داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان:
پیگیری حقابه و اجرای پروژه‌های تامین آب در سیستان و بلوچستان با سوءتدبیر همراه بوده است
کد مطلب: ۷۵۲۴۵
تاریخ انتشار:جمعه ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۴۷
نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: در حوزه پیگیری حقابه و نیز اجرای پروژه‌های تأمین آب ترک فعل، تاخیر، سوء تدبیر و بی‌ارادگی‌های متعدد صورت گرفته است.
پیگیری حقابه و اجرای پروژه‌های تامین آب در سیستان و بلوچستان با سوءتدبیر همراه بوده است
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا، آیت‌الله مصطفی محامی در دیدار معاون وزیر نیرو، بیان کرد: برداشت بنده این است که در حوزه پیگیری حقابه و نیز اجرای پروژه‌ها و طرح‌های دیگر جهت تامین آب ترک فعل، تاخیر، سوء تدبیر و بی‌ارادگی متعدد صورت‌گرفته است‌.

امام‌جمعه زاهدان افزود: در ابتدای حضور به‌عنوان نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان بنده به‌عنوان یک فرد غیرمتخصص هشدار دادم که با راه‌اندازی طرح ۴۶ هزار هکتار سیستان خود را وابسته به غیر کردیم درحالی‌که سرمایه‌گذاری باید در زمینه‌ای صورت گیرد که وابستگی ما به غیر کاهش یابد، اما مسئولان وقت آرامش خاطر داشتند که تأمین آب از افغانستان طبق یک معاهده بین‌المللی و ادامه‌دار است که متأسفانه این گونه نشد و این یک نمونه از بی‌تدبیری‌های صورت‌گرفته است.

محامی بیان کرد: سالیان طولانی است که با کمبود بارش‌ها روبه‌رو هستیم، اما مسئولان تازه به دنبال ارائه و اجرای طرح هستند درحالی‌که این کار باید سال‌ها پیش آغاز می‌شد و این یک نمونه از ترک فعل‌های صورت‌گرفته است.

وی ادامه داد: طرح‌های مدنظر از جمله تهلاب، حرمک، چاه ژرف و انتقال آب از دریای عمان تامین کننده نیازهای فعلی نیست و برای اجرای آن زمان بیشتری نیاز است در حالی که شرایط سخت شده و برای تامین آب شرب هم با مشکل مواجه هستیم و از دیدگاه مردم کار حاکمیت قابل‌دفاع توجیه نیست.

نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان تصریح کرد: در خصوص حقابه نگاه غلط نسبت به طالبان وجود دارد و از طرفی عزمی برای پیگیری کار نیست از این جهت که برخی به دنبال گفتمان با طالبان هستند، غافل از اینکه طالبان دست نشانده آمریکا است و برای دستیابی به اهداف خود باید از همه اهرم‌های فشار استفاده کنیم.

امام‌جمعه زاهدان اظهار کرد: حیات مردم سیستان با تالاب، ماهیگیری، کشاورزی و دامداری بوده و حالا در تأمین آب شرب هم مشکل داریم و باید در شرایط کنونی طرح و برنامه داشته باشیم تا مردم بیش از این دچار مشکل نشوند.

گفتنی است؛ در ابتدای این دیدار محمد جوان‌بخت، معاون وزیر نیرو به بیان گزارشی از مهم‌ترین پروژه‌های وزارت نیرو جهت تأمین آب در استان سیستان و بلوچستان پرداخت.

انتهای خبر/عسکری
Share/Save/Bookmark