داخلی آرشيو گزارش صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
امام جمعه موقت زابل:
راهپیمایی اربعین بیانگر تمدن اسلامی است
کد مطلب: ۷۵۴۳۵
تاریخ انتشار:جمعه ۳ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۴۹
امام جمعه موقت زابل گفت: حضور مردم در راهپیمایی اربعین با همه تفکرات، رنگ و نژاد و زبان متفاوت نشانه و بیانگر تمدن اسلامی است.
راهپیمایی اربعین بیانگر تمدن اسلامی است
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا، حجت‌الاسلام والمسلمین محمود وحیدی‌راد در خطبه‌های این هفته نماز پس از سفارش به تقوای الهی و تبریک هفته دولت بیان کرد: این هفته را به محضر همه دولتمردان، عزیزانی که تلاش می‌کنند زحمت می‌کشند گره‌ای از مشکلات این مردم را حل کنند تبریک و تهنیت و شهادت شهید رجایی و شهید باهنر را محضر شما عزیزان تسلیت عرض می‌کنم.

وی افزود: این دو بزرگوار از یاران حضرت امام و کسانی بودند که برای این انقلاب و نظام زحمت کشیدند و در نهایت به فیض شهادت نائل آمدند.

حجت‌الاسلام وحیدی‌راد تصریح کرد: تاریخ هر ملت دارای فراز و نشیب‌هایی است یک دفعه می‌بینیم خوشی‌هایی است در تاریخ نصیب آن ملت می‌شود، یک موقع می‌بینید، ناخوشی‌هایی نصیب آن ملت می‌شود اگر ما بیاییم بررسی کنیم اززمان پیامبر از صدر اسلام می‌بینیم این فراز و نشیب‌ها بوده، زمانی پیروزی‌هایی را بدست می‌آوردند باعث خوشحالی مسلمانان می‌شدند و زمانی بالاخره در جنگ‌ها مشکلاتی به وجود می‌آمد اینجا باعث نگرانی مسلمانان می‌شد.

وی تاکید کرد: انقلاب ما هم از این قانون مستثنی نیست فراز و نشیب‌هایی در انقلاب و در بدو پیروزی انقلاب وجود داشته، وجود دارد و خواهد داشت این فراز و نشیب‌ها همیشه است ولی ما باید حواسمان جمع باشد، گول دسیسه‌های دشمنان را نخوریم چرا که برای ما نقشه دارند.

امام جمعه موقت زابل ادامه داد: برای اینکه به گمان باطل خودشان بتوانند به این انقلاب و نظام خدشه وارد کنند دست به کارهایی هم می‌زنند این هوشیاری ملت غیور و ملت همیشه در صحنه باعث می‌شود که توطئه دشمنان از بین برود.

وی خاطرنشان کرد: موضوع راهپیمایی اربعین را در پیش داریم، ببینید عزیزان فکر نکنیم که حالا می‌روند یک مسیری را پیاده می‌کنند اگر ما روی بعد سیاسی قضیه نگاه کنیم می‌بینیم خیلی گسترده است، فقط به این چند قدم و یک دو سه روزی که پیاده روی میکنند نیست از تمام ملت‌ها با تفکرات مختلف، نژادهای مختلف در این راهپیمایی حضور دارند و این نشانگر و بیان کننده تمدن اسلامی است.

وی افزود: با توجه به در پیش داشتن هفته تعاون نکته‌ای را تقدیم می‌کنم خداوند در قرآن می‌فرمایند در امورات خیر به همدیگر کمک‌رسانی داشته باشید من این هفته را خدمت تمام عزیزانی که زحمت می‌کشند، و به هر طریق ممکن کارهایی را انجام می‌دهند، تبریک و تهنیت عرض می‌کنم.

وی ادامه داد: نکته اخری که میخواهم عرض کنم، برطرف کردن نیازهای مردم است، ببینید عزیزان در روایات اینگونه آمده است که امام حسین علیه السلام می‌فرماید نیاز مردم به شما از نعمت‌های خدا بر شماست، از این نعمت افسرده خاطر و بیزار نباشید حالا اگر توانستیم نیازی را برطرف کنیم شکر خدا را به جای بیاوریم چرا که این یک نعمتی است که خدا به ما داده است.

حجت‌الاسلام وحیدی‌راد تصریح کرد: مسئولین ما در سمتی که دارند چون کارهای اجرایی دارند برنامه‌ریزی کنند به هر طریقی گره‌ای را از مشکلات مردم خصوصا در این منطقه که وضعیت آب بحرانی، وضعیت محیط زیست منطقه بحرانی‌تر است، هوایش این است اگر در این سرزمین مشکلی و گره‌ای را از مردم باز کردید این بیش از جاهای دیگر ثواب برای شما در نامه عملش ثبت می‌شود چون منطقه ویژه است، مشکلات منطقه زیاد است ما این منطقه را بیاییم با شهرستان‌های دیگر مقایسه کنیم می‌بینیم زمین تا اسمان فرق می‌کند.

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark