داخلی آرشيو خبر صفحه 
امتیاز مثبت 
۰
 
جان باختن ۹۰۰ نفر در آمریکا/ هند همچنان در تعداد مبتلای روزانه رکورد می‌زند
کد مطلب: ۷۳۴۵۵
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۵
همزمان با شکسته‌شدن مجدد رکورد تعداد مبتلایان روزانه به کرونا در هند، در آمریکا نیز طی ۲۴ ساعت گذشته حدود نهصد نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست دادند.
جان باختن ۹۰۰ نفر در آمریکا/ هند همچنان در تعداد مبتلای روزانه رکورد می‌زند

به گزارش اوشیدا به نقل از فارس  شمار کل مبتلایان به ویروس «کووید۱۹» در ایالات متحده، علی‌رغم واکسیناسیون گسترده و طرح‌های دولت جدید این کشور برای مهار این همه‌گیری، همچنان در حال افزایش است.

 
برآوردهای وبگاه آماری «وُرلداُمتر» نشان می‌دهد طی بیست‌وچهار ساعت گذشته از تمام ایالت‌های آمریکا به صورت مجموع ۶۰,۳۱۷ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا گزارش شده است.
 
بر این اساس، طی یک روز گذشته نیز  ۸۸۳ آمریکایی بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست دادند.
 
بدین ترتیب، شمار کل مبتلایان به ویروس کووید۱۹ در آمریکا به ۳۲,۵۳۶,۴۷۰ نفر و تعداد قربانیان بر اثر این بیماری به ۵۸۲,۴۵۶ تن افزایش یافت.
 
بیماران آمریکایی، ۲۲.۶۷ درصد آمار کل مبتلایان جهانی به این ویروس را تشکیل می‌دهند. در حال حاضر ۱۰,۰۴۸ بیمار در آمریکا در وضعیت وخیم به سر می‌برند.
 
این در حالی است که طبق گزارش شبکه «سی‌اِن‌اِن»، تعداد فوتی‌های سالانه آمریکا بر اثر موارد مختلف (سوانح رانندگی، بیماری، خودکشی و غیره) از رقم دویست‌وپنجاه هزار نفر کمتر است.
 
 
 
 
 
 
در هند نیز شمار مبتلایان روزانه به ویروس کووید۱۹، همچنان در حال ثبت رکوردهای جدیدی است و کارشناسان بهداشتی انتظار دارند اگر این روند ادامه داشته باشد، این کشور به رکورددار ابتلای روزانه در جهان تبدیل شود.
 
وزارت بهداشت هند بامداد امروز اعلام کرد که طی بیست‌وچهار ساعت گذشته، ۲۹۴,۲۹۰ مبتلای جدید به ویروس کرونا را ثبت کرده که بیشترین میزان از زمان آغاز همه‌گیری در این کشور است.
 
بر اساس این آمار، طی یک روز گذشته همچنین ۲,۰۲۰ هندی بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست دادند.
 
با احتساب آمار بیست‌وچهار ساعت گذشته، رقم کلی مبتلایان به ویروس کرونا در هند به ۱۵,۶۰۹,۰۰۴ نفر و تعداد جان‌باختگان آن نیز ۱۸۲,۵۷۰ تن رسید.
 
بیماران هندی بعد از آمریکا، ۱۰.۸۹ درصد آمار کل مبتلایان جهانی به این ویروس را تشکیل می‌دهند. در حال حاضر ۸۹۴۴ مبتلا در این کشور در وضعیت وخیم به سر می‌برند.
 
این در حالی است که رکورد بیشترین میزان ابتلای روزانه به ویروس کووید۱۹ در جهان، با ۳۰۷،۵۸۱ نفر در آمریکا ثبت شده است.
 
انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark