داخلی آرشيو خبر صفحه سیاسی
امتیاز مثبت 
۰
 
امام‌جمعه اهل‌سنت چابهار:
به مولوی عبدالحمید گفتم موازین فقهی این اجازه را به من نمی‌دهد سخن شما را قبول کنم
کد مطلب: ۷۵۱۹۱
تاریخ انتشار:شنبه ۲ ارديبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۲۹
امام‌جمعه اهل‌سنت چابهار در نماز عید فطر گفت: در خصوص اعلام عید سعید فطر اهل‌سنت در گفتگو با مولوی عبدالحمید بیان کردم موازین فقهی این اجازه را به من نمی‌دهد سخن شما را قبول کنم.
به مولوی عبدالحمید گفتم موازین فقهی این اجازه را به من نمی‌دهد سخن شما را قبول کنم
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا، مولوی عبدالرحمن چابهاری دررابطه‌ با اینکه برخی از اهل‌سنت در برخی از مناطق روز گذشته را عید فطر اعلام کردند و ما در چابهار امروز را به‌عنوان عید فطر اهل‌سنت اعلام کردیم بیان کرد: روز گذشته در برخی از کشورهای اسلامی عید فطر اعلام شد و باتوجه‌به رویت هلال ماه در غروب جمعه ۱ اردیبهشت‌ماه در ایران اسلامی امروز به‌عنوان روز عید سعید فطر اعلام کردیم و حتی پاکستان نیز امروز را عید اعلام کرده است.

وی با اشاره به اینکه تا ساعت ۲ بامداد روز جمعه بنده با مولوی عبدالحمید در ارتباط بودم و شش بار وی با بنده تماس گرفت و در آخر من تماس گرفتم و اینکه چه چیزی بین ما گفته شد بگذارید در دلمان بماند او خود می‌داند من چه بیان کردم، تصریح کرد: خطاب به وی گفتم موازین فقهی این اجازه را به من نمی‌دهند سخن شما را قبول کنم.

امام‌جمعه اهل‌سنت چابهار با اشاره به اینکه این موضوع یک موضوع فقهی است و برخی افراد به شر دامن می‌زنند و در فضای مجازی به بنده و خانواده‌ام توهین کردند افزود: توهین و ناسزا به مسلمان گناهی بزرگ است و کسانی که اقدام به این عمل نادرست می‌کنند از سرانجام آن باید بترسند.

وی گفت: کسانی که دیروز را به‌عنوان عید سعید فطر اعلام کردند مبارکشان و خداوند متعال از آنان قبول کنند و افرادی هم که امروز را عید داشتند، عباداتشان قبول درگاه الهی باشد.

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark