داخلی آرشيو خبر صفحه اقتصادی
امتیاز مثبت 
۰
 
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان:
اطلاعات ۶۰۴۰ شاغل جدید در سامانه رصد سیستان و بلوچستان ثبت شد
کد مطلب: ۷۴۴۳۵
تاریخ انتشار:يکشنبه ۱۲ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۷
حامد آرامش گفت: بر اساس اطلاعات وارد شده از سوی دستگاه های اجرایی، از ابتدای امسال تاکنون، اطلاعات شش هزار و ۴۰ شاغل جدید در سامانه رصد اشتغال به ثبت رسیده است.
اطلاعات ۶۰۴۰ شاغل جدید در سامانه رصد سیستان و بلوچستان ثبت شد
به گزارش اوشیدا به نقل از عصرهامون، حامد آرامش؛ مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان بیان کرد: سامانه‌ رصد پس از عارضه یابی و بروزرسانی در دولت سیزدهم، برای ثبت و ساماندهی اطلاعات مربوط به شکل گیری فرصت‌های شغلی در کشور و دستگاه‌های اجرایی فعال شده است.

وی افزود: دستگاه های اجرایی استان مکلف هستند اشتغال ایجادی خود را در این سامانه به ثبت برسانند، چرا که مبنای پیمایش تحقق ۲۸ هزار تعهد اشتغال استان در سال ۱۴۰۱، آمار استخراج شده از سامانه رصد است.

دبیر کارگروه تخصصی اشتغال سیستان و بلوچستان ادامه داد: بر این اساس، نام کاربری و رمز عبور به دستگاه های اجرایی در سطح استانی و شهرستانی تحویل شده تا به ثبت عملکرد اشتغال خود مبادرت ورزند.

آرامش تصریح کرد: اطلاعات شاغلان در این سامانه بر اساس خوداشتغالی، اشتغال‌زایی حقیقی و حقوقی، اشتغال دولتی و غیردولتی و در بخش‌های مختلف صنعت، خدمات و کشاورزی ثبت می‌شود.

وی یادآور شد: تاکنون اطلاعات ۶۰۴۰ نفر بعنوان شاغل جدید توسط دستگاه های اجرایی استان در سامانه رصد اشتغال به ثبت رسیده است و این روند ادامه خواهد داشت.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تاکید کرد: امکان پایش روزانه و لحظه ای آمار اشتغال ایجاد شده در هر استان و شهرستان، از جمله قابلیتهای سامانه رصد اشتغال است.

آرامش گفت: این سامانه به صورت هوشمند طراحی شده است، امکان ثبت نام‌های تکراری در آن وجود ندارد و سامانه با ثبت کدملی یا کد بیمه‌ تکراری اجازه ثبت مجدد را به کاربر نمی‌دهد.

وی اظهار کرد: با توجه به تاکید استاندار مبنی بر پروژه ای محور بودن اشتغال استان، باید دستگاه هایی که مجری طرح های عمرانی و زیرساختی هستند، اطلاعات اشتغال ایجاد شده از محل این طرح ها را بطور دقیق در سامانه ثبت کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: همه دستگاه‌هایی که در ارتباط با اشتغال فعالیت می‌کنند به سامانه «رصد» دسترسی دارند و اطلاعات و فعالیت‌های اشتغال آفرینی خود را در آن جا ثبت می‌کنند و هر کدملی، فقط یک بار می‌تواند ثبت شود.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark