داخلی آرشيو خبر صفحه 
امتیاز مثبت 
۰
 
امام جمعه زابل عنوان داشت؛
امسال سال فرصت هاست نه تهدیدها/سرشاخه های اصلی مافیای دام در تهران هستند
کد مطلب: ۶۶۶۳۲
تاریخ انتشار:جمعه ۹ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۷
امام جمعه زابل گفت: لایروبی مناسب رودخانه و انهار در منطقه سیستان باعث می شد آب بیشتری وارد شود.
امسال سال فرصت هاست نه تهدیدها/سرشاخه های اصلی مافیای دام در تهران هستند
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ حجت اسلام والمسلمین علی اکبر کیخا در خطبه های این هفته بیان داشت: مدت هاست که نامگذاری سال ها از جانب حضرت آقا بر محور اقتصاد مقاومتی قرار گرفته به طور ویژه از سال ۸۸ سالها با عناوین اقتصادی نامگذاری شده و امسال سال رونق تولید، یکی از ارکان رونق تولید حمایت از کالای ایرانی می باشد شعارهای همه سالها باید همیشه مدنظر باشد.

خطیب نماز جمعه زابل افزود: امسال سال فرصت هاست نه تهدیدها، از ابتدای انقلاب ما در تحریم هستیم سال ۹۸ هم مثل سال گذشته دشمن دست از کار برنمی دارد، ما باید تهدید ها را به فرصت تبدیل کنیم و فرصت ها را غنیمت بشمریم، اگر از روز اول در مقوله موشک تحریم نبودیم کی به فکر تولید موشک می افتادیم ما باید با برنامه ریزی، اتحاد، باور ارزشهای انقلابی، تهدیدها را تبدیل به فرصت کنیم.

وی تصریح کرد: تهدیدهای دشمن جنگ روانی است باید مراقب باشیم که جنگ روانی دشمن بر ما غلبه نکند، ضعف مدیریت در کشور باید اصلاح شود تجربه نشان داده اصلاح اقتصادی در سایه تحریم ها اتفاق می افتد،اگر تحریم ها نبود ما به فکر بومی سازی خیلی از علوم نبودیم

حجت الاسلام کیخا با اشاره به اینکه نجات از وابستگی به نفت در سایه همین تحریم ها صورت می گیرد بیان داشت: دشمنان امسال برنامه دارند تحریم ها را تشدید کنند، این فرصتی است برای ما که تکیه بر درآمد نفت را کم کنیم و با تکیه بر ظرفیت داخل، تولید را رونق دهیم و تمام احتیاجات کشور را خودمان برآورده سازیم.

امام جمعه زابل ابراز داشت: رابطه با غرب اشکالی ندارد اما باید مواظب بود که خنجر به قلبمان فرو نکنند، نباید متحجرانه از مثبتات غرب چشم بپوشیم و نباید هم غرب زده باشیم، ارتباط با دانشمندان و علم آموزی نوعی ارتباط مثبت است، ما باید عاقلانه ارتباط داشته باشیم طوری باشد که غرب زده نشویم.

وی ادامه داد: برای نجات اقتصاد کشور باید عالمانه و مجاهدانه تلاش کرد همان سبک اوایل انقلاب و ۸ سال دفاع مقدس که همه بسیجی وار ورود کردند و توانستیم کمر دشمن را بشکنیم در میدان اقتصادی هم باید عالمانه، دانش بنیان و مجاهدانه حرکت کنیم، تولید را باید از خانه مثلا با پرورش مرغ و تولید سایرمایحتاج شروع کنیم و خرید کالای ایرانی باید اولویت مهم ما باشد.

امام جمعه زابل بیان داشت: حل مشکلات تولید در گرو حل مشکلات بانکی است بانک ها باید همکاری کنند جریمه تاخیر که طبق فتوای مراجع حرام است باعث ضربه به تولید شرکتی شده که با دریافت وام باید جریمه تاخیر پرداخت کند.

حجت الاسلام کیخا با اشاره به دستگیری سرشاخه های مافیای دام در استان گرفتند تاکید داشت: سرشاخه های اصلی در تهران هستند که دام سنگین مولد را از کشورخارج کرده و گوشت وارد می کنند تا کشور را فلج کنند و به بیرون وابسته کنند برخی از این افراد با برنامه دشمن هماهنگ هستند.

وی ابراز داشت: سیل در کشور پیامدهایی داشت که بعضی از هموطنان جان باختند، در کنار برکاتی که نزول باران دارد اگر برنامه ریزی و مدیریت درست نباشد مشکلاتی را به بار می آورد، تجاوز به حریم رودخانه ها، ساخت وساز در مسیر رودخانه، عدم لایروبی رودخانه ها، عدم محاسبه دقیق در ساخت سدها از جمله مسائل به بار آمدن این خسارات است، لایروبی مناسب رودخانه و انهار در منطقه سیستان هم باعث می شد آب بیشتری وارد شود.

انتهای پیام/۳۹۵۳
Share/Save/Bookmark