داخلی آرشيو گفتگو صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
رئیس اداره تعاون هامون خبر داد:
افتتاح اولین تعاونی دانش‌آموزی در شهرستان هامون
کد مطلب: ۷۶۰۱۹
تاریخ انتشار:شنبه ۲۸ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۰۸:۴۴
رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی هامون از افتتاح اولین شرکت‌تعاونی دانش‌آموزی در این شهرستان خبر داد.
افتتاح اولین تعاونی دانش‌آموزی در شهرستان هامون
 شهرام هراتی کبیر در حاشیه افتتاح این تعاونی در گفتگو با خبرنگار اوشیدا بیان کرد کرد: در ایام چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب و اعیاد شعبانیه، نخستین شرکت‌تعاونی دانش‌آموزی شهرستان هامون با حضور مسئولان این شهرستان در هنرستان دخترانه حاجی‌زاده افتتاح شد.
وی افزود: نمایشگاه تولیدات هنری، رسانه‌ای، فرهنگی و بازار ملی تعاونی دانش‌آموزان باهدف ایجاد و تقویت روحیه کار دسته‌جمعی، آشنایی دانش‌آموزان با برخی از قوانین و مقررات، روحیه کارآفرینی و افزایش مهارت‌های تعاون‌محور در دانش‌آموزان، و مهم‌ترین هدف رویکرد آموزشی، تربیتی و پرورشی در دبیرستان دکتر عزیزه حاجی‌زاده افتتاح گردیده است.

هراتی کبیر خاطرنشان کرد: دانش‌آموزان بعد از دوران فارغ‌التحصیلی باتوجه‌به تجربه به‌دست‌آمده می‌توانند به طور مستقیم وارد بازار کار شوند و ما تصمیم بر این داریم که در تمامی مدارس مستعد این تعاونی رو تشکیل بدهیم.

رئیس اداره کار و رفاه اجتماعی در خصوص علاقهٔ مردم به کارهای سنتی بیان کرد: باتوجه‌به بازگشت سلیقه مردم به کارهای سنتی و صنایع‌دستی البته تلفیق با طرح‌های جدید و مدرن بتوانیم بازار خوبی داشته باشیم وبا راه‌اندازی این شرکت‌تعاونی، ۵۰ دانش‌آموز به عضویت آن در آمدند

وی ادامه داد: هنرهای دستی دانش‌آموزان شامل کار روی سفال یا دیوارکوب، بافتنی، تولید محصولات غذایی کشک و آچار، دستبند، جاکلیدی، نان سنتی و....است.
انتهای خبر/
 
Share/Save/Bookmark