داخلی آرشيو گفتگو صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
رئیس آتش‌نشانی شهرستان زابل خبر داد:
آمادگی کامل آتش‌نشانی زابل برای مقابله با حوادث چهارشنبه‌سوری
کد مطلب: ۷۶۰۸۳
تاریخ انتشار:سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۰۶
رئیس آتش‌نشانی شهرستان زابل گفت: کاهش ۷۰ درصدی خسارات در سال گذشته به دلایل آگاه‌سازی، جمع‌آوری لاستیک از سطح خیابان، پلمب مکان‌های فروش مواد محترقه امسال هم آتش‌نشانی زابل آمادگی کامل جلوگیری از بروز حوادث را دارد.
آمادگی کامل آتش‌نشانی زابل برای مقابله با حوادث چهارشنبه‌سوری
جواددستگیری در گفتگو با خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری اوشیدا بیان کرد: چهارشنبه‌سوری یکی از پرشورترین رسوم و آئین باستانی ایرانیان است که به سبب ریشه‌های کهن آن چهارشنبه‌سوری یکی از پرشورترین رسوم در استقبال از نوروز است که ریشه در آیین‌های کهن پایان سال دارد.
وی افزود: در سال گذشته باتوجه‌به برگزاری مراسم چهارشنبه‌سوری در شهرستان زابل سه مکان در راستای کاهش خطرات و حوادث ناشی از برگزاری مراسم چهارشنبه‌سوری جهت استفاده شهروندان معرفی شد تا شهروندان عزیز این جشن آئینی در این مکان‌ها برگزار کنند و خدمات‌رسانی صورت گیرد که معرفی مکان‌ها باعث کاهش ۷۰ درصدی خسارات شد.

رئیس سازمان آتش‌نشانی زابل همچنین با بیان اینکه برای پیشگیری از حوادث ویژه کارگروه ویژه چهارشنبه‌سوری تشکیل شده است، تصریح کرد: باتوجه‌به فرارسیدن چهارشنبه‌سوری و احتمال وقوع حادثه در خیابان‌ها و معابر جهت جلوگیری از خسارات وارده همچون سال‌های گذشته، کارگروهی متشکل از تمام نیروهای ایستگاه‌های سه‌گانه آتش‌نشانی، خدمات ایمنی شهرداری، همکاری اورژانس ۱۱۵، پلیس ۱۱۰، سپاه پاسداران، شهردار و سایر ارگان‌های دولتی برگزار شده است به‌صورت آماده‌باش خواهند بود تا از بروز حوادث احتمالی جلوگیری کنند.

دستگیری ادامه داد: استقرار سه ایستگاه آتش‌نشانی، ۷ دستگاه خودرو سبک، نیمه‌سنگین و سنگین جهت عملیات شامل ۵ دستگاه امداد و نجات همراه با ۳۰ آتش‌نشان به‌صورت آماده‌باش صددرصد جهت پیشگیری از خطرات و انجام واکنش سریع و ۲۰ آتش‌نشان هم در منزل آماده اعلام فراخوان و اجرای مأموریت ویژه این سازمان مربوط به حوادث چهارشنبه‌سوری در نقاط پرتردد شهر مستقر می‌شوند.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: امسال هم همچون سال گذشته با همکاری شهرداری شهرستان زابل دو مکان پارک یعقوب لیث و حاشیه پارک ملت جهت برگزاری مراسم چهارشنبه‌سوری و استفاده شهروندان باهدف ایمنی محلات پیشنهاد شده است و همچنین مراسم نورافشانی در پارک یعقوب لیث برای خانواده‌ها برگزار می‌شود.

وی تأکید کرد: یکی از دلایل کاهش ۷۰ درصدی خسارات در سال گذشته آگاه‌سازی، جمع‌آوری لاستیک از سطح خیابان، پلمب مکان‌های فروش مواد محترقه است که با همکاری اماکن صورت‌گرفته است.

دستگیری ضمن توصیه به والدین خاطرنشان کرد: به والدین جدا توصیه می‌شود به‌ویژه در شب چهارشنبه‌سوری مواظب فرزندان کودک و نوجوان خود باشند از خروج کودکان منزل جلوگیری کنند و همچنین از آتش‌زدن لاستیک بر روی آسفالت، درب بانک و اماکن عمومی، کنار تیر چراغ‌برق خودداری شود.

وی با اشاره به ممنوعیت قانونی تولید و خریدوفروش مواد محترقه و منفجره، تصریح کرد: والدین باید با گوشزدکردن خطرات جانی و مالی ناشی از انفجار این مواد و ارائه توصیه‌های ایمنی لازم فرزندان خود را به پرهیز از دست‌زدن به این بازی‌های خطرناک ترغیب کنند تا حادثه تلخ و ناگواری در آستانه سال جدید اتفاق نیفتد.

رئیس سازمان آتش‌نشانی شهرستان زابل گفت: در صورت بروز هرگونه حریق و یا حادثه ضمن حفظ خونسردی در سریع‌ترین زمان ممکن با شماره‌تلفن ۱۱۵، مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی و ۱۲۵، سازمان آتش‌نشانی شهرستان تماس بگیرند و مراتب را با ذکر نوع حادثه و نشانی دقیق اطلاع دهید.

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark