داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
امام جمعه شهر علی‌اکبر:
فعال‌شدن زیرساخت‌ها باعث شکوفاشدن اقتصاد می‌شود
کد مطلب: ۷۶۰۹۲
تاریخ انتشار:جمعه ۳ فروردين ۱۴۰۳ ساعت ۱۴:۴۱
امام جمعه شهر علی‌اکبر گفت: شکوفاشدن اقتصاد را در گرو به حرکت درآمدن همه چرخ‌دنده‌های بزرگ و کوچک کشور است.
فعال‌شدن زیرساخت‌ها باعث شکوفاشدن اقتصاد می‌شود
به گزارش خبری پایگاه اوشیدا، حجت‌الاسلام‌والمسلمین احمد لطفیان سرگزی  پس از سفارش به تقوای الهی بیان کرد: با تبریک عید سعید نوروز به آحاد ملت، هم‌زمانی بهار طبیعت و بهار معنویت را زمینه‌ساز طراوت و رویش و شکوفایی جسم و روح و جان انسان برشمرد و گفت: هنر و قدرت ماه رمضان این است که با نسیم معنویِ روزه و عبادات و توسل و مناجات، انسان غیر غافل را در مسیر صلاح و بندگی به شوق و تلاش می‌کشاند.  
خطیب جمعه شهر علی‌اکبر افزود: امروز منافع ملی ما و افق روشن آینده ما وابسته است به امید و ایمان اگر فروغ امید در دل‌ها خاموش بشود هیچ حرکتی اتفاق نمی‌افتد. ما این همه ظرفیت برای پیشرفت داریم، این همه جوان مستعد داریم، این ملت آماده‌به‌کار و پای‌کار را داریم، این منابع کم‌نظیر طبیعی را داریم، این موقعیت جغرافیایی ممتاز را داریم، ما می‌توانیم پیشرفت کنیم، پیشرفت‌های بزرگی کنیم، از اول انقلاب تا امروز هم خیلی پیشرفت کردیم؛ اما بیش از این‌ها ما امکان پیشرفت داریم.  
وی تصریح کرد: در مورد شعار سال آن چیزی که به‌عنوان شعار سال مطرح می‌شود، انگیزه این است که همت‌ها و فکرها متمرکز به این بخش از راهبرد اساسی کشور بشود.

وی افزود: شعار سال معمولاً بخشی از راهبرد اساسی کشور است. ازیک‌طرف برای اینکه توجّه مسئولین، همّت مسئولین، تلاش مسئولین متوجّه این بخش بشود، و از طرف دیگر افکار عمومی مردم و معرفت عمومی مردم مطالبه کند این معنا را، شعار سال را مطرح می‌کنیم و این سنت سال‌ها در بین ما رواج داشته است.  
حجت‌الاسلام لطفیان برنامه‌ریزی و تلاش مسئولان برای «ورود و بسیج همت‌ها، سرمایه‌ها و ابتکارات ملت» در عرصه اقتصاد را لازمه تحقق شعار بسیار مهم سال ۱۴۰۳ یعنی «جهش تولید با مشارکت مردم» خواند و با اشاره به تأثیر بهبود مسائل اقتصادی در دین و دنیای مردم، گفت: دشمن با انکار زمینه‌ها، ظرفیت‌ها و عوامل پیشرفت در کشور، خاموش‌شدن نور امید در دل ملت را نشانه رفته اما مردم و جوانان با تلاش بی‌وقفه و پرهیز از اختلافات، افق روشن آینده را پیگیری می‌کنند.  
وی همچنین با اشاره به فرورفتن رژیم صهیونیستی در باتلاق غزه و نفرت روزافزون ملت‌ها از آمریکا به‌عنوان شریک اصلی جنایات صهیونیست‌ها، گفت: در حوادث اخیر ظلمت حاکم بر غرب و حقانیت تشکیل جبهه مقاومت اثبات شد و این جبهه مردمیِ ضد ظلم، از توانایی و قدرت واقعی خود رونمایی کرد و به حول و قوه الهی، مسیر قطع ظلم بزرگ وجود رژیم صهیونیستی ادامه خواهد یافت. 
لطفیان افزود: شکوفاشدن اقتصاد را در گرو به حرکت درآمدن همه چرخ‌دنده‌های بزرگ و کوچک کشور خواند و تأکید کرد: استفاده از زیرساخت‌های موجود، ابتکارات مردمی، قدرت مدیریت فعالان اقتصادی، نیروی جوان تحصیل‌کرده و شرکت‌های دانش‌بنیان، بدون تردید اقتصاد کشور را به پیشرفت محسوس می‌رساند که تلاش بی‌وقفه مسئولان پرتحرک کشور و هنر آنان در به حرکت درآوردن این مجموعه‌ها و عوامل، زمینه‌ساز این توفیق بزرگ ملی خواهد بود.  
خطیب نمازجمعه شهر علی‌اکبر وحدت ملی و اتحاد دل‌ها و عزم‌ها و اراده‌های مردم عامل دیگری بود که از زاویه منافع ملی مورد تأکید قرارداد و با ابراز تأسف از وجود مشکلات و عقب‌افتادگی در این زمینه گفت: در این زمینه دچار غفلت شده‌ایم و به دست خودمان وحدت ملی و همدلی اجتماعی را مخدوش کرده‌ایم. همه هم در این غفلت شریک هستیم و همه نیز وظیفه داریم وحدت ملی و اتحاد مردم و مسئولان را حفظ و روزبه‌روز تقویت کنیم. 
لطفیان سرگزی افزود: قضایای غزه و قتل‌عام بیش از ۳۰ هزار نفر زن و کودک و پیر و جوان در مقابل چشمان دنیای به‌اصطلاح متمدّن و مدعی حقوق بشر را نشان‌دهنده ظلم و ظلمت حاکم بر دنیای غرب خواند و افزود: آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها نه فقط از جنایت‌های رژیم اشغالگر جلوگیری نکردند؛ بلکه از همان روزهای اول با سفر به سرزمین‌های اشغالی حمایت خود را اعلام و انواع سلاح و کمک نیز برای استمرار جنایت‌ها ارسال کردند. 
وی با اشاره به اقتدار انقلاب اسلامی و تغییر چالش‌ها و شکست مستکبران گفت:  ایران مقتدر، امروز هم مانند آغاز انقلاب با چالش‌های مستکبران روبه‌رو است؛ اما با تفاوتی کاملاً معنی‌دار اگر آن روز چالش با آمریکا بر سر کوتاه‌کردن دست عمّال بیگانه یا تعطیلی سفارت رژیم صهیونیستی در تهران یا رسواکردن لانهٔ جاسوسی بود، امروز چالش بر سرِ حضور ایران مقتدر در مرزهای رژیم صهیونیستی و برچیدن بساط نفوذ نامشروع آمریکا از منطقهٔ غرب آسیا و حمایت جمهوری اسلامی از مبارزات مجاهدان فلسطینی در قلب سرزمین‌های اشغالی و دفاع از پرچم برافراشتهٔ حزب‌الله و مقاومت در سراسر این منطقه است. 
انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark