داخلی آرشيو گفتگو صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
فرماندار ویژه شهرستان زابل:
نقش هلال‌احمر بین اقشار مختلف جامعه ستودنی است
کد مطلب: ۷۶۲۵۳
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۰۹:۳۶
 فرماندار ویژه زابل گفت: نقش و حضور هلال‌احمر بین اقشار مختلف جامعه ستودنی و محبوب و قابل ستایش است.
نقش هلال‌احمر بین اقشار مختلف جامعه ستودنی است
علیرضا ملاشاهی با تبریک هفته هلال‌احمر و روز جهانی صلیب‌سرخ در گفتگو با خبرنگار اوشیدا بیان کرد: حضور هلال‌احمر یکی از حلقه‌های واسطه بین جامعه است؛ نقش ایجاد امنیت در جامعه و نقش ستودنی و محبوبی بین اقشار مختلف جامعه دارد و بدون هیچ چشم‌داشتنی به مردم خدمت می‌کند، فعالیت در هلال‌احمر دارای اجر دنیوی و اخروی است.
 
 وی افزود: امروز موضوع آموزش امداد و نجات به تمام سطوح جامعه ضروری است و مباحث آموزشی و پیشگیرانه باید در درون خانواده‌ها پیگیری و همچنین دوره‌های آموزشی توسط جمعیت هلال‌احمر زابل در مدارس و دانشگاه‌ها برگزار شود.

 وی تأکید کرد: جمعیت هلال‌احمر و کارکنان این مجموعه با عشق و علاقه و خالصانه و بدون نیت مادی به مردم خدمت می‌کنند و کار در این حوزه نوعی عبادت است؛ چون با خدمت به خلق خدا سروکار دارد.

  فرماندار ویژه شهرستان زابل گفت: جمعیت هلال‌احمر باید موضوع آموزش‌های امدادی بین جوانان را تسری دهد و این آموزش‌ها باید وارد خانواده شود تا افراد هر خانواده در شرایط خاص امکان مدیریت بحران ناشی از حادثه را داشته باشند.

 وی اظهار کرد: از هر قشر و سن در جمعیت هلال‌احمر فعال هستند و عاشقانه برای کمک به همنوع خود آماده هستند و با ارتباط محبت‌آمیز به آسیب‌دیدگان خدمت می‌کنند، فردی که داوطلبانه وارد جمعیت هلال‌احمر می‌شود ویژگی خدمت به همنوع را دارد.
 
 وی بیان کرد: وقتی لباس هلال‌احمر را می‌پوشیم جدای از شخصیت حقیقی باید رفتار و عمل ما متفاوت باشد و نشان هلال‌احمر علامت جهانی است و در همه دنیا پذیرفته شده است.
 
 ملاشاهی خاطرنشان کرد: انسان اگر بخواهد رضایت خداوند را کسب کند مهم‌ترین راه آن خدمت به خلق خداست و در روایات و احادیث بر آن تأکید شده و هلال‌احمر در حوادث مختلف از جمله زلزله، سیل و دوران هشت سال دفاع مقدس خدمات ارزنده‌ای به مردم داشته است.

وی تصریح کرد: باتوجه‌به خطراتی مانند حوادث صنعتی، مخاطرات طبیعی و انسان‌ساخت نیازمند آموزش‌هایی که میزان خسارت‌های وارده کاهش پیدا کند و آموزش‌های مؤثر هلال‌احمر می‌تواند میزان خسارات را کاهش دهد.
Share/Save/Bookmark