داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
دستگیری اعضای باند بزرگ سارقان خودرو در زابل
کد مطلب: ۶۴۳۱۹
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۱
جانشین فرماندهی انتظامی زابل از متلاشی اعضای باند بزرگ سارقان خودرو و کشف 13 فقره سرقت خبر داد.
دستگیری  اعضای باند بزرگ سارقان خودرو در زابل
منصور قزاقی در گفت‌وگو با خبرنگاراوشیدا اظهار کرد: در پی گزارش‌های سریالی سرقت خودرو در سطح شهر زابل، موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس آگاهی این فرماندهی قرار گرفت.

وی افزود: کارآگاهان زبده دایره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی با همکاری کلانتری های 11 و 12 شهر زابل پس از بررسی سرقت ها و شیوه و شگرد سارقان تحقیقات خود را آغاز کردند.

جانشین فرماندهی انتظامی شهرستان زابل تصریح کرد: تیم رسیدگی کننده پرونده پس از چندین روز تحقیقات میدانی با کنترل و مراقبت های نامحسوس به سرنخ هایی دست یافتند که منجر به چهره زنی یکی از عاملان اصلی این سرقت شد.

وی عنوان کرد: ماموران این فرماندهی با جمع‌آوری ادله و مستندات کافی در خصوص دست داشتن این فرد سابقه‌دار در سرقت‌های اخیر او را با هماهنگی قضائی در اقدامی ضربتی دستگیر کردند.

متهم که در بازجوئی‌های اولیه منکر هرگونه جرمی بود طی چندین مرحله بازجوئی های علمی کارآگاهان پلیس و مواجهه با ادله و مستندات کشف شده از او در محل های سرقت به 13 فقره سرقت خودرو و قطعات خودرو در سطح شهر زابل با همدستی چهار تن از دوستانش اعتراف کرد.

قزاقی اظهار داشت: در ادامه این عملیات پلیس آگاهی طی چند عملیات مجزا چهار عضو دیگر این باند و فردی مالخر را در این رابطه دستگیر و یک دستگاه پراید، یک دستگاه پژو 405 و یک دستگاه پژو پارس سرقتی را از مخفیگاه های آنان کشف کرد.

وی با اشاره به ادامه تحقیقات از اعضای این باند حرفه ای سرقت برای کشف دیگر جرائم احتمالی از شهروندان خواست برای پیشگیری از سرقت، اتومبیل خود را به دزدگیر، قفل فرمان و پدال و سایر وسایل بازدارنده مجهز کنند و در صورت وقوع سرقت خودرو، مراتب را سریعاً به مرکز فوریت های پلیسی 110 اطلاع دهند.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark