داخلی آرشيو گفتگو صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
امام جمعه ملبورن استرالیا:
امام سجاد (ع) الکوی اخلاقی تمام عیار در جامعه اسلامی
کد مطلب: ۷۴۵۲۵
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۱۰ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۴۱
حجت الاسلام وحیدی گفت: امام سجاد(ع) الگوی تمام عیار اخلاقیات در جامعه اسلامی است و صحیفه سجادیه اثر گرانسنگ آن حضرتف کتاب اخلاق، سبک زندگی و تربیت دینی است.
امام سجاد (ع) الکوی اخلاقی تمام عیار در جامعه اسلامی
حجت‌الاسلام والمسلمین حاج شیخ اشفاق وحیدی،نماینده مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در استرالیا و امام جمعه ملبورن در گفتگو با خبرنگار اوشیدا بیان کرد: کار مذهب و دین نزدیک کردن دل ها و ایجاد اخوت و رواداری میان بشریت است و در حقیقت صلح در هر جامعه ای از طریق همبستگی میان ادیان آسمانی برقرار می شود.

وی افزود: عناصری وجود دارند که در هر برهه از دین و مذهب سوء استفاده کرده و موجب نفاق و اختلاف می شوند لذا نخبگان و رهبران دینی باید از این جماعت اعلام برائت کنند.

وی افزود: پیروی از سیره و سبک زندگی حضرت امام سجاد علیه السلام راه اصلی برای رسیدن به صلح و تعالی در جامعه است لذا رهبران مذهبی با برائت از عوامل تفرقه، موجب صلح و تقویت برادری در جامعه شوند.

حجت‌الاسلام وحیدی گفت: وضعیت مسلمانان مظلوم به ویژه در افغانستان، یمن، سویه، فلسطین و کشمیر تاسف برانگیز است و ضروری است تا حاکمان با رویکرد جدی و شفاف به رسیدگی به مشکلات ملت‌های خود اقدام نمایند.

وی با بیان اینکه امام زین العابدین (ع) به دلیل عبادت زیاد و سجده های طولانی لقب سجاد گرفتند، خاطرنشان کرد: شکیبایی و صبر در برابر ناگواری ها،‌ گذشت و بخشایش، فروتنی، عفو هنگام توانمندی، اطعام نیازمندان، ایمان عبادت،‌ انفاق از ویژگی های بارز امام زین العابدین (ع) است.

حجت الاسلام والمسلمین وحیدی تصریح کرد: امام سجاد (ع) با توجه به شرایط حاکم بر دوران امامت خود و وضعیت سیاسی و خفقان موجود، شیوه عبادت و دعا را برای تبلیغ و ترویج دین اسلام در پیش گرفتند و مبارزات خود را با شیوه های غیرمستقیم به پیش بردند و برنامه های ارشادی،‌فرهنگی و تربیتی در پیش گرفتند. همچنین امامت خود را به صورت مخفی و با تقیه ادامه دادند.

وی عنوان کرد: متاسفانه در نتیجه سیاست‌های اشتباه حاکمان امروز ملت‌های مظلوم مسلمان در منطقه همچنان تحت ظلم و ستم قرار دارند.

وحیدی تاکید کرد: امروز نیاز به یک مجمع مردمی داریم تا حقوق تمامی اقشار مختلف جامعه حفظ شده و جلوی پایمال شدن حق آنان گرفته شود.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark