داخلی آرشيو گفتگو صفحه سیاسی
امتیاز مثبت 
۰
 
عضو هیئت‌علمی دانشگاه آزاد زابل:
«شهید الداغی» الگوی غیرت و جوانمردی جوانان است
کد مطلب: ۷۵۲۳۶
تاریخ انتشار:شنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۵۵
عضو هیئت‌علمی دانشگاه آزاد زابل گفت: شهید حمیدرضا الداغی الگوی ایثار و فداکاری و نماد غیرت و جوانمردی برای جوانان است.
«شهید الداغی» الگوی غیرت و جوانمردی جوانان است
محمودشیخ ویسی در گفتگو با خبرنگار اوشیدا با محکوم‌کردن شهادت حمیدرضا الداغی و شهید علیرضا شهرکی و همسرش بیان کرد: این شهید بزرگوار الگو و نمود ایثار و فداکاری در جامعه‌ای است که دشمن علم بی‌بندوباری را برای کشور ما بالا برده است و این جوان غیرتمند الگوی تمام‌عیار غیرت و جوانمردی برای پسران و دختران امروز است.

وی ادامه داد: هر جنایتی که در جامعه رخ می‌دهد به عوامل مختلفی بستگی دارد و دارای ریشه فردی و اجتماعی است و باید در حوزه‌های جامعه‌شناسی و روان‌شناسی بررسی شود.

شیخ ویسی تصریح کرد: خانواده به‌عنوان مهم‌ترین عامل مؤثر بر بزهکاری نوجوان و جوان جامعه مطرح است، عواملی همچون شرایط نامناسب خانواده، ناسازگاری والدین، بزهکاری والدین، بیکاری، ضعف اعتقادات و باورهای دینی، وضع بد اقتصادی خانواده و مواردی ازاین‌قبیل نقش تعیین‌کننده‌ای در کشاندن این جوان و نوجوان به ورطه بزهکاری و اعمال مجرمانه دارد و جامعه در شکل‌گیری شخصیت افراد قطعاً بی‌تأثیر نیست.

این استاد دانشگاه تأکید کرد: وضعیت فعلی کشور به‌گونه‌ای است که آمران به معروف و ناهیان از منکر متأسفانه مظلوم واقع شده‌اند و حمایت چندانی از آنها نمی‌شود و یک سری قوانین دراین‌خصوص تنها در حد طرح و تبصره مانده و به مرحله اجرایی نمی‌رسد، درحالی‌که وجود و اجرایی بودن قوانین حمایتی از آمران به معروف یک مسئله و نیاز فوریتی برای جامعه کنونی ما است.

وی با اشاره به رفتار سلبریتی در این جنایت خاطرنشان کرد: سکوت سلبریتی‌ها نشان‌دهنده این است که آنچه بر خلاف اهداف و امیال خودشان است دلیلی برای مخالفت و محکوم‌کردن ندارند و حتی سعی در عادی‌سازی و تحریف جنایت و هتک حرمت‌ها می‌کنند.

شیخ ویسی افزود: این حادثه دارای جنبه فردی نیست؛ بلکه ماهیت مسئله کاملاً واضح و مشخص است و در کمال تأسف افراد شرور و هنجارشکن در حال سوءاستفاده از فضای جامعه هستند که در حال حاضر سریع‌ترین راه برخورد قاطع قضایی است.

وی تأکید کرد: قطعاً این جنایت نشئت‌گرفته از جنایت‌ها و اغتشاشات سال گذشته بوده و یک بخش آن فضاسازی دشمنان نظام در فضای مجازی و بخش اصلی آن به شخصیت خود فرد و خانواده‌اش برمی‌گردد و هدف اصلی دشمن ایجاد روحیه خشونت و تقابل بین آحاد مختلف جامعه است.

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark