داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
واکسن مشترک ایران ـ کوبا تا 3 هفته آینده وارد کشور می‌شود
کد مطلب: ۷۳۰۱۳
تاریخ انتشار:يکشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۱۲
لاری با بیان اینکه هر دوهفته یکبار محموله واکسن روسی به کشور وارد می‌شود و یک محموله واکسن مشترک با کشور کوبا نیز طی 2 الی سه هفته دیگر وارد کشور خواهد شد، گفت: واکسن بنیاد برکت وارد مرحله دوم کارآزمایی بالینی شده است.
واکسن مشترک ایران ـ کوبا تا 3 هفته آینده وارد کشور می‌شود

به گزارش اوشیدا؛ به نقل از راه دانا؛ سیماسادات لاری عصر امروز با حضور در دانشگاه علوم‌پزشکی شهرکرد، گفت: ویروس کرونا یک ویروس کاملا ناشناخته است به طوری که علی‌رغم فعالیت سایر ویروس‌ها که به مرور زمان ضعیف‌تر می‌شوند این ویروس با گذشت زمان قوی‌تر شده، لذا آینده کاملا نامعلوم بوده و هیچ تضمینی وجود ندارد که واکسن به طور 100 درصد از گسترش این ویروس جلوگیری کند.

 
سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه هنوز مشخص نشده کسی که واکسن دریافت می‌کند ناقل است یا نه، اظهار داشت: زمانی سازمان بهداشت جهانی در خصوص واکسنی تاییدیه صادر می‌کند که مراحل کارآزمایی بالینی آن به اتمام رسیده باشد و تمامی واکسن‌های تولید شده در مرحله سه کارآزمایی بالینی هستند و تماما مجوز اورژانسی از بهداشت جهانی دارند و هیچ تضمین 100 درصدی برای کارآیی آن‌ها وجود ندارد.
 
وی خاطرنشان کرد: واکسن‌های تولید داخل اواخر سال آینده آماده خواهند شد و واکسن بنیاد برکت مراحل اولیه کارآزمایی بالینی را به خوبی طی کرده و وارد مرحله دوم شده است، همچنین واکسن‌های شرکت داروسازی رازی نیز به زودی وارد فاز یک کارآزمایی بالینی خواهند شد.
 
لاری با بیان اینکه کشور کوبا در زمینه ساخت واکسن  کشور معتبری است، گفت: واکسن مشترک ایران  وکوبا  قرار است از کشور کوبا تا 2 الی سه هفته دیگر وارد کشور شود دارای سطح ایمنی بالایی است.
 
وی بیان داشت: واکسن وارد شده از روسیه نیز که تاکنون 20 هزار دوز آن وارد شده 91.6 درصد اثرپذیری داشته و بناست هر دوهفته یک بار محموله‌ای به ایران تحویل داده شود که اولویت دریافت آن با کادر درمان و بیماران زمینه‌ای بوده، همچنین جدولی برای تعیین اولویت‌بندی دریافت واکسن تهیه شده است.
 
سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه حتی یک مرگ کمتر هم اهمیت بالایی دارد، تاکید کرد: ما نیازمند آن هستیم که مطمئن‌ترین واکسن‌ها را از مطمئن‌ترین کشورها وارد کنیم و باید تا پایان سال جاری از واکسن خارجی استفاده کرد لذا خواهشمندیم  فضای سیاسی و هیجانی ورود واکسن به سمت یک فضای علمی هدایت شود.
 
انتهای پیام/خ
Share/Save/Bookmark