داخلی آرشيو خبر صفحه 
امتیاز مثبت 
۱
 
امام جمعه هامون:
به نشانه اعتراض به نواقص طرح 46 هزار هکتار ائمه جمعه سیستان در مراسم افتتاح آن شرکت نکردند
کد مطلب: ۷۳۴۶۴
تاریخ انتشار:جمعه ۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۵۸
نماز جمعه شهرستان هامون به امامت حجت الاسلام ابراهیم گزمه در مصلی این شهرستان برگزار شد.
به نشانه اعتراض به نواقص طرح 46 هزار هکتار ائمه جمعه سیستان در مراسم افتتاح آن شرکت نکردند
به گزارش اوشیدا؛ حجت الاسلام ابراهیم گزمه امام جمعه شهرستان هامون در خطبه های نماز جمعه این شهرستان گفت: در حالی طرح ۴۶ هزار هکتار افتتاح نهایی شد که هیچ کدام از ائمه جمعه با وجود دعوت رسمی در این مراسم شرکت نکرده اند.

وی افزود: عدم حضور ائمه جمعه در افتتاح طرح ۴۶ هزار هکتار به عنوان اعتراض بود چرا که هیچ کدام از کشاورزان از این طرح راضی نیستند.

حجت الاسلام گزمه تصریح کرد: ضمن تقدیر و تشکر از تیم جدیدی که در طرح ۴۶ هزار هکتار در حال خدمات رسانی هستند باید بگوییم که در گذشته برخی از پیمانکاران این طرح فرار کرده اند و به خارج از کشور پناهنده شده اند.

وی افزود: در این طرح هنوز نظام بهره بردار مشخص نیست، چه کسی می خواهد این طرح را مدیریت کند، بسیاری از جاها مشکل دارد، این طرح برای آن بود که آب توزیع عادلانه شود اما اینطور نشده و هر کس ملک بیشتر داشت بیشتر از آب بهره مند شده است.

امام جمعه هامون خاطرنشان کرد: حق آبه کشاورزان باید اصلاح شود، آب باید به طور مساوی و عادلانه تقسیم شود لذا این طرح نیاز به بازنگری دارد، برخی از کشاورزان فقط ۲۰ دقیقه آب را در این فصل زراعی دیده اند.

وی ادامه داد: خساراتی که اکنون دامان کشاورزان را گرفته است باید برآورد و پرداخت شود، آقایان باید بدانند که مردم رضایت ندارند.

وی تصریح کرد: نواقص طرح ۴۶ هزار هکتار را حتما پیگیری خواهیم کرد از آنطرف هم چاه نیمه ها خالی شده است و مردم باید برای آب شرب هم دعا کنند.

امام جمعه شهرستان هامون بیان کرد: افتتاح طرح ۴۶ هزار هکتار در پایان دولت برای این بود که به اسم دولت دیگری نوشته نشود، باید طرح را کامل می کردید بعد افتتاح می شد اگر کار برای خدا باشد به نام این دولت و آن دولت نمی شود.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark