داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
فکری: نمی‌توانم قولی بدهم/ برای ماندن در لیگ برتر به استقلال نیامدیم
کد مطلب: ۷۱۸۱۶
تاریخ انتشار:شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۴۶
سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: نمی‌توانم قولی بدهم ولی اگر چوب خشک هم در تیم ما بازی کند، توانمند است.
فکری: نمی‌توانم قولی بدهم/ برای ماندن در لیگ برتر به استقلال نیامدیم

به گزارش اوشیدا به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمود فکری سرمربی استقلال در تمرین امروز آبی‌پوشان اظهار داشت: جا دارد از پیشکسوتان و همه کسانی که در استقلال بودند، رخصت بگیرم. شاگرد همه آنها هستم و درس پس می‌دهم. ان شاالله هواداران حامی و کمک ما باشند. یک نفر نمی‌تواند این بار را بردارد ولی با کمک هم می توانیم استقلال را به جایگاه واقعی خودش برگردانیم.

وی در مورد حضور پیشکسوتانی مانند عبداللهی، مرفاوی، دین‌محمدی و... در تمرین امروز استقلال گفت: همه آن‌ها از بزرگان هستند و در کنار آنها بودن باعث افتخار است. همه ما همکار هستیم و در خدمتشان هستم. جای همه مشخص است و به استقلال آمدیم که کمک کنیم.

سرمربی استقلال در خصوص بسته بودن پنجره نقل و انتقالاتی این تیم عنوان کرد: باشگاه در تلاش است تا این مشکل برطرف شود و بازیکنانی که جذب شده‌اند، به تیم اضافه شوند. سعی می‌کنیم بازیکنان جدیدی را هم اضافه کنیم.

فکری در حاشیه تمرین امروز تیم استقلال در خصوص برنامه‌ها و هدفش اظهار داشت: حضور ما و همه دوستان باعث خیر و برکت باشد. امروز جلسه معارفه انجام شد. از مدیران باشگاه تشکر می‌کنم و از هواداران و پیشکسوتان که من را قابل دانستند تا در خدمت استقلال باشم، رخصت می‌گیرم.

فکری ادامه داد: تمرینات از امروز شروع شد. از فردا صبح و بعدازظهر تمرین می‌کنیم. چون زمان کم است، باید جوری کار کنیم که هم شادابی در تیم به وجود بیاید و هم بحث مصدومیت نباشد. از طرفی فشار لازم را بیاوریم. رفته رفته تیم را آماده کنیم، زمان کم است و فرصت بدنسازی نداریم. باید طوری برنامه ریزی کنیم که بازیکنان بدون مصدومیت برای مسابقات آماده شوند.

وی در خصوص اینکه انتظارات از استقلال بالا است، گفت: نمی‌توانم قولی بدهم ولی تیمی است که نگاهش حداقل آسیا است. خود من هم کمتر از آسیا انتظار ندارم. همه باید کمک کنند. این یک کار تیمی است و فقط برعهده مربیان، بازیکنان و مدیران نیست. همه ما، تیم رسانه‌ای و طرفداران باید کارمان را درست انجام بدهیم تا استقلال را به جایگاه واقعی خودش برسانیم.

سرمربی استقلال در خصوص اینکه بحث بسته بودن پنجره نقل و انتقالاتی که باعث می‌شود نتواند از بازیکنان جدید استفاده کند تبدیل به دغدغه شده، عنوان کرد: صددرصد دغدغه است اما ان‌شاالله مدیریت باشگاه این مسأله را حل می‌کند. بچه‌ها باید تمام تلاششان را به کار بگیرند، اما نکته مهم احترام متقابل است. بازیکنان باید به پیشکسوتان و بزرگ‌ترها به کوچک‌ترها احترام بگذارند.

فکری اضافه کرد: بحث احترام برای من خیلی مهم است و خط قرمز من احترام به باشگاه، بزرگ‌تر‌ها، پیشکسوتان، هواداران و حریف است. نیامده‌ایم که بی‌احترامی کنیم. در این مجموعه در کنار احترام گذاشتن، باید برای موفقیت تیم تلاش کنیم. اگر احترام باشد، اتفاقات دیگر هم می‌افتد. نظم و انضباط مهم‌ترین برنامه است و در کنار آن با توجه به بازیکنان توانمندی که داریم می‌توانیم اتفاقات خوبی را رقم بزنیم.

وی در خصوص این که آیا لیست تیم تکمیل است، گفت: بازیکنانی اضافه می‌شوند. امروز کمی بی‌نظمی بود. برخی بازیکنان اگر بحث رضایتنامه‌شان حل شود، می‌توانند به تیم اضافه شوند. آنها مثل من اعتماد کردند و امضا زدند. اشتباهی بود که ما کردیم. اگر نتوانستیم آن‌ها را اضافه کنیم، دوستان توانمندی هستند که استقلالی باشند و بتوانند کمک کنند. منتظر می‌مانیم. اگر نیامدند، باید بررسی کنیم چه کسانی می‌توانند به ما کمک کنند تا آن‌ها را اضافه کنیم.

سرمربی استقلال در خصوص شکایت از افرادی که آدرس و شماره تلفن او را در فضای مجازی منتشر کردند، گفت: حتماً از کسی که این کار را کرده شکایت می‌کنم و کوتاه نمی‌آیم. خودم که آدرس و شماره تلفنم را در فضای مجازی نمی‌گذارم. اینها اسناد سرّی بین بازیکن یا مربی و باشگاه است و در قوانین فیفا و AFC هم آمده که اسرار دو طرف باید حفظ شود. پلیس فتا و دوستان امنیتی خیلی راحت می‌توانند پیدا کنند که چه کسی این کار را کرده است. خط قرمز ما ایرانی‌ها خانواده ما است. همه ما با غیرت هستیم. اجازه نمی‌دهیم کسی برای خانواده ما مشکل درست کند. امیدوارم کسانی که این کار کثیف را انجام داده‌اند، پشیمان بشوند و دیگر این کار را نکنند.

وی در مورد این که آیا مستنداتی دارد که باشگاه نساجی در این کار نقش داشته، اضافه کرد: سند نداریم. قرارداد 4 نسخه است که خداراشکر به من ندادند. با توجه به همان صداقتی که داشتند، هرچه خواستیم آخر هم ندادند.‌ یک نسخه در اختیار هیأت فوتبال است و یک نسخه هم در اختیار سازمان لیگ. مطمئنا هیأت فوتبال و سازمان لیگ چنین کاری نمی‌کنند. اگر جلوتر این اتفاق می‌افتاد، شک به جای دیگری می رفت اما الان که این اتفاق افتاده.

فکری افزود: من برای 10 بازی اگر پول کمتری هم می‌دادند مشکلی نداشتم. از لیگ یک به لیگ برتر آمدم، اما برای فصل دوم که امسال بود، نظری جویباری به امیری گفت که قرارداد محمود را مثل جواد نکونام با همان مبلغ ببندید ولی برای دو سال دو تا 20 درصد اضافه می‌شود. بعدا به نظری گفتم فکر کنم مبلغ چیز دیگری است. گفت نه، با امیری این صحبت را انجام دادم. گفتم به هرحال فکر می‌کنم فرق می‌کند.

وی افزود: بعد از بازی با استقلال خواستم یک نسخه از قرارداد را به من بدهند. آنجا متوجه شدم مبلغ قراردادم و بندهایی که در آن هست، آنقدر منصف بودند که بندهای کاملا یک طرفه گذاشتند. اگر تیم یازدهم یا پایین‌تر می‌شد می‌توانستند اگر من را نمی‌خواستند خودشان فسخ کنند و اگر هم من نخواستم بمانم باید 5 برابر قراردادم غرامت بدهم. قرارداد من سفید امضا نبود. روی رفاقتی که داشتم و بارها به امیری و حدادیان هم گفتم برای من مثل نظری جویباری هستید امضا کردم. دیشب هم با نظری جویباری صحبت می‌کردم، می‌گفت. مگر امیر قلعه‌نویی قراردادهایش را می‌خواند؟ به ما اعتماد داشت مبلغ و بندها را می‌گفتیم و امضا می‌زد.

سرمربی استقلال تصریح کرد: اشتباه کردم. باید تاوان رفاقت و اعتمادم را بدهم. از اعتماد من سو استفاده کردند. بارها گفتم بیایید قرارداد را عوض کنیم و بند را برداریم، گفتند ما با هم دوست هستیم و مشکلی نداریم. می‌گویند دوست را در سفر یا مسائل مالی بشناسید و ما الان دوستانمان را شناختیم!

فکری در مورد وضعیت وریا غفوری گفت: او از بازی قبلی آسیب‌دیدگی دارد. ان‌شاالله ظرف یکی دو روز آینده مشکلش حل می‌شود و به تیم اضافه می‌شود.

وی در خصوص این که این تیم چه پتانسیلی برای فصل بیستم لیگ برتر دارد و آیا می‌تواند قولی به هواداران بدهد، اظهار داشت: قولی نمی‌توانیم بدهیم اما اگر چوب خشک هم در استقلال بازی کند توانمند است. کسی که این پیراهن را می‌خواهد و کسی که می‌خواهد به این تیم اضافه شود توانمند است. ان‌شاالله فضاهای منفی را در کنار هم برطرف کنیم و فضای دوستانه و خیلی خوبی را به وجو بیاوریم. بچه‌ها اگر با شخصیت ما بیشتر آشنا شوند فضای خوبی به وجود می‌آید. برای ماندن در لیگ برتر به استقلال نیامدیم. استقلال همیشه باید استقلال بماند.از طرفداران می‌خواهم نه به من بلکه به باشگاه و جایی که خودشان صاحبش هستند کمک کنند تا در کنار هم استقلال را به روزهای خوبش برگردانیم.

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

 

Share/Save/Bookmark