داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
خانواده 14 نفره سیستانی صاحب خانه شدند
کد مطلب: ۶۵۹۱۲
تاریخ انتشار:يکشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۳
به همت گروه های جهادی خانواده بی سرپرست و فاقد شناسنامه سیستانی صاحب خانه شدند.
خانواده 14 نفره سیستانی صاحب خانه شدند
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ بسیاری از ساکنان روستاهای مرزی منطقه سیستان به دلیل خشکسالی تالاب هامون دچار فقر مالی و معیشتی شدیدی شده اند که در سال های اخیر با توجه به کمک های نهاد های حمایتی همچون کمیته امداد امام خمینی (ره) و سپاه پاسداران به ادامه زندگی در این منطقه امیدوار بوده اند.

اما برخی از ساکنان شمال سیستان و بلوچستان نیز به دلیل عدم اخذ شناسنامه از حمایت های این گونه نهاد ها محروم بوده و چشم به کمک های مردمی برای زندگی در دل خشکسالی و محرومیت دارند.

حجت الاسلام احسان بی آزار از جمله کسانی است که با راه اندازی گروه های جهادی سعی در ساخت و بازسازی خانه محرومین مناطق مختلف کشور را دارد، یکی از مناطقی که مورد توجه او قرار گرفته است منطقه محروم و مرزی سیستان است.

حجت الاسلام بی آزار در این خصوص گفت: یک خانواده ۱۴ نفره سیستانی که ساکن روستای کدخدا علی شهرستان هیرمند بودند با همت گروه جهادی ام المومنین حضرت خدیجه کبری (س) صاحب خانه شدند.

وی افزود: این خانواده که بی سرپرست و فاقد شناسنامه نیز هستند تحت پوشش هیچ کدام یک از نهاد های حمایتی نیستند.

حجت الاسلام بی آزار خاطرنشان کرد: این خانواده ۱۴ نفری که در یک اتاقک دوازده متری زندگی می کرند پس از تلاش دو هفته ای ، خانه ای به متراژ ۹۰ متر و در شان آنها احداث گردید.
انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark