داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
فرماندار ویژه شهرستان زابل مطرح کرد:
سیستان مهد تمدن و تفکر، محروم از حداقل‌های فرهنگی
کد مطلب: ۷۵۶۱۵
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۲۵ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۴۷
فرماندار ویژه شهرستان زابل گفت: با توجه به اینکه سیستان مهد تمدن و فرهنگ و تاریخ است اما متاسفانه از حداقل‌های فرهنگی محروم است.
سیستان مهد تمدن و تفکر، محروم از حداقل‌های فرهنگی
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا به نقل از روابط عمومی فرمانداری زابل، علیرضا ملاشاهی در جلسه شورای فرهنگ عمومی زابل که با حضور دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور برگزارشد، بیان کرد: سیستان مهد فرهنگ و تاریخ است که زبان فارسی از این منطقه توسط یعقوب لیث صفاری زنده شد و سیستان دارای تاریخ کهن و تمدن غنی دارد و در تمام کتب تاریخی از تمدن این منطقه ذکر شده است.

وی تاکید کرد: در منطقه سیستان حداقل‌های فرهنگی را هم نداریم و این منطقه از لحاظ امکانات فرهنگی بسیار ضعیف بوده و نیازمند حمایت ویژه است.

فرماندار زابل افزود: سیستان فخر ایران است و به تعبیر رهبر معظم انقلاب تنگه احد ایران اسلامی نامگذاری شده و با این وجود در حوزه های فرهنگی عقب ماندگی‌های بسیار وسیع و عمیقی دارد.

وی اظهار داشت: برخی از مراکز فرهنگی در سیستان فاقد امکانات لازم است و از حداقل‌ها هم برخوردار نیست و باید به آن توجه ویژه شود.

ملاشاهی تاکید کرد: برای برطرف کردن نیازهای فرهنگی در منطقه سیستان نیازمند عزم جدی هستیم و یک بار و برای همیشه باید مشکلات فرهنگی این منطقه برطرف شود.

وی افزود: در حوزه زیرساخت های فرهنگی باید اقدامات اساسی در منطقه سیستان انجام شود تا به از این لحاظ به میانگین کشوری دست یابیم.

فرماندار زابل تصریح کرد: بودجه‌های فرهنگی در منطقه سیستان ضعیف است وبا این بودجه‌ها نمی‌توانیم اقدامات فرهنگی مناسب انجام دهیم.

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark