داخلی آرشيو خبر صفحه اقتصادی
امتیاز مثبت 
۰
 
سبزپوشی بورس در نخستین روز هفته/ ارزش معاملات به حدود 24 هزار میلیارد تومان رسید
کد مطلب: ۷۲۲۴۹
تاریخ انتشار:شنبه ۱ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۲۶
شاخص کل بورس در جریان معاملات روز جاری با 21 هزار و 235 واحد رشد در ارتفاع یک میلیون و 366 هزار واحد قرار گرفت؛ ارزش معاملات بازار سرمایه هم به حدود 24 هزار میلیارد تومان رسید.
سبزپوشی بورس در نخستین روز هفته/ ارزش معاملات به حدود 24 هزار میلیارد تومان رسید

به گزارش اوشیدا به نقل از  خبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ نماگر بازار سرمایه نخستین روز هفته را با رشد آغاز کرد و سبزپوش شد. امروز میزان عرضه‌ها بیشتر شده بود ولی خریداران هم عقب نشینی نکردند؛ این موضوع باعث شد ارزش معاملات به حدود 24 هزار میلیارد تومان برسد.

شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز با صعود 21 هزار و 235 واحدی به ارتفاع یک میلیون و 366 هزار و 536 واحدی رسید. شاخص هم وزن هم با رشد 2303 واحدی عدد 383 هزار و 578 واحد را ثبت کرد.

معامله گران امروز بیش از 2 میلیارد و 829 میلیون سهم و اوراق مالی را در قالب یک میلیون و 989 هزار معامله دادوستد کردند که ارزش آن بالغ بر 18 هزار و 327 میلیارد تومان شد.

مجموع ارزش کل معاملات بازار سهام (بورس و فرابورس) با دست به دست شدن بیش از 24 میلیارد و 363 میلیون سهم و اوراق مالی به حدود 23 هزار و 851 میلیارد تومان رسید.

تعداد کل معاملات امروز نسبت به چهارشنبه گذشته 49 درصد افزایش یافت و  برابر 2 میلیون و 795 هزار واحد بود.
 
ارزش معاملات خرد سهام به بیش از 21 هزار و 850 میلیارد تومان رسید. حقیقی‌ها امروز همچنین بیش از 269 میلیارد تومان پول از بازار خارج کردند.

نمادهای ملی صنایع مس ایران، سرمایه گذاری تامین اجتماعی، معدنی و صنعتی گل گهر، پالایش نفت اصفهان، گروه مدیریت سرمایه گذاری امید، بانک تجارت و معدنی و صنعتی چادرملو با بیشترین اثر مثبت در رشد شاخص بیشترین نقش را داشتند.

سرمایه‌ گذاری تامین اجتماعی، ایران خودرو، سایپا، فولاد مبارکه اصفهان، بانک تجارت، ملی صنایع مس ایران و گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو نمادهای نمادهای پرتراکنش امروز بورس بودند.

بیشترین حجم معاملات هم مربوط به سایپا با 3.76 میلیارد سهم، ایران خودرو با 3.16 میلیارد سهم، بانک تجارت با 2.26 میلیارد سهم، بانک صادرات با 989 میلیون سهم و سرمایه گذاری تامین اجتماعی با 771.4 میلیون سهم تعلق گرفت.
 
 

 

شاخص فرابورس ایران بر خلاف بورس قرمزپوش بود و با 5 واحد کاهش به 16 هزار و 641 واحد رسید.

معامله‌گران امروز در فرابورس بیش از 3 میلیارد و 534 میلیون سهم و اوراق مالی را در 807 هزار نوبت و به ارزش 5524 میلیارد تومان معامله کردند.

نمادهای پلیمر آریاساسول، فولاد هرمزگان جنوب، سرمایه گذاری مالی سپهر صادرات، مدیریت انرژی امید تابان‌هور و شرکت آهن و فولاد بیشترین اثر منفی را بر شاخص فرابورس داشتند و نمادهای بانک دی و پتروشیمی تندگویان با بیشترین اثر مثبت مانع افت بیشتر شاخص شدند.

نمادهای مجتمع صنایع لاستیک یزد، برق و انرژی پیوندگستر پارس، پتروشیمی ارومیه، ذوب آهن اصفهان، بانک دی، کشاورزی و دامپروری ملاردشیر و سرمایه گذاری پویا پرتراکنش  بودند.

انتهای پیام

Share/Save/Bookmark