داخلی آرشيو خبر صفحه سیاسی
امتیاز مثبت 
۰
 
وزیر نیرو خبر داد:
دولت احقاق حقوق مردم در شرق کشور را دنبال می‌کند
کد مطلب: ۷۵۲۵۴
تاریخ انتشار:دوشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۵۰
وزیر نیرو گفت: پس از دستور رئیس‌جمهور به‌منظور تسریع در روند حل مسئله شرق کشور، فردا جلسه‌ای مهم با حضور تمامی دستگاه‌های ذی‌ربط با محوریت پیگیری حقابه قانونی هیرمند برگزار می‌شود.
دولت احقاق حقوق مردم در شرق کشور را دنبال می‌کند
به گزارش پایگاه‌خبری‌اوشیدا، علی‌اکبر محرابیان با اشاره به اقدامات انجام شده به‌منظور پیگیری اجرای معاهده هیرمند بیان کرد: مسئله تأمین آب شرق کشور از ابتدای فعالیت دولت مردمی یکی از مهم‌ترین دستور کارهای فعالیت بوده و تلاش شده با توسعه زیرساخت و تأمین منابع به سمت حل مسئله پیش برویم.

وزیر نیرو با اشاره به اهمیت تأمین آب بر اساس معاهده هیرمند افزود: پس از دستور رئیس‌جمهور به‌منظور تسریع در روند حل مسئله شرق کشور، فردا جلسه‌ای مهم با حضور کلیه دستگاه‌های ذی‌ربط با محوریت پیگیری حقابه قانونی هیرمند برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: در این جلسه تصمیمات مهمی در خصوص حل مسئله آب شرق کشور گرفته خواهد شد.

عضو کابینه دولت مردمی اظهار کرد: پیگیری حقابه هیرمند از اولویت‌های مهم دولت در سیستان و بلوچستان است و دراین‌رابطه دولت تمام تلاش خود را بکار خواهد بست.

محرابیان تأکید کرد: دولت تمام ابزارهای خود به‌منظور احقاق حقوق مردم ساکن در شرق کشور را به کار بسته و در این مسیر از هیچ تلاشی تا احقاق کامل حقوق مردم ایران فروگذار نخواهد کرد.

گفتنی است: یکی از مهم‌ترین دستور کارهای حوزه دیپلماسی آب وزارت نیرو، مسئله پیگیری معاهده هیرمند میان ایران و افغانستان بوده و در این مسیر، تاکنون جلسات مستمر کمیساریا آب در کنار سفر وزیر نیرو به افغانستان برای این مسئله انجام شده و تلاش‌ها برای احقاق حقوق ایران ادامه دارد.

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark