داخلی آرشيو گفتگو صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
امام جمعه ملبورن استرالیا:
محرم به مثابه روح دین و زندگی نو برای اسلام است
کد مطلب: ۷۴۴۶۳
تاریخ انتشار:شنبه ۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۴۴
حجت الاسلام والمسلمین اشفاق وحیدی، امام جمعه ملبورن استرالیا گفت: محرم سر فصل تازه ای در زندگی مسلمانان و بخصوص شییعیان جهان است، که دین الهی با درک قیام امام حسین علیه السلام جان تازه ای به خود می گیرد.
محرم به مثابه روح دین و زندگی نو برای اسلام است
حجت الاسلام والمسلمین اشفاق وحیدی، امام جمعه ملبورن و نماینده مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در آستانه فرارسیدن ماه حزن و اندوه محرم الحرام در گفتگو با خبرنگار اوشیدا گفت: در حقیقت دین الهی با احیای محرم و پند گیری از تعلیمات اهل بیت علیهم السلام به ویژه درک قیام حضرت امام حسین علیه السلام، جان تازه‌ای به خود می‌گیرد.

وی افزود: محرم و حماسه کربلا درس تزکیه نفس و خودسازی برای بشریت است و قیام عاشورا هر روز سخن و پیام تازه ای برای مخاطبین و شیفتگان، به ارمغان دارد هربار با برپایی عزاداری سیدالشهدا علیه السلام زندگی جدیدی به اسلام‌ هدیه اعطا می‌شود‌.

وی با استناد به فرموده‌ حضرت‌ آیت‌الله بهجت درباره جایگاه محرم و برپایی عزاداری شهدای کربلا، تصریح کرد: ایشان فرمودند هر کسی درحال شرکت در محافل سوگواری آقا ابا عبدالله الحسین علیه السلام باشد و دیگران از وی پرسش کردند، در جواب بگوید که در حال رفتن به کربلا است.

امام جمعه ملبورن خاطرنشان کرد: بشریت باید برای رفاه و رسیدن به کمال از تعلیمات حضرت امام حسین علیه السلام و فداکاری عظیم ایشان در کربلا بیاموزد و به ویژه برای مسلمانان و پیروان اهل بیت عصمت و طهارت، کربلا و عاشورا مسیر واقعی تزکیه نفس و برائت از ظلم و ستم است.

وی اظهار داشت: متاسفانه یزیدیت در عصر حاضر مصرانه درپی تخریب فضای صلح و برادری میان ملل مسلمان از جمله کارشکنی در مسیر برپایی محافل عزاداری و ذکر اهداف قیام عاشورا هستند لذا پیروان پیامبر رحمت (ص) و دوستداران حضرت حسین ابن علی علیه السلام باید توطئه دشمنان مشترک را بشناسند و اجازه ندهند که خرابکاران جولان بدهند.

حجت‌الاسلام والمسلمین اشفاق وحیدی با اشاره به فرمایشات حضرت امام خمینی(ره) درباره منزلت عزاداری شهدای کربلا، گفت: امام خمینی(ره) تاکید کردند که سینه زنی عزاداران دل سوخته ابا عبدالله الحسین در حقیقت سیلی بر صورت دشمنان و منکران است.

وی تاکید کرد: دغدغه همه ما سوء استفاده دشمنان از اختلافات ناچیز میان مذاهب اسلامی و حتی جامعه شیعیان است، لذا واعظان و مداحان بزرگوار اهل بیت علیهم السلام باید تلاش کنند تا با صدای رسای خود پیام واقعی عاشورا را برای عزاداری و محبین اهل بیت علیهم مخابره نمایند.

نماینده مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در استرالیا اذعان کرد: اتحاد، همدلی و یکپارچگی پیام اصلی کربلا است لذا نباید اجازه داد تا برخی از قدرت‌های متکبر درصدد تخریب آثار وحدت آفرین محرم باشند.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark