داخلی آرشيو گزارش صفحه مشکلات مردم
امتیاز مثبت 
۳
 
گزارشی از صف های طولانی سوخت در سیستان و بلوچستان؛
رد باک قاچاقچیان سوخت در صف های طولانی جنوب شرق کشور/ 3 ساعت انتظار برای یک باک بنزین!
افزایش ارزهای خارجی و سودجویی قاچاقچیان سوخت عامل تشکیل صف‌های طولانی بنزین
کد مطلب: ۷۴۴۱۷
تاریخ انتشار:شنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۵۲
مدت هاست که صف های طولانی بنزین در جلوی جایگاههای سوخت در اکثر شهرستان های سیستان و بلوچستان مردم را با مشکلاتی روبرو کرده به طوری که شهروندان در گرمای شدید هوا ساعت ها را در انتظار هستند تا بتوانند سهمیه سوخت مصرفی خودوری شخصی خود را دریافت و ساعت ها از وقت خود را در صف های طولانی بنزین سپری می کنند.
رد باک قاچاقچیان سوخت در صف های طولانی جنوب شرق کشور/ 3 ساعت انتظار برای یک باک بنزین!
به گزارش اوشیدا به نقل از عصر هامون، به گفته برخی از این شهروندان، اکثرا شاهد سوختگیری خودروهایی هستند که با چندین کارت در یک جایگاه حداقل یک ساعت وقت سایرین را تلف کرده تا مشک های پلاستیکی یا گالن هایی که در صندوق عقب خودرو جای داده اند را پر کنند؛ در این بین همراهی ماموران نازل ها با این افراد خود مبحثی طولانی به شمار می رود که علیرغم دوربین های به کار گرفته شده در تمامی جایگاه ها؛ باز هم قانون دور زده شده و این متولیان امر هستند که نباید از این موضوع به سادگی گذر کنند.

یکی از شهروندان که در این صف های طولانی در انتظار نوبت سوخت گیری خودوری خود بود، گفت: وضعیت سوخت رسانی به ماشین‌ها در طی روز‌های اخیر بسیار آشفته و مردم باید به میزان زمان قابل توجهی در صف‌های طولانی منتظر دریافت سوخت مورد نیاز باشند.

افزایش نرخ روپیه پاکستان عامل قاچاق سوخت در استان

محمد شهرکی شهروند دیگری که در صف بنزین یکی از جایگاه ها بود با بیان اینکه هیچ کدام از جایگاهای سوخت در زاهدان وضعیت مناسبی ندارند و در همه جایگاه ها صف های طولانی شکل گرفته است، افزود: اخیرا با افزایش نرخ روپیه پاکستان در برابر ریال ایران قاچاق بنزین به آن سمت مرز یعنی کشور پاکستان افزایش یافته است.

وی ادامه داد: کاهش روزمره ارزش ریال در برابر ارزهای کشورهای فقیر همسایه و کمبود سوخت در این کشورها تمایل به خرید سوخت چه بنزین و گازوییل و نفت افزایش یافته است.

این شهروند بیان داشت: به دلیل نبود شغل پایدار اکثر جوانان روی به سوخت کشی می آورند و از همین جهت صفوف پمپ بنزین ها طویل می شود.

رجایی یکی دیگر از شهروندان زاهدانی که بیش از ۴۰ دقیقه در صف بنزین بود، گفت: زمانی که تنها یک نفر به نوبت من مانده بود، متوجه شدم که شخصی مشغول پر گردن گالن های صندوق عقب ماشین خود هست و همین موضوع باعث معطل شدن بقیه افراد در صف بنزین شده بود.

قاچاق سوخت عامل اصلی صف های طولانی در سیستان و بلوچستان

یک منبع آگاه که نخواست نامش فاش شود، با بیان اینکه هیچ یک از مسئولین اجازه مصاحبه و صحبت در این خصوص ندارند، گفت: با افزایش قیمت سوخت در آن سوی مرز صف های طولانی تری در استان تشکیل می شود، چرا که بیشتر شهروندان سهمیه بنزین خود را می فروشند.

وی با بیان اینکه سوخت کش ها سهمیه کارت سوخت شهروندان را ۳۰۰ هزار تومان می خرند، افزود: با شرایط اقتصادی حال حاضر بسیاری از افراد سهمیه سوخت خود را می فروشند.

این منبع ادامه داد: در حال حاضر هم پایان ماه هست و همه افراد جهت فروش سهمیه خود به این افراد به سمت جایگاه های سوخت روانه می شوند.

ابطال بیش از ۲ هزار کارت سوخت در استان

وی بیان کرد: برای جلوگیری از این ترفند ها در جایگاه گروه های جهادی قرار دادیم تا کارت های سوخت را کنترل کنند که در این بین ۲ هزار و ۴۰۰ کارت توقیف و باطل شده است تا شاید مردم از ترس ابطال کارت مراجعه نکنند اما فایده نداشته است.

این منبع بیان کرد: پلاکارد در جایگاه ها نصب کردیم و اطلاع رسانی کردیم که کارت ها سیستمی چک می شود اما متاسفانه هیچ توجهی نمی شود.

حال باید دید مسئولین امر و دست اندرکار چاره ای برای حل این معضل خواهند داشت یا باید هر روز شاهد طویل تر شدن صف ها در جلوی جایگاه های سوخت باشیم؟

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark