داخلی آرشيو خبر صفحه ورزشی
امتیاز مثبت 
۰
 
اقدام کشتی‌گیر زن در واکنش به توهین ایران به مسی
کد مطلب: ۲۶۷۳۵
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۰۷:۳۷
اوشیدا: قهرمان کشتی زنان آرژانتین در واکنش به توهین برخی کاربران ایرانی به لیونل مسی،‌ صفحه "ما عاشق کشتی ایرانی هستیم" را در فیس بوک تاسیس کرده است.
اقدام کشتی‌گیر زن در واکنش به توهین ایران به مسی
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا: مدت زیادی از توهین برخی از کاربران ایرانی فیس بوک به لیونل مسی و هجوم به صفحه وی در فیس بوک نمی گذرد ولی جالب است بدانید یکی از کشتی گیران آرژانتینی واکنش جالبی به این مسئله داشته است.


کلارا واسکوئز، کشتی‌گیر تیم ملی زنان آرژانتین که علاقه‌ زیادی به کشتی ایران دارد و چندی پیش نیز عکسی از وی با پیراهنی با تصویر غلامرضا تختی، اسطوره ورزشی ایرانیان منتشر شد، اخیرا در فیس بوک صفحه ای با عنوان "ما عاشق کشتی ایرانی هستیم" راه اندازی کرده است.


وی در خصوص این اقدام به دویچه وله گفت: «ایرانیان با تمام وجود، با قلب و احساس خود به روی تشک می‌آیند. در ضمن من مردم ایران را دوست دارم. زیرا آنها حمایتی که شایسته ورزش کشتی است را بروز می‌دهند. در مسابقات جهانی دیده‌ام که چگونه حضور می‌یابند و تشویق می‌کنند. عشق ملت ایران به کشتی، شیفتگی من به کشتی ایرانی را تبدیل به تعصب کرده است.»


کلارا واسکوئز بسیاری از کشتی‌گیران ایرانی را می‌شناسد، در محل مسابقات با رضا یزدانی، قهرمان کشتی آزاد، و حمید سوریان در کشتی فرنگی صحبت کرده است. او می‌گوید: «گاه برخی کشتی‌گیران ایرانی انگلیسی نمی‌دانند، اما خوشبختانه همیشه ایرانیان بسیاری در محل مسابقات حضور دارند که برای ترجمه به ما می‌پیوندند.»


وی تاکنون به ایران سفر نکرده و چنین مسافرتی از آرزوهایش است. او می‌گوید: «می‌دانم که کشتی زنان در ایران ممنوع است و این امکان وجود ندارد که برای انجام تمرینات به آنجا بروم. با وجود این، دل‌انگیز خواهد بود که برای دیدار از این کشور زیبا و آشنایی بیشتر با فرهنگ ایرانی راهی ایران شوم.»


پس از قرعه‌کشی جام جهانی ۲۰۱۴ فوتبال و هم‌گروه شدن ایران با آرژانتین، هزاران هوادار فوتبال در ایران در صفحه لیونل مسی کامنت‌ گذاشتند. رسانه‌های خبری، بیش از یکصد هزار کامنت را در مدتی حدود یک هفته برآورد ‌کردند که اغلب نیز توهین آمیز بود. ماجرا بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های بین‌المللی یافت. در ایران نیز واکنش فدراسیون فوتبال، صدا و سیما و حتی برخی چهره‌های فرهنگی و هنری را در پی داشت، به نحوی که صفحاتی هم برای عذرخواهی از مسی به خاطر ایجاد اخلال در روند عادی فعالیت پیج او تشکیل شد.


صفحه "ما عاشق کشتی ایرانی هستیم" واکنشی است به ورزش ایران از طرف آرژانتین. فاصله میان اعتبار فوتبال ایران و فوتبال آرژانتین، مشابه اختلاف سطح این دو کشور در ورزش کشتی است. کلارا درباره احساسش به بازی ایران و آرژانتین در جام جهانی، گفت: «ما هم‌گروه شده‌ایم و ۲۱ ژوئن در ورزشگاه مینه‌ئی رائو واقع در بلو هوریزونته به مصاف هم خواهیم رفت. البته من هوادار تیم کشور خودم هستم، اما آرزو می‌کنم ایران دو مسابقه دیگر خود را با پیروزی به پایان برساند تا راهی مرحله بعد شود. برای آرژانتین هم امیدوار به حضور در فینال هستم.»
Share/Save/Bookmark
مرجع : نامه
    عکاس :