داخلی آرشيو گفتگو صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
امام جمعه اهل سنت شهرک کهک:
سوم خرداد «روز مقاومت، ایثار و پیروزی» است
کد مطلب: ۷۵۲۸۲
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۰۹:۲۸
امام‌جمعه اهل‌سنت شهرک کهک زهک گفت: «روز مقاومت، ایثار و پیروزی» است که رزمندگان اسلام جانانه دفاع کردند.
سوم خرداد «روز مقاومت، ایثار و پیروزی» است
 مولوی دوست‌محمد درواخ در گفتگو با خبرنگار اوشیدا بیان کرد: سوم خردادماه نقطه عطف و قوت در تاریخ برجسته و زرین نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

امام جمعه اهل سنت شهرک کهک زهک در مورد روز مقاومت، ایثار و پیروزی افزود: نام‌گذاری این روز فراموش‌نشدنی به حماسه‌های رزمندگان اسلام و مقاومت جانانه مردم بر می‌گردد که غیرتمندانه از وجب به وجب خاک مادریشان دفاع کردند.

مولوی درواخ تاکید کرد: خداوند در قرآن می‌فرماید ان تنصروالله ینصرکم ویثبت اقدامکم رزمندگان هم که در فضای آکنده از معنویت نفس می‌کشیدند به پیروی از آیات کلام الله مجید، بر دشمن بعثی پیروز شدند.

وی تصریح کرد: این پیروزی، افتخاری بزرگ برای ملت مسلمان ایران بود که به تعبیر امام راحل، فتح خرمشهر، فتح شهر نیست، بلکه فتح ارزش‌های اسلامی است.

امام جمعه اهل سنت شهرک کهک ادامه داد: درس و نتیجه مهمی که از فتح خرمشهر می‌توان دریافت کرد، این است که علیرغم نداشتن امکانات، صرفا با داشتن ایمانی محکم و عزمی راسخ و ایثار، می‌توان بر قدرتمند ترین ارتش‌های دنیا غلبه کرد.

وی تاکید کرد: عزت و قوت نیز دست خداست، نصرت و پیروزی هم با خداست، غیر از خدا خبری از پیروزی نیست، اگر ما این‌ها را خوب باور کنیم می‌فهمیم دشمن همیشه شکست خورده است، پیروزی همیشه از ناحیه حق است، این‌ها به عنوان یک اصل هستند، همیشه همین‌گونه است، البته ممکن است باطل هم جولانی بدهد اما حتما پس از آن سرنگونی و شکست دارد.

مولوی درواخ خاطرنشان کرد: در خرمشهر نیز این اتفاق افتاد، نصرت الهی مدنظر رزمندگان بود و خدا هم به وسیله این بندگان خوب خود خرمشهر را آزاد کرد، خدا بدون وسیله کارهایش را پیش نمی‌برد، خدا بندگانش را برای این پیروزی بزرگ وسیله قرار داد.

وی با اشاره به آزاد سازی خرمشهر در سوم خرداد افزود: آزادسازی خرمشهر توسط رزمندگان اسلام و آن هم با دستان خالی این مهم را به گوش جهانیان رساند که ایران اسلامی هرگز در مقابل کشورهای زورگو سر تسلیم فرود نخواهد آورد.

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark