داخلی آرشيو خبر صفحه 
امتیاز مثبت 
۲
 
معاون مهندسی و ساخت اداره‌کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان:
تکمیل بزرگراه زابل- زاهدان در گرو ۶۰ میلیارد تومان اعتبار است
کد مطلب: ۷۴۸۰۵
تاریخ انتشار:يکشنبه ۲۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۰۸:۴۸
معاون مهندسی و ساخت اداره‌کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان گفت: تکمیل باند دوم بزرگراه زابل- زاهدان در گروه ۶۰ میلیارد تومان اعتبار است که پیش بینی می شود در صورت تخصیص به موقع اعتبارات مورد نیاز تا پایان سالجاری ۱۵ کیلومتر از این محور آماده بهره برداری شود.
تکمیل بزرگراه زابل- زاهدان در گرو ۶۰ میلیارد تومان اعتبار است
به گزارش اوشیدا،مهدی پارسی، معاون مهندسی و ساخت اداره‌کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان در گفت وگو با عصرهامون از آغاز عملیات آسفالت پنج کیلومتر از قطعه چهار بزرگراه زابل- زاهدان خبر داد و بیان کرد: طول قطعه چهار بزرگراه زابل- زاهدان ۱۷ کیلومتر است که تاکنون ۱۰ کیلومتر آن به بهره برداری رسید و در حال حاضر عملیات آسفالت پنج کیلومتر ادامه این مسیر بعد از اتمام مراحل زیر سازی آغاز شده است.

وی ادامه داد: تاکنون برای ساخت باند دوم در این قطعه ۲۸۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده و جهت تکمیل و اتمام آن نیز به ۶۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

معاون مهندسی و ساخت اداره‌کل راه و شهرسازی استان تصریح کرد: این اداره کل همزمان با ساخت قطعه چهار بزرگراه زابل- زاهدان قطعه سه این مسیر را نیز به طول ۲۷ کیلومتر به همراه پل شیله در دستورکار قرار داد که پیش بینی می شود در صورت تخصیص به موقع اعتبارات مورد نیاز تا پایان سالجاری ۱۵ کیلومتر از این محور آماده بهره برداری شود.

وی با بیان اینکه مسیر ارتباطی زابل- زاهدان بخشی از محور ترانزیتی چابهار- میلک است که نقش بسزایی در رونق اقتصادی کشور و توسعه سیستان و بلوچستان دارد، گفت: با پیگیری های این اداره کل در افزایش اعتبارات ساخت بزرگراه از سال ۹۷ تاکنون در این محور مهم ارتباطی استان ۴۲ کیلومتر بزرگراه به همراه پل نهراب به بهره برداری رسیده است.

پارسی با بیان اینکه از مجموع ۲۰۰ کیلومتر محور زابل- زاهدان تاکنون ۱۳۵ کیلومتر آن دو بانده شده است، افزود: این اداره بنا دارد در صورت تامین منابع مالی مورد نیاز عملیات ساخت قطعه دو به عنوان تنها قطعه باقی‌مانده این مسیر بطول ۳۱ کیلومتر را تا پایان سالجاری آغاز کند.

انتهای پیام/خ
Share/Save/Bookmark