داخلی آرشيو گفتگو صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۳
 
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی زابل:
اجرای اثربخش طرح الکترونیک کالابرگ نیازمند هماهنگی و همراهی است
کد مطلب: ۷۵۳۲۶
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۲۶
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی زابل گفت: اجرای طرح کالابرگ الکترونیک کاملا اختیاری است اما اجرای اثربخش آن با همراهی و هماهنگی گسترده در استان است.
اجرای اثربخش طرح الکترونیک کالابرگ نیازمند هماهنگی و همراهی است
 مجتبی‌ زاده‌میر در گفتگو با خبرنگار اوشیدا با بیان جزئیات اجرای طرح کالا برگ الکترونیک بیان کرد: اگر قرار است یک اتفاق خوب در سفره مردم بیفتد باید ۱۱ قلم کالایی که در این طرح قرار دارند به‌صورت متوازن در سفره خانواده‌ها باشد تا سلامت بین‌نسلی حفظ شود.

وی افزود: میزان اعتبار موجود در هر کارت معادل یارانه نقدی است که پیش‌ازاین به‌حساب سرپرست خانوار واریز شده‌ است و خانواده‌های دریافت‌کننده یارانه می‌توانند با تلفن همراه سرپرست خانوار، کد دستوری #۲۸*۷۸۸* را شماره‌گیری کرده و یا به درگاه اینترنتی SHOMA.SFARA.IR مراجعه‌کننده و میزان اعتبار، لیست کالاها و فروشگاه‌های مشمول طرح ملی کالابرگ الکترونیک را مشاهده ‌کنند.

وی تصریح کرد: استفاده از این طرح کاملاً اختیاری است و درصورتی‌که کمتر از میزان یارانه خرید انجام شود، مابقی مبلغ طبق تاریخ مقرر و به‌صورت نقدی به‌حساب یارانه افراد واریز می‌شود، همچنین این نکته قابل‌ذکر است که برای استفاده از کالابرگ الکترونیک باید از کارت‌های بانکی متعلق به سرپرست خانوار هنگام خرید استفاده شود.

زاده‌میر تأکید کرد: شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش تلاش کرده است که با مشارکت در این طرح و عرضه کالاهای اساسی با تخفیف‌های همیشگی سهمی در گسترش سبد خرید هم‌وطنان خود داشته باشد.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی زابل با بیان این ‌که اجرای سراسری و فراگیر طرح کالابرگ الکترونیکی به مهر رئیس اداره تعاون تورم و ثبات بازار کمک می‌کند، افزود: اجرای اثربخش این طرح نیازمند همراهی و هماهنگی گسترده در تمامی استان است.

وی خاطرنشان کرد: در مرحله نخست و به‌منظور حمایت از خانوارهای تحت پوشش سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام‌ خمینی (ره) افزایش ۲۰ درصدی اعتبار یارانه از ۱۳ خردادماه برای آنان اعمال می‌شود و می‌توانند به‌شرط استفاده بیش از ۷۰ درصدی از سبد ۱۱ قلم کالای طرح کالابرگ مشمول این افزایش شوند.

زاده‌میر ادامه داد: دولت در ادامه برای کل خانوارهای دهک‌های اول تا سوم این افزایش را اعمال می‌کند و تلاش دارد برای سایر دهک‌ها نیز این طرح را عملیاتی کند و در این طرح یارانه‌بگیران می‌توانند تا ۳۵ روز زودتر از تاریخ معمول واریز یارانه‌ها به‌صورت کالابرگ الکترونیک از یارانه خود استفاده کنند.

وی تأکید کرد: این طرح به این صورت که پانزدهم ماه یارانه نقدی ماه بعد به‌صورت اعتبار الکترونیک برای یارانه‌بگیران در نظر گرفته می‌شود و یارانه‌بگیران تا یک ماه فرصت دارند از اعتبار کالابرگ الکترونیک خود استفاده کنند، به‌عنوان‌مثال یارانه فروردین‌ماه که معمولاً بیستم فروردین‌ماه واریز می‌شود از پانزدهم اسفندماه به اعتبار کالابرگ الکترونیک اضافه می‌شود و تا ۱۵ فروردین‌ماه فرصت استفاده از اعتبار کالابرگ الکترونیک فروردین‌ماه وجود دارد، مبلغی که به‌عنوان یارانه نقدی فروردین در بیستم فروردین واریز خواهد شد معادل کل اعتبار کالابرگ الکترونیک منهای میزان اعتبار مصرف شده در طول فاصله زمانی پانزدهم اسفند تا پانزدهم فروردین است.

وی ادامه داد: هنگام خرید، به‌منظور حفظ حق آزادی در انتخاب و احترام به سلایق متفاوت مشتریان، امکان خرید از میان کالاهای متفاوت با برندهای مختلف میسر شده ‌است، میزان یارانه کالاهایی که شامل این طرح هستند، از فاکتور خرید تا سقف میزان اعتبار از بخش اعتباری کارت‌بانکی سرپرست خانوار کسر می‌شود و مابقی مبلغ به‌صورت نقدی از مشتری دریافت می‌شود، میزان مبلغ یارانه کسر شده در ذیل فاکتور و با عنوان کالابرگ الکترونیک به‌صورت شفاف قابل‌ملاحظه است.

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark