آمریکا در دستگاه‌ها و نهادهای بین‌المللی کمتر شده است. کاهش قدرت آمریکا در نهادهای بین‌المللی دلایل متعددی دارد که بخشی از آن قدرت‌گرفتن چین و همچنین روسیه است و بخش دیگر مربوط به تحولاتی است که در منطقه رخ می‌دهد و نیز اتفاقات درون ایالات متحده از جمله عواملی است که بر کاهش قدرت آمریکا تأثیر گذاشته است. بر اساس قرارداد بین‌المللی ۱۹۲۵ ژنو که استفاده، تولید و انباشت سلاح شیمیایی ممنوع است، اما آمریکایی‌ها در لائوس و... استفاده کردند، این مسئله نشان می‌دهد آمریکایی‌ها هر چه به نفعشان باشد حمایت و ضمانت کرده و آن را دنبال می‌کنند.

 آن چیزی که مشخص است رسانه‌ها باید از این جنبش‌خواهی جهانی که به‌واسطه دانشجویان آمریکایی شروع شده حمایت کنند و امیدواریم که در همه نقاط جهان شاهد ادامه موضع‌گیری‌ها علیه صهیونیست‌ها و جنایات وحشیانه آنها باشیم.
 وظیفه تمام رسانه‌های آزادی‌خواه جهان و آنهایی که مدعی‌اند تریبونشان در اختیار مظلومان جهان است، این است که اعتراضات دانشجویان حامی فلسطین را پوشش دهند تا دامنه آن از مرزهای آمریکا و دیگر مناطق جهان فراتر برود و بسترها برای توقف جنایات رژیم صهیونیستی فراهم شود.

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark