داخلی آرشيو گزارش صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
فرماندارزهک مطرح کرد:
زهک رتبه اول سرانه ورزشی در سیستان و بلوچستان/ فعال شدن پروژه‌های تعطیل در طی ۲۰ سال گذشته
کد مطلب: ۷۵۳۰۸
تاریخ انتشار:جمعه ۱۲ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۲۸
فرماندار زهک گفت: تمام پرو‌ژه‌های تعطیل و نیمه فعال در طی ۲۰ سال گذشته در حال پیگیری و روبه اتمام است و شهرستان زهک رتبه اول حوزه سرانه ورزشی را در استان دارا است.
زهک رتبه اول سرانه ورزشی در سیستان و بلوچستان/ فعال شدن پروژه‌های تعطیل در طی ۲۰ سال گذشته
به گزارش پایگاه‌ خبری‌ اوشیدا، حسن دهمرده در نشست خبری جهادتبیین که با حضور اصحاب رسانه، در محل سالن اجتماعات فرمانداری زهک برگزار شد بیان کرد: از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تا سال گذشته در حوزه شهرستان زهک چهار زمین چمن مصنوعی اجرایی شده اما با تلاش‌های انجام شده، تنها در یک سال گذشته ۹ زمین چمن مصنوعی در سطح این شهرستان افتتاح و به بهره برداری رسیده به نوعی که هم اکنون و رتبه اول حوزه سرانه ورزشی استان را دارا هستیم.

فرماندار زهک افزود: در حوزه بهسازی و معابر روستایی با تقویت زیرساخت‌های روستایی از ابتدای انقلاب تاکنون هفت روستا در شهرستان زهک زیر سازی و بهسازی معابر انجام شده به طوری که در یک سال گذشته ۲۳ روستا بهسازی شده است.

دهمرده با اشاره به پروژه فاضلاب شهری زهک تاکید کرد: این پروژه از سنوات گذشته در این شهرستان آغاز شده و به صورت نیمه تمام به دوران خدمت ما به عنوان فرماندار رسیده و با پیگیری صورت گرفته، هفته گذشته در شورای برنامه ریزی سیستان و بلوچستان، ۱۸ میلیارد تومان اعتبار به صورت اوراق بهادار و اعتبار برای این پروژه اختصاص پیدا کرد و امیدواریم به زودی شاهد بهره برداری از این پروژه باشیم.

وی اظهار کرد: با پیگیری صورت گرفته، تمام پروژه‌هایی که در طول ۲۰ سال گذشته در سطح این منطقه تعطیل بوده، در حال حاضر در حوزه شهرستان زهک فعال هستند و پیگیر اتمام آنها هستیم.

وی بیان کرد: بزرگراه زهک به زابل حدودا ۹ سال از آغاز اجرای پروژه تاکنون تعطیل بود اما در حال حاضر با پیگیری صورت گرفته پیمانکار در حال اجرای پروژه بوده و تا پایان سال جاری این بزرگراه کامل می‌شود.

دهمرده اضافه کرد: کمربندی شهرستان زهک ۱۹ سال جزو طرح جامع بوده و در حال حاضر آسفالت پروژه در حال انجام است و طی هفته آینده به بهره برداری می‌رسد

وی در خصوص وضعیت آب شرب و اقدامات انجام شده برای این موضوع، تاکید کرد: ظرفیت‌های جایگزینی حق‌آبه در راستای تأمین آب شرب مردم در حال اجرا است اما پیگیر دریافت حقابه هم هستیم.

این مقام مسئول بیان کرد: در حوزه تأمین معیشت مردم نیز مشاغلی که به آب کمتری نیاز دارند تعریف شده و در این راستا ۴۳ شغل در این عرصه شناسایی شده و ۵۰ صندوق خرد روستایی تشکیل شده است.

وی با بیان این مطلب که ۱۰ میلیارد تومان گردش مالی صندوق‌های خرد روستایی است که به مردم تسهیلات ارائه می‌کنند، اظهار کرد: ارائه تسهیلات خرد به مردم تا سقف ۳۰۰ میلیون تومان از دیگر اقدامات انجام شده در حوزه اشتغال در این منطقه بوده و اعتبارات طرح رزاق از دیگر اقدامات است.

وی در خصوص حوزه دانش بنیان، تاکید کرد: بعد از زاهدان، شهرستان زهک دومین منطقه در استان است که دارای شهرک‌های دانش‌بنیان می‌شود.

وی ادامه داد: در رابطه با سوخت در منطقه سیستان رتبه اول را داریم، ۹۶ درصد منطقه سیستان، سهمیه کالابرگ نفت خود را دریافت کرده‌اند.

فرماندار زهک تاکید کرد: اولین تقاطع و پل هوایی منطقه سیستان هفته آینده در این منطقه کلنگ‌زنی می‌شود.

دهمرده تصریح‌کرد: جاده ترانزیت از ابتدای ورودی شهرستان زهک با اعتبار ۲۲۰ میلیارد تومان در دستور کار قرار دارد.

وی با اشاره به حوزه فضای سبز شهرستان زهک نیز، خاطرنشان کرد: طرح هر منزل یک نهال را اجرایی کردیم، شش کمربند سبز از منابع آبی که داشتیم، در ورودی شهرها با تفاهم نامه منابع طبیعی و جهاد کشاورزی و شهرداری‌ها بوستان‌هایی را در شهر با استفاده از پساب فاضلاب تصفیه خانه شماره سه و یک آب روستایی که تفاهم نامه آن با آب و فاضلاب بسته شده است در دستور کار است.

وی خاطر نشان کرد: در خصوص شاخص‌های شهرستان زهک، ۲۳ روستا تحت عنوان روستاهای الگویی داریم تا زنجیره ارزش و محصول را تکمیل کنیم که مورد استقبال مردم و کارشناسان قرار گرفت که به پایداری مشاغل در این منطقه کمک می‌کند.

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark