داخلی آرشيو گزارش صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
امام جمعه زابل:
جبهه فکری و گفتمان مقاومت در دنیا معجزه انقلاب اسلامی است
کد مطلب: ۷۶۳۲۶
تاریخ انتشار:جمعه ۱۱ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۳:۴۵
امام جمعه زابل گفت: جبهه فکری و گفتمان مقاومت زاییده وجدان‌های بیدار بود که امروز به یک گفتمان جهانی تبدیل شده و این معجزه انقلاب اسلامی ایران است.
جبهه فکری و گفتمان مقاومت در دنیا معجزه انقلاب اسلامی است
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا، حجت‌الاسلام‌والمسلمین مجتبی عزیزی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه پس از سفارش به تقوای الهی و تسلیت ایام رحلت امام راحل (ره) بیان کرد: شخصیت امام راحل (ره) به ما آموخت همه کارهای ما برای‌خدا باشد الذین یبلغون رسالات الله کسی که خشیت خدا در دل او باشد خشیت دیگری را نمی‌پذیرد. لطافت روح امام باعث می‌شد در برابر استکبار بایستد ارتباط قوی با اهل‌بیت و امام‌زمان علیهم‌السلام اهل‌بیت سفینه نجات انسان‌ها هستند.

وی افزود: در نامه رهبر حکیم خطاب به دانشجویان دانشگاه‌های دنیا و آمریکا بیان داشتند شما در سمت درست تاریخ ایستاده‌اید. دو جبهه در طول تاریخ در برابر هم بوده‌اند انبیا برای تقویت جبهه حق و مبارزه با جبهه باطل آمدند قل جاءالحق و زهق الباطل ان الباطل کان زهوقا طرف درست تاریخ طرفی است که طرف‌دار مظلوم و مقابل ظالم هستند.

امام‌جمعه زابل تأکید کرد: آینده دنیا به سمت فرهنگ و گرایشی است که جلودارش کسی نمی‌شود همان جبهه مقاومت است به لحاظ جغرافیای مقاومت مرز آن همه دنیاست ندای اسلام و انقلاب و امام در همه جای دنیا هست جبهه مقاومت از دل تاریک و یاس آور تاریخ سر برآورد و انقلاب اسلامی آن را تقویت کرد.

وی تصریح کرد: جبهه فکری و گفتمان مقاومت زاییده وجدان‌های بیدار بود که انقلاب اسلامی ایران و امام آنها را تقویت و مستحکم کرد امروز دفاع از مظلوم یک گفتمان جهانی شده و این معجزه انقلاب اسلامی است انزجار از استکبار و صهیونیست در دنیا فراگیر شده است درحالی‌که رسانه و تبلیغات در دست دشمن است گفتمان مقاومت در عالم منتشر شده است.

خطیب نمازجمعه زابل ادامه داد: جلادان تروریست صهیونیستی کودکان غزه را قتل‌عام کردند در غزه و رفح و این انزجار از جنایت‌هایشان فراگیر شد در جهان و بمب‌های صهیونیست ایمان آنها را قوی کرد، قرآن می‌فرماید فزادهم ایمانا مقاومت به برکت جمهوری اسلامی در دنیا منتشر شده است حسبنا الله و نعم الوکیل مردم غزه سلاحی ندارند؛ ولی خدا دارند صدای کودکان و زنان در سراسر دنیا و آمریکا شنیده می‌شود در همه جای دنیا صدای دفاع از مظلوم بلند است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عزیزی با اشاره به نامه مقام معظم رهبری به دانشجویان آمریکا تأکید کرد: مقام معظم رهبری در نامه خود اشاره دارند به اینکه امروز جهان در حال تغییر است و وجدان مردم ذائقه آنها را تغییر داده و مایه‌های تمدن اسلامی بنا نهاده شده و ما به سمت آن تمدن در حال حرکت هستیم و مقاومت و دفاع از مظلوم این زبان مشترک دنیا ست که امام آن را به جهان نشان داد خبر از یک فردای روشن و نورانی و امیدبخش می‌دهد.

وی افزود: نیروی مقاومت در حال قوی‌شدن است و تاریخ ورق خواهد خورد و تغییر خواهد کرد ندای امام در عالم پخش شده و به گوش وجدان‌های بیدار می‌رسد خدا ندای هل من ناصر ینصرنی امام حسین را در عالم طنین‌انداز کرد و امروز لبیک به ان نداست و خودش را در عالم نشان می‌دهد این ثمر خون عاشوراست.

وی با اشاره به آیات قرآن تأکید کرد: این تغییر در حال وقوع است قرآن در سوره انبیا بیان کرده است با حق باطل را می‌کوبیم و قوه عاقله و مغز باطل را متلاشی می‌کنیم جبهه مقاومت آنچه پاک و طاهر است برای خودش جذب و حفظ می‌کند. عناصر آلوده را تن طاهر مقاومت پس می‌زند و آنها جذب آلودگی خواهند رفت ایستادگی در جبهه درس قرآن است فاستقم کما امرت ما نه ظلم می‌کنیم و نه ظلم را می‌پذیریم ما این روح را مدیون سلسله مبارک امامت هستیم، انبیا و پیامبران و ائمه و امروز امامین انقلاب هستند که جبهه مقاومت را تدبیر و رهبری می‌کنند.

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark