داخلی آرشيو گفتگو صفحه سیاسی
امتیاز مثبت 
۰
 
یادداشت؛
انقلاب اسلامی ایران الگوی آزادگی آزادی‌خواهان جهان است
کد مطلب: ۷۶۳۳۴
تاریخ انتشار:شنبه ۱۲ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۰۹:۰۵
بنا بر فرموده مقام معظم رهبری این انقلاب بی‌نام امام خمینی در هیچ جای جهان شناخته شده نیست الحق شخصیت آن عزیز یگانه شخصیتی دست‌نیافتنی و جایگاه والای انسانی او جایگاهی دور از تصور و اساطیر گونه بود.
انقلاب اسلامی ایران الگوی آزادگی آزادی‌خواهان جهان است
دکتر محمود شیخ‌ویسی کارشناس علوم سیاسی و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی هامون در یادداشتی به اوشیدا نوشت: کشور ایران تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در دوره حاکمیت ۲۵۰۰ساله شاهنشاهی به سبب حکومت‌های قاجاریه و پهلوی که وابسته به کشورهای قدرتمند آن دوران بودند دچار عقب‌ماندگی شده بود ایران ِپیش از انقلاب در تولید علم و فناوری صفر بود و در صنعت به جز مونتاژ و در علم به جز ترجمه هنری نداشت.

از عصر ناصرالدین‌شاه تا پایان دوره پهلوی دوم تاریک‌ترین دوران تاریخ ایران است، مقطعی که آن پادشاهان خیانتکار و عیاش به فکر رشد علمی و پیشرفت مردم و کشور نبودند تا اینکه امام خمینی (ره) آمد و ملت ایران را از زیر یوغ طاغوت و پهلوی‌ها نجات داد و راه پیشرفت علم را گشود و روحیه خودباوری را در میان مردم و جوانان زنده کرد.

امروز در دنیا عزت ملت ایران که دشمن هم به آن اقرار می‌کند به برکت همین انقلابی است که امام خمینی (ره) با تمسک به آیات قرآن کریم آن را پایه‌گذاری کرد و به یک مکتب جهانی تبدیل شد. چهل و پنج سال پیش مردم بزرگ و آزادی‌خواه ایران اسلامی با شعار استقلال آزادی جمهوری اسلامی و با رهبری مدبرانه معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) رژیم استبداد را ریشه‌کن و دست استکبار را از این کشور کوتاه کردند تا مسیر عزت و اقتدار را طی کنند.

در واقع ایران اسلامی به‌عنوان الگوی مردم‌سالاری دینی، سرلوحه و الگوی آزادی‌خواهانی است که آرمان آنها رهایی از اسارت نظام سلطه جهانی بوده و قصد سازش با تمدن مادی عصر حاضر را ندارند. امروز کشور به برکت رهبری‌های امام راحل رهنمودهای مقام معظم رهبری و جان‌فشانی‌های شهدا و ایثارگران در اوج اقتدار قرار دارد.
مقام معظم رهبری جمله معروفی در معرفی امام خمینی (ره) بکار می‌برند و می‌فرمایند: این انقلاب بی‌نام خمینی در هیچ جای جهان شناخته شده نیست الحق شخصیت آن عزیز یگانه شخصیتی دست‌نیافتنی و جایگاه والای انسانی او جایگاهی دور از تصور و اساطیر گونه بود.

مقام معظم رهبری به حق معتقد است حضرت امام خمینی (ره) همه خصال نفیس و کمیاب را که مجموعه آن در قرن‌ها به‌ندرت ممکن است در انسان بزرگی جمع شود همه را با هم داشت و با این ویژگی‌ها بود که توانست تخت فرعون‌های زمانه را بلرزاند و دل مستضعفان را به نور امید روشن سازد و جهان اسلام را به حرکت درآورد.

مقام معظم رهبری عظمت کار امام (ره) را به ارتباط ایشان باخدا و تذهیب نفس می‌داند که همه دشمنان داخلی و خارجی او نیز این ویژگی را قبول داشتند. شهید آیت‌الله رئیسی تربیت شده مکتب امام راحل بود و مکتب توحیدی امام را دنبال کرد. مکتب امام چند اصل مهم دارد از جمله نخستین اصل توحید و خدامحوری است اصل دوم اسلام اجتماعی و اصل سوم استکبارستیزی و حمایت از مستضعفان است و همچنین روحیه جهادی، مردم‌داری و صداقت نیز از اصول مکتب امام راحل بود که همه این اصول در شخصیت شهید رئیسی نمایان بود و مسیر راهش همان مکتب امام راحل بود.

شهید آیت‌الله رئیسی اهداف انقلاب را دنبال می‌کرد و به دنبال اقتدار و عزت ایران اسلامی بود و از نیروهای مخلص و وفادار رهبری بودند که باروحیه جهادی و خستگی‌ناپذیری برگرفته از مکتب امام راحل در طی سه سال ریاست‌جمهوری هرگز بر زمین ننشست و همواره به دنبال گشایش مشکلات اقتصادی کشور و ارتقا جایگاه ایران اسلامی در سطح بین‌المللی و جهانی بودند و باید ثمرات اقدامات رئیس‌جمهور شهید را در طی سال‌های آینده دید.

انقلاب اسلامی ایران ماندگار است و دشمنان باید بدانند با طراحی توطئه و اجرای جنگ‌های ترکیبی هرگز نمی‌توانند بر ملت ایران غلبه کنند. ان‌شاءالله در هشتم تیرماه با انتخاب رئیس‌جمهوری در تراز انقلاب با مشارکت حداکثری در انتخابات مشت محکمی بر دهان استکبار و دشمنان خواهیم زد.

انتخاب رئیس‌جمهوری اصلح و فردی که در تراز انقلاب باشد، اکنون به دست ملت شریف ایران است که باید بار دیگر با حضور حداکثری خود در میدان انتخابات، شایسته‌ترین فرد را برای مدیریت کشور انتخاب کنند.

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark