داخلی آرشيو گزارش صفحه سیاسی
امتیاز مثبت 
۰
 
خطیب نمازجمعه شهر علی‌اکبر:
انتخابات میدان مسابقهٔ خدمت است
کد مطلب: ۷۶۳۵۳
تاریخ انتشار:جمعه ۱۸ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۲۲:۳۳
خطیب نمازجمعه شهر علی‌اکبر گفت: انتخابات میدان مسابقهٔ خدمت است شهید آیت‌الله رئیسی برای سیاستمداران ما، برای رؤسای جمهور آیندهٔ ما، برای کسانی که در یک‌بخشی مورداعتماد ملت قرار می‌گیرند، یک سرمشق شد.
انتخابات میدان مسابقهٔ خدمت است
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا، حجت‌الاسلام‌والمسلمین احمد لطفیان سرگزی ضمن سفارش به تقوای الهی بیان کرد: انتخابات چهاردهم ریاست‌جمهوری انتخابات؛ میدان تبیین؛ است نه عرصه تخریب! ایام انتخابات، فصل مسابقه خدمت، گفت‌وشنود و مباحثه نامزدها و طرف‌داران آنها با یکدیگر است. آنچه در این عرصه مهم است، رعایت اخلاق انتخاباتی از طرف نامزدها و طرف‌داران آنهاست.


وی با توجه اینکه یکی از مهم‌ترین ارکان اخلاق انتخابات رعایت مرز «تبیین» و «تخریب» در گفتگوها است. افزود: مردم از فضای تخریب خوششان نمی‌آید. در تبیین، چارچوب و ساختار نظام حفظ می‌شود؛ اما در تخریب، چارچوب و قاعده نظام شکسته می‌شود؛ لذا اگر چنانچه کسی وارد میدان رقابت انتخاباتی و مسابقهٔ انتخاباتی بشود، اما بخواهد چهارچوب را بشکند، او از قاعدهٔ نظام خارج شده است، از قواعد حرکت انتخاباتی خارج شده؛ این غلط است، این درست نیست. باید همه چیز در چهارچوب نظام باشد.


لطفیان با اشاره به اهمیت تقویت قدرت فکر مردم؛ نه سلب قدرت تفکر مردم گفت: مردم چه تقصیری کرده‌اند که بایستی ذهن آنها به‌خاطر انگیزه‌های مختلف سیاسی اشخاص و گروه‌ها و جناح‌ها و مجموعه‌ها، آشفته و مغشوش شود. بگذارند مردم در یک فضای آرام، با تشخیص، بابصیرت و بدون سراسیمگی انتخاب کنند.


حجت‌الاسلام لطفیان با اشاره به اینکه انتخابات یک عرصهٔ ظهور و بروز وحدت ما، عقلانیت ما، شعور ملی ما می‌تواند قرار بگیرد افزود: بعضی‌ها خیال می‌کنند انتخابات، زمزمه‌های انتخابات، فضای انتخاباتی، مایهٔ اختلاف است؛ نه، می‌تواند مایهٔ اتحاد و بصیرت باشد. انتخابات میدان مسابقهٔ خدمت است شهید آیت‌الله رئیسی برای سیاستمداران ما، برای رؤسای جمهور آیندهٔ ما، برای کسانی که در یک‌بخشی مورداعتماد ملت قرار می‌گیرند، یک سرمشق شد.

وی افزود: سبک مدیریت شهید رئیسی در بین همکاران خودش یک سبک ویژه‌ای بود، با صمیمیت همراه بود؛ با همکارانش، با وزرا، با مدیران دولتی باصفا و صمیمیت رفتار می‌کرد. برای مردم، کرامت قائل بود، عزت قائل بود؛ به مردم، به جوان‌ها برای اظهارنظر میدان می‌داد؛ حرمت مردم را نگه می‌داشت. به جوان‌ها اعتماد می‌کرد، جوان‌ها را تکریم می‌کرد. به کسانی که به خود او بدی کرده بودند، باکرامت برخورد می‌کرد؛ به کسانی که حتی به او اهانت کرده بودند، پاسخ تند، پاسخ زشت، پاسخ عصبی نمی‌داد. متقابلاً در مرزبندی با دشمنان انقلاب صراحت داشت.


لطفیان سرگزی باتوجه‌به اینکه وعده رئیس‌جمهور شهید با افتتاح طرح جامع آبرسانی به زاهدان و سیستان محقق شد، افزود: طرح جامع تأمین آب زاهدان و سیستان از سه‌راهی دشتک با بهره‌برداری از بزرگ‌ترین آب‌شیرین‌کن فراساحلی به ظرفیت ۱۰۰ هزار مترمکعب در شبانه‌روز و بهره‌برداری از ۷۳ حلقه چاه ۹۵ کیلومتر خطوط انتقال آب ۱۱۰ کیلومتر خط برق بابت رفع مشکل کمبود آب زاهدان و سیستان با اعتبار ۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان افتتاح شد.


خطیب جمعه شهر علی‌اکبر با عرض تسلیت به مناسبت شهادت امام جواد (ع) افزود: ماجرای شهادت امام جواد علیه‌السلام در عنفوان جوانی و سن ۲۵ سالگی، در عین تألم‌انگیزی، بسیار تأمل‌انگیز است. این شهادت هم دردآور و جان‌گداز است، و هم ژرف و اندیشه‌ساز. این شهادت در عین حالی که غربت امام جواد علیه‌السلام را نشان می‌دهد، قدرت آن حضرت را هم به ما یادآور می‌شود.

خطیب نمازجمعه شهر علی‌اکبر افزود: بمباران وحشیانه جنوب لبنان توسط صهیونیست‌ها در (۱۳۶۱ ه.ش) و گیرافتادن رژیم صهیونیستی در کُنج میدان ناشی از عملیات طوفان‌الاقصی، گفت: اگرچه آمریکا و بسیاری دولت‌های غربی همچنان به حمایت از این رژیم ادامه می‌دهند؛ اما آنها هم می‌دانند که راه نجاتی برای رژیم اشغالگر وجود ندارد.

حجت‌الاسلام لطفیان در ادامه افزود:سالروز ازدواج امام علی (ع) و حضرت فاطمه (ع) روز ازدواج زندگی با اهداف مهدوی، زندگی واقعی و لذت‌بخش. عمده موانع ازدواج، موانع فرهنگی است؛ عادت‌ها، تفاخرها، تکاثرها، چشم وهم چشمی‌ها، تجمل‌طلبی‌ها، اینها است که یک مقدار نمی‌گذارد آن کاری که باید انجام گیرد، صورت پذیرد. خانواده‌ها اگر عادت کنند که ازدواج‌ها را ساده، بی‌پیرایه و بی تشریفات انجام دهند، فکر می‌کنم که بسیاری از مشکلات حل خواهد شد.

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark