داخلی آرشيو يادداشت صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۱
 
یادداشت؛
امام‌خمینی بنیان‌گذار انقلابی شکوهمند و هدایت کننده نهضت اسلامی بود
کد مطلب: ۷۵۳۱۸
تاریخ انتشار:دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۰۰:۴۴
امام خمینی (ره) بنیان‌گذار جمهوری اسلامی و انقلابی شکوهمند که ملت ایران را از وابستگی به مستبدان و مستکبران نجات داد، با رفتنش داغ بزرگی بر دل مردم ایران و تمامی آزادی‌خواهان در سراسر جهان گذاشت.
امام‌خمینی بنیان‌گذار انقلابی شکوهمند و هدایت کننده نهضت اسلامی بود
 فرشته عسکری استاد دانشگاه آزاد اسلامی زابل در یادداشتی به اوشیدا نوشت: ۱۴ خرداد اگرچه یادآور واقعی تلخ برای ملت ایران است که در این روز از نعمت وجودی امام خمینی (ره) محروم شدند؛ اما افکار و اندیشه‌های ایشان همواره در دسترس جامعه ما بوده و می‌تواند در ابعاد مختلف زندگی سرلوحه و منشأ قرار بگیرد.

فقدان امام راحل (ره) ضایعه بزرگی برای اسلام بود و همه ما را یتیم کرد، امام خمینی (ره) این راه سنگین را با عقل و حکمت و قاطعیت خود پیمود؛ اینها همه بود و ایشان این راه را با خلوص، صفا، معنویت خود پیمود و ما رقت قلب ایشان و تضرع ایشان و توکل ایشان را احساس کردیم.

حضرت امام خمینی (ره) برای ملت ایران تنها یک مرجع تقلید نبود، بلکه بنیان‌گذار انقلابی شکوهمند و هدایت‌کننده مسیر نهضت اسلامی بود و اکنون باگذشت ۳۴ سال از ارتحال آن پیشوای بزرگ دینی، ضرورت بازخوانی راه و روش آن پیر فرزانه بیشتر از گذشته احساس می‌شود.

وقتی شخصیتی در طول مسیر بندگی به‌گونه‌ای در خدا ذوب شود که عمل او در نهایت اخلاص باشد، او به تصمیمات خودباور دارد و برای عملیاتی‌کردن آن از هیچ‌کس ترسی به دل راه نمی‌دهد، کما اینکه امام خمینی (ره) یک‌تنه در مقابل تمامی استکبار جهانی ایستاد.

امام خمینی (ره) دارای مجموعه‌ای از ویژگی‌های یک انسان متعالی بودند که اکنون می‌تواند برای بسیاری از افراد و از جمله جوانان الگویی مثال‌زدنی باشد.

از نگاه مقام معظم رهبری تمام خصوصیات مدیریتی و شخصیتی زلال و درخشان امام از سرچشمه کلی‌نگری دینی او جاری شد و میوه شیرین انقلاب اسلامی به بار نشست.

امروز نهضت امام خمینی (ره) جهانی شده و ملت‌های آزاده و مستضعف با الهام از آن به دنبال مقابله علیه زور، ستم و استکبار هستند.

اما انقلاب اسلامی ایران با عنایات خاص الهی و به پیروی از سیره معصومین (ع) و با رهبری‌های حکیمانه و پیامبرگونه امام خمینی (ره) به‌گونه‌ای شکل‌گیری و پایه‌گذاری شد و سپس فرایند تثبیت نظام جمهوری اسلامی آن‌چنان زیرکانه و ماهرانه و مستحکم تحقق یافت که دشمنان نتوانستند در ماه‌های اول انقلاب و نظام اسلامی آن را سرکوب یا منحرف کنند و اکنون نیز با سیاست‌ورزی خردمندانه و تدابیر هوشمندانه مقام معظم رهبری مسیر تکاملی خود را می‌پیماید و عزت و اقتدار خود را روزافزون می‌کند.

امروز نیز دشمنان، غیرت دینی ملت ما را هدف خود قرار داده‌اند و ما نیز باید با تاسی به رهبر کبیر انقلاب اسلامی، جلوی دشمن ایستادگی کنیم و به‌زودی شاهد خواهیم بود که پرچم انقلاب اسلامی از دستان امام خامنه‌ای به دستان مبارک مولایمان امام‌زمان (عج) تقدیم می‌شود.

در تأیید انتصاب شایسته مقام معظم رهبری همین بس که سیاسیون بزرگ جهان از رهبر انقلاب به‌عنوان شخصیتی سیاستمدار و هوشمند نام برده‌اند، کوفی عنان دبیرکل سابق سازمان ملل دراین‌رابطه گفت من با شخصیت‌های مختلف از جمله ژاک شیراک و هلموت کهل دیدار داشته‌ام که به‌شدت تحت‌تأثیر قرار گرفته‌ام، ولی در ملاقات با ایشان احساس کردم، هنوز کسی را مثل ایشان ندیده‌ام.

حقیقت این است که آرامش، ثبات و اقتداری که امروز شاهد آن هستیم، همگی در نتیجۀ درایت و کاردانی و بیش از همه تعهد مقام معظم رهبری و ولایت‌فقیه به سعادت معنوی و مادی ایران و اسلام تحقق‌یافته و با اشراف به این نکته است و این‌ها دلیلی است بر این مدعا که آن عنصر وحدت‌بخشی که ملت انقلابی و بزرگ ایران در طی نمودن این مسیر پر پیچ‌وخم یاری نمود، اعتقاد و باور عملی به ولایت بوده و لاغیر.

امید است باهمت نسل دیروز در تبیین صحیح و دقیق ابعاد انقلاب و معارف دینی و تلاش نسل امروز در جهت اقتدار و سرافرازی نظام و خودباوری آینده‌سازان این وعده الهی محقق شود.

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark