داخلی آرشيو يادداشت صفحه سیاسی
امتیاز مثبت 
۰
 
یادداشت؛
اقتدار نظام اسلامی در میدان عمل از خدمات سپاه پاسداران
کد مطلب: ۷۶۱۷۳
تاریخ انتشار:يکشنبه ۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۰:۵۴
پاسداری از آرمان‌ها و ارزش‌های والای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و صیانت از نهال انقلاب، وظیفه سنگینی است که بر عهده سبزپوشان غیور سپاه قرار گرفته و پاسداران در همه عرصه‌ها آن را به‌خوبی انجام داده‌اند.
اقتدار نظام اسلامی در میدان عمل از خدمات سپاه پاسداران
حجت‌الاسلام‌والمسلمین محسن سنجری، مسئول بسیج طلاب و روحانیون سپاه ثارالله استان کرمان در یادداشتی به اوشیدا نوشت: ما اگر بخواهیم ببینیم که چرا امام راحل نسبت به تشکیل سپاه اقدام کرد، این نشان از درایت و بینش و بصیرت امام داشت که نسبت به این امر مهم اقدام کردند چرا که تعدادی از نیروهای انقلاب مؤمن به امام و انقلاب و دلسوز برای حفظ انقلاب نیاز داشت تا حفاظت و حراست از انقلاب نوپا را داشته باشند و به همین دلیل در استان‌های مختلف در مراحل متعدد با جوانان انقلابی که از هر قشری بودند دور هم جمع شدند و برای کیاست از انقلاب این ارگان تشکیل شد.
 
 امام خمینی در مورد سپاه فرمودند من از سپاه راضی هستم، و به‌هیچ‌وجه نظرم از شما برنمی‌گردد. اگر سپاه نبود، کشور هم نبود. من سپاه پاسداران را بسیار عزیز و گرامی می‌دارم. چشم من به شماست. شما هیچ سابقه‌ای جز سابقه اسلامی ندارید. سلام مرا به همه برسانید. من از همه شما متشکرم. من به همه دعا می‌کنم.

 سپاه نیروی مکتبی، مولود انقلاب، پرچم‌دار بصیرت، عنصر شجاعت، جهادگران فی‌سبیل‌الله هستند و یکی از برکات انقلاب که مایع آبروی انقلاب اسلامی و بسیاری از مستضعفین جهان شده مولود مبارکی است به اسم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که برخاسته از مکتب ناب اسلام است.

در روزگاری که یک‌دنیا علیه ایران و در مقابل ایران ایستادند و تلاش داشتند تا با تحریم‌های ناجوانمردانه خود ملت ایران را از رسیدن به قله‌های پیشرفت و اقتدار باز دارند، در روزگاری که کسی باور نمی‌کرد که رسیدن به خودکفایی و تحقق آن هدف سال یک ملت شود، نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سکوت و سختی و برای تأمین امنیت مردم ایران به درجه‌ای از توان نظامی رسیدند که دیگرکسی جرأت نکرد پا روی دم شیر بگذارد.

 آری این سپاه است با ضدانقلاب، اشرار، داعشی، صهیونیست، نفوذی، مخلان ارزی، و اشرار اقتصادی و مفسدین اخلاقی، مبارزه می‌کند و همیشه مظلوم است؛ چون حامی مظلوم، و جان فدای انقلاب اسلامی است او را تروریست می‌خوانند، شهید بهشتی (ره) درباره پاسداران جمله عجیبی دارد که می‌فرماید: پاسداران آگاهانه انتخاب می‌کنند؛ شجاعانه می‌جنگند؛ غریبانه زندگی می‌کنند؛ مظلومانه شهید می‌شوند و بی‌شرمانه مورد توهین قرار می‌گیرند و بی‌شرمانه مورد توهین قرار می‌گیرند.

 امام خامنه ای منشور راهبردی برای تداوم و استمرار سپاه فرمودند که این شروط سپاه را همیشه به‌روز سرزنده نگه می‌دارد:
 به‌هیچ‌وجه نگذارید سپاه پیر، محافظه‌کار و به وضع موجود قانع شود.
 حفظ آمادگی در مواجهه با حوادث بزرگ، ازدست‌ندادن نگاه وسیع و فرامرزی به جغرافیای مقاومت بود. «از دشمن مطلقاً نترسید؛ اما کاملاً هوشیار باشید و ارزیابی واقعی و صحیحی از دشمن داشته باشید».
 
نباید از دشمن هر اندازه هم که قوی باشد، ترسید؛ اما نباید دشمن را، هرچقدر هم که کوچک باشد، به‌حساب نیاورد.
 مردمی‌بودن، اولویت قراردادن کار و روحیه جهادی در همه عرصه‌ها، انس با قرآن، توکل به خدا و توسل به اهل‌بیت علیهم‌السلام و در میان نیروهای سپاه و خانواده‌های آنان تأکید کردند.

 آری این سپاه پاسداران است که امام خمینی با درایت آن را تأسیس و امام خامنه ای با مدیریت امام‌گونه آن راهم پاسداری کرد وهم مدیریت کرد. از نگاه فرامنطقه‌ای سپاه تا نگاه درون منطقه‌ای و از دفاع مشروع از آرمان‌های انقلاب تا جهاد علمی و امدادی، و محرومیت‌زدایی تا سازندگی، و از تولید علوم صنعتی تا پزشکی، و دفاعی، از موشکی و پهپادی تا شهپادی و زهپادی، از شرکت‌های دانش‌بنیان تا کور کردن چشم فتنه‌گران، و از همکاری با دولت تا محافظت از تأسیسات هسته‌ای از حفاظت از هواپیماهای مسافربری و تأمین امنیت آنان تا حفاظت از تمامیت عرضی کشور از شناسایی و دستگیری تروریست‌ها تا خنثی‌سازی عملیات های انتحاری و انفجاری علیه کشور است.

از حضور در فضای سایبری برای تارومار کردن اشرار سایبری تا تشکیل هسته‌های مقاومت تا حضور در سیل، و زلزله، و محرومیت‌زدایی اینها بخش کوچکی از هزاران کار و تلاش این جان‌برکفان و حافظان انقلاب اسلامی این مولود انقلاب در دوران دفاع مقدس در کنار ارتش و سایر نیروهای نظامی و انتظامی آن‌قدر نقش‌آفرینی کرد که در چشم مردم به یک مولود مقدس شناخته شد، از این مجموعه خدوم تربیت‌یافتگانی چون شهدایی عزیزی همچون حاج‌قاسم، حاج احمد کاظمی، شوشتری، باکری، خرازی، همت، زاهدی، حججی، حجازی، زین‌الدین، علی هاشمی، برنسی، بروجردی و...که نام مقدسشان و حرکت متفکرانه و بصیرت افزایشان در هر محفل و هر مجلس می‌درخشد.


انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark