داخلی آرشيو خبر صفحه سیاسی
امتیاز مثبت 
۰
 
هاشمی رفسنجانی در عسلویه؛ برخورد تیم حفاظتی با خبرنگار بوشهری+تصاویر و حواشی
کد مطلب: ۴۵۰۱۳
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۵ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۰۷
اکبر هاشمی رفسنجانی لحظاتی پیش با هیئت همراه وارد قطب اقتصادی ایران شد و در این سفر به منظور بازدید از پتروشیمی مهر و بخشی از صنایع نفتی عسلویه است.
هاشمی رفسنجانی در عسلویه؛ برخورد تیم حفاظتی با خبرنگار بوشهری+تصاویر و حواشی
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا: اکبر هاشمی رفسنجانی لحظاتی پیش با هیئت همراه وارد قطب اقتصادی ایران شد.

این سفر به منظور بازدید از پتروشیمی مهر و بخشی از صنایع نفتی عسلویه است.

در این سفر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام نشستی با مدیران نفتی خواهد داشت.

10:00لازم به ذکر است که قبل از ورود هاشمی رفسنجانی و مدیران نفتی به سالن کنفرانس تیم تشریفات همه میوه های چیده شده روی میز را جمع کردند.

10:00 بعد از ساعت ها انتظار هنوز هاشمی وارد سالن کنفرانس نشده است.

10:15هاشمی رفسنجانی به همراه همسر و دخترانش و محسن و یاسر هاشمی وارد سالن کنفرانس مسئولان نفتی عسلویه شدند.

10:30 یوسفی رئیس منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در حال معرفی منطقه پارس جنوبی است.

 

 

10:45 شعبان پور مدیر عامل نفت و گاز در حال ارائه گزارش در خصوص فعالیت های انجام شده در پارس جنوبی است.

11:28

سواحل جنوب هزاران طلای گرانبها صادر می شود

اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در عسلویه گفت: به شما مدیران و صنعت گران بشارت می دهم که در مجمع تشخیص مصلحت نظام سیاست هایی را برای سواحل جنوب طراحی کرده ایم و با محوریت منطقه عسلویه چیزی نوشته شده است که تحقق آن آسان و عملیاتی است.

هاشمی رفسنجانی اظهار کرد: روزی که این برنامه ها تبعین شد دولتی بود که آن را اجرایی نکر و خاموش شد، اما امروز دولتی آمد که با برنامه هایی که دارد این منطقه چهره اش آن چنان عوض خواهد شد که تغییر آن در تمدن ساحل خلیج فارس، تغییر جدید نفت و گاز است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: در سراسر ساحل که کویر و روستاهای محروم قرار دارد و مردم دچار مشکل هستند اتفاقی رخ خواهد داد، ما فکر می کنیم زیر مجموعه پتروشیمی ها هزاران صنعت است که امروز همه زندگی بشر را تامین می کند.

وی بیان کرد: از سخت ترین چیزها، نرم ترین چیزهایی که نیاز است به دست می آید و در نظر داریم در اینجا چند هزار محصول زیر مجموعه با اموزش های لازم به دست ایرانی ها راه اندازی شود.

این مقام مسئول عنوان کرد: هزاران صنعت و صنعتگر و میلون ها آدم باید در این پتروشیمی ها مشغول به کار شود، اینجا مواد اولیه ارزان، نیرو انسانی که از خود ما است و از جاهای دیگر می آیند، بندرها و ارتباط با دنیا از طریق دریا و هوا، بازار وسیع ایران به کشورهای منطقه یک مجموعه ای را تشکیل می دهد که تولید و صادرات و ثروت افزایی از گاز و نفت در این منطقه شکل خواهد گرفت.

عضو مجلس خبرگان رهبری ابراز کرد: این موضوع از سیاست های کلی به تایید رهبر معظم انقلاب رسید و ابلاغ شده است، اما متروکه مانده است، اما چیزی که اجرایی می شود در منطقه عسلویه است که ان شاالله جنوبی های کشور می توانند از همه این ساحل طلا و مواد گرانبها صادر کنید.

برخورد نامناسب محافظین هاشمی با خبرنگاران بوشهری

12:00 هاشمی رفسنجانی، استاندار بوشهر، خانواده هاشمی، مسئولین و مدیران نفت و گاز در حال بازدید از فازهای نفت و گاز عسلویه هستند.

 

یکی از بادیگاردهای تیم حفاظتی هاشمی رفسنجانی با تندی به خبرنگار بوشهری گفت: اگر از جلو و  محافظین عکس برداری کنید و دیگه جلو نیایید که میزنم.

در ضمن محافظین با خبرنگاران بوشهری برخورد مناسبی نداشتند.

لازم به ذکر است که  این سفر یک روزه است.

Share/Save/Bookmark
مرجع : سپاس
    عکاس :