داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
به مناسبت هفته دفاع مقدس:
افتتاح نخستین مرکز توانبخشی اختلالات شنوایی در شهرستان زابل
کد مطلب: ۷۵۴۵۲
تاریخ انتشار:شنبه ۸ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۰۴
نخستین مرکز توانبخشی و آموزشی خانواده و کودک مبتلا به اختلالات شنوایی آوا با حضور مسئولین استانی و شهرستان در زابل افتتاح شد.
افتتاح نخستین مرکز توانبخشی اختلالات شنوایی در شهرستان زابل
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا، همزمان با آخرین روز هفته دفاع مقدس نخستین مرکز توانبخشی و آموزشی خانواده و کودک مبتلا به اختلالات شنوایی آوا،با حضور علیرضا ملاشاهی فرماندار ویژه شهرستان زابل، عباسعلی اویسی مدیرکل بهزیستی استان و دیگر مسئولین شهرستانی در زابل افتتاح شد.

علیرضاملاشاهی فرماندار ویژه شهرستان زابل در این مراسم بیان کرد: کودکان دچار اختلال ناشنوایی و کم‌شنوایی در صورت عدم تشخیص به موقع از کودکی و اقدام برای درمان از حقوق خود نسبت به دیگر هم‌نوعان خود محروم می‌مانند که تاثیرات مخرب آن در آینده روی این افراد در زندگی روزمره خود و خانواده ایشان دو چندان می‌شود.

ملاشاهی افزود: ناشنوایان و کم‌شنوایان در واقع محروم‌ترین قشر جامعه ما هستند که باید با رسیدگی و توجه هر چه بیشتر در فرهنگ جامعه و مدیریت شهری شرایط زندگی متناسب با اقشار مختلف را فراهم نماییم.

وی خاطر نشان کرد: فعالیت افراد در مراکز توانبخشی کودکان نوعی ایثارگری‌ است که به لحاظ مادی شاید جبران‌کننده زحمات و سختی‌ها و روحیه کارکنان این مراکز نباشد و به نوعی جزو مشاغل سخت نیز محسوب می‌شود.

عباسعلی اویسی مدیرکل بهزیستی سیستان وبلوچستان نیز درآیین راه‌اندازی این مرکز توانبخشی، طی سخنانی پیشگیری از معلولیت و فراهم کردن بستر مناسب برای بهتر زیستن معلولان را از اهداف سازمان بهزیستی کشور برشمرد و گفت: امروزه با استفاده از دستگاه‌های ویژه، معلولیت کودکان در بحث شنوایی‌سنجی ازبدو تولد شناسایی و برای رفع یا کاهش اثرات آن اقدامات لازم صورت می‌گیرد.

وی افزود: دراین مرکز نیروهای متخصص همچون شنوایی‌شناس ،گفتار درمان و روانشناس حضور دارند و کودکان درکنار جلسات فردی با حضور متخصین در کلاس‌های گروهی توسط مربیان آموزش می‌بینند.

لازم به ذکر است مرکز توانبخشی خانواده و کودک مبتلا به اختلالات شنوایی "آوا" شهرستان زابل تحث پوشش سازمان بهزیستی بوده و توسط بخش خصوصی راه‌اندازی شده است،درحال حاضر این مرکز به ۴۴ کودک زیر ۱۴ سال خدمات توانبخشی ارائه می‌کند.

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark