داخلی آرشيو گزارش صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
امام‌جمعه شهر علی‌اکبر مطرح کرد:
حضور و اراده مردم باعث اقتدار نظام جمهوری اسلامی
کد مطلب: ۷۵۹۸۴
تاریخ انتشار:جمعه ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۲۷
امام‌جمعه شهر علی‌اکبر گفت: حضور و اراده مردم است كه اين نظام را اقتدار بخشيده است. مردم نشان داده‏ اند كه آگاهانه و هوشيارانه در صحنه‏ هاى گوناگون حضور خواهند داشت.
حضور و اراده مردم باعث اقتدار نظام جمهوری اسلامی
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا، حجت‌الاسلام والمسلمین احمد لطفیان سرگزی ضمن سفارش به تقوای الهی بیان کرد: زلزله انقلاب، فرعونهای در بستر راحت آرمیده را بیدار کرد؛ اگر نبود قدرت عظیم ایمان و انگیزه این ملت و رهبری آسمانی و تایید شده امام خمینی، تاب آوردن در برابر آن همه خصومت و شقاوت و توطئه و خباثت، امکانپذیر نمیشد.

خطیب جمعه شهر علی اکبر با دعوت مردم در راهپیمایی ۲۲بهمن گفت:امروز جمهورى اسلامى، مسلّح به سلاحى است كه از سلاح اتمى بالاتر و بُرنده‏ تر است و آن، سلاحِ اراده و ايمان مردم و حضور و همراهى آن‏ها با دولت است. اين حضور و اراده مردم است كه اين نظام را اقتدار بخشيده است. مردم نشان داده‏ اند كه آگاهانه و هوشيارانه در صحنه‏ هاى گوناگون حضور خواهند داشت.

لطفیان سرگزی با اشاره به ایام الله دهه ی فجر ادامه داد:ایمان و مجاهدت و پرهیز از تفرقه، شروط تحقّقِ اعتلای علمی و مدنی امت اسلامی است.انقلاب ادامه‌ی بعثت پیغمبر بود، جمهوری اسلامی ادامه‌ی بعثت پیغمبر است. آن که با انقلاب اسلامی دشمن است، مثل همان دشمنانِ صدر اسلام، با بعثت اسلامی و با حرکت توحیدی دشمن است.


وی افزود:انقلاب عظیم اسلامی در ایران پیام بعثت را در دوره‌ی معاصر تجدید کرد؛ یعنی خداوند متعال به مردم ایران این توفیق را داد که خطّ مستمرّ بعثت نبوی را در این دوران، با ابتکار، شجاعت، اندیشه‌ی بلند و فداکاری خود پُررنگ کنند و نمایان کنند.این مطالبه‌ی نبی مکرم اسلام و بعثت اسلام از خود ما است. ما که اصلاح بشویم یک نمونه‌ی اصلاح‌شده‌ی اسلام را به بشریت اگر نشان بدهیم، خودش جاذبه دارد و جذب میکند.

خطیب نماز جمعه شهر علی اکبر بیان کرد: بعثت حضرت خاتم ‌الانبیا صلّی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلّم، حادثه‌ای است که با اصل حادثه خلقت انسان باید مقایسه شود؛ این قدر با عظمت و مهم است. پیغمبر همین طور که در آن روز مردم را به دوری از بتها و شکستن بتها دعوت کرد، امروز هم همین خطاب وجود دارد. اولین بت هم بت خود ما است، بت درون خود ما، بت نفس ما. اول خودمان را باید اصلاح کنیم. اول جامعه‌ی خودمان را باید اصلاح کنیم.


لطیفیان سرگزی در ادامه افزود: مصیبت غزّه متأسّفانه ادامه دارد. این مصیبت مصیبتِ دنیای اسلام است، بلکه بالاتر، مصیبت بشریّت است. این نشان‌دهنده‌ی آن است که نظم کنونی جهانی چقدر نظم باطلی است بطلان نظم جهانی را از همین حادثه‌ی غزه میشود فهمید و این ماندنی نیست، این قابل دوام نیست، این از بین خواهد رفت. حادثه‌ی غزه تمدن غربی را و فرهنگ غربی را در دنیا رسوا کرد.


لطیفیان تصریح کرد: حادثه ی غزه نشان داد که آمریکا تمدنش یک تمدنی است که در او آنچنان بیرحمی‌ایی رواج دارد و مجاز است، که جلو چشم داریم میبینیم که بیمارستان را میزنند، در یک شب صدها نفر را به قتل می رسانند، در ظرف سه چهار ماه نزدیک به سی هزار نفر را که اغلب آنها هم زن و کودک هستند در یک منطقه‌ای به قتل می رسانند و پشت سرشان اینهاست. پشت سر رژیم صهیونیستی آمریکاست. خود صهیونیستها اعتراف میکنند. میگویند اگر تسلیحات آمریکایی نبود، رژیم صهیونیستی یک روز هم نمی‌توانست این جنگ را ادامه بدهد و دنبال بکند.


وی خاطر نشان کرد:راه‌حل فقط همین است که قدرتهای بزرگ جهانی خودشان را کنار بکشند و مبارزان فلسطینی خودشان میدانند چه جوری اداره کنند میدان را، کما اینکه تا امروز اداره کردند. درباره مسئله غزه، آنچه که دولتها وظیفه دارند، قطع کمک سیاسی و تبلیغاتی و تسلیحاتی و کالاهای مصرفی به رژیم صهیونیستی است. این وظیفه‌ی دولتهاست.

خطیب نمازجمعه شهر علی اکبر گفت:
آنچه که ملتها وظیفه دارند، فشار به دولتهاست که این وظیفه‌ی بزرگ را انجام بدهند. این کار بایستی انجام بگیرد و ان‌شاءالله به توفیق الهی روز به روز پیروزی مردم غزه بیشتر آشکار خواهد شد.

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark