داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
استاندار سیستان و بلوچستان خبر داد:
لزوم بهره‌گیری از همه ظرفیت‌ها برای برون‌رفت منطقه سیستان از شرایط فعلی
کد مطلب: ۷۵۴۳۴
تاریخ انتشار:يکشنبه ۲۹ مرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۴۲
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: برای برون‌رفت منطقه سیستان از شرایط خشکسالی فعلی، بایستی از همه ظرفیت‌ها به‌ویژه رونق تجارت با کشور همسایه بهره‌گیری شود.
لزوم بهره‌گیری از همه ظرفیت‌ها برای برون‌رفت منطقه سیستان از شرایط فعلی
 به گزارش پایگاه خبری اوشیدا، محمد کرمی در نشست بررسی مسائل سیستان که با حضور فرمانداران این منطقه برگزار شد، بیان کرد: منطقه سیستان با استفاده از ظرفیت‌های مرز و  سایر ظرفیت‌ها باید به یک منطقه بزرگ تجاری تبدیل شود.   
کرمی گفت: در حال حاضر اجازه ورود ۹۰۰ قلم کالا توسط مرزنشینان از مرز وجود دارد؛ اما در واقعیت این امر صورت نمی‌گیرد که با پیگیری‌های جدی باید مشخص شود که اشکال کجاست و کدام یک از ادارات صمت، گمرک و بازارچه‌ها در تحقق این موضوع کوتاهی داشته‌اند.  
  وی تأکید کرد: ارتباطات تجاری مردم با آن‌سوی مرز باید قوی شود و صمت با برگزاری نشست‌های تخصصی راهکارهای مرتبط ارائه دهد و مردم را برای ورود و مشارکت در حوزه تجارت آموزش دهد.

   استاندار با بیان اینکه اجرای طرح‌های جایگزین در منطقه در حوزه صنعت و سایر بخش‌ها از طریق وزارتخانه‌ها پیگیری شود؛ بیان کرد: مسئولین در این حوزه باید دائماً به این فکر کنند که چه طرح‌هایی را می‌توانند ارائه دهند و از طریق وزارتخانه و هلدینگ‌ها پیگیری نمایند.   
وی تصریح کرد: راه‌اندازی کارخانه لاستیک، کارخانه واگن‌سازی و کارخانه بزرگ تولید پوشاک به‌عنوان قطب تولید پوشاک منطقه می‌تواند در منطقه سیستان از طرح‌هایی باشد که باید مورد پیگیری قرار گیرد.   
استاندار با تأکید بر توسعه اتاق بازرگانی استان و با بیان اینکه سیستان و بلوچستان یک استان تجاری است، گفت: فعالیت اتاق بازرگانی تنها با تعدادی محدود از تجار قابل‌قبول نیست و جوانان مستعد در این حوزه باید وارد شوند و در این زمینه آموزش‌های لازم به آنها ارائه شود.  
  وی عنوان کرد: باید از ظرفیت‌های تجاری بین استانی نیز استفاده کنیم و جلسات مشترک اتاق‌های بازرگانی با اتاق‌های بازرگانی استان‌های خراسان رضوی، فارس، اصفهان و استان‌های هم‌جوار برگزار شود تا ظرفیت‌های تجاری را در کنار هم به میدان بیاوریم.   
کرمی تأکید کرد: همایش بزرگ سرمایه‌گذاری با دعوت از سرمایه‌داران استان که در خارج از استان و کشور سرمایه‌گذاری دارند باید برگزار شود و ظرفیت‌های استان برای سرمایه‌گذاری تشریح شود. 

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark