داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
دبیر ستاد ملی گردوغبار کشور خبرداد:
سیستان بحرانی‌ترین کانون گردوغبار کشور
کد مطلب: ۷۵۵۶۱
تاریخ انتشار:سه شنبه ۹ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۵۹
دبیر ستاد ملی گردوغبار کشور گفت: با توجه به اینکه منشأ آلودگی هوا و افزایش حجم ریزگردها در سیستان کانون خارجی دارد این ستاد در تلاش است با تدوین برنامه‌های برون مرزی در کنار اقدامات داخلی به کاهش این مخاطرات کمک کند.
سیستان بحرانی‌ترین کانون گردوغبار کشور
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا، علی‌محمدطهماسبی‌بیرگانی امروز سه‌شنبه در حاشیه همایش ستاد ملی سیاست‌گذاری و هماهنگی مدیریت پدیده گردوغبار کشور در منطقه سیستان بیان کرد: بادهای موسمی ۱۲۰ روزه سیستان از گذشته‌های دور بین ۱۲۰ تا ۱۳۰ روز بطول می‌انجامید اما اکنون با بروز خشکسالی‌های دودهه گذشته به درازا می‌کشد به طوری که این بادها علاوه بر فرسایش خاک در منطقه سیستان، مشکلات و معضلات متعددی را برای مردم بوجود آورده است.

وی تاکید کرد: این ستاد درصدد است با اجرای برنامه‌های برون‌مرزی در کنار اقدامات داخلی و ملزم کردن دستگاه‌ها به کاهش مخاطرات این منطقه کمک کند، چرا که سیستان بحرانی‌ترین کانون گرد و غبار کشور به‌شمار می‌رود که از وضعیت بدی برخوردار است.

مشاور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست و دبیر ستادملی گردوغبار کشور ادامه داد: کانون‌های گرد و غبار در کشور شناسایی و برنامه‌های هدفمندی نیز برای مقابله با آن تدوین شده اما این اقدامات فرامنطقه‌ای زمانبر و نیازمند تعامل همه بخش‌هاست.

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark