داخلی آرشيو خبر صفحه سیاسی
امتیاز مثبت 
۰
 
امام جمعه شهرستان زابل مطرح کرد:
آزادی در انتخابات یکی از افتخارات انقلاب اسلامی است/ به نمایش گذاشتن رفراندوم در ۲۲ بهمن امسال
کد مطلب: ۷۵۰۰۲
تاریخ انتشار:جمعه ۲۱ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۱۰
امام جمعه شهرستان زابل گفت: یکی از افتخارات چهل‌و چهارساله انقلاب اسلامی شرکت در کمال آزادی در انتخابات است که مردم با اقتدار شرکت می‌کنند و شرکت در راهپیمایی 22 بهمن به نمایش گذاشتن رفراندوم است.
آزادی در انتخابات یکی از افتخارات انقلاب اسلامی است/ به نمایش گذاشتن رفراندوم در ۲۲ بهمن امسال
به گزارش پایگاه‌خبری‌اوشیدا،حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی عزیزی خطیب نماز جمعه شهرستان زابل، در خطبه‌های این هفته نماز بعد از سفارش به تقوای الهی و تبریک چهل‌و‌چهارمین سالگرد پیروزی بیان کرد: نکته ای را که می‌خواهم در خصوص آن تذکر دهم و وظیفه دارم عرض کنم این است که سخنگوی وزارت خارجه در خصوص حقابه هیرمند، در چند روز گذشته مدعی شد که در نتیجه تلاش‌ها و پیگیری‌های مجدانه ایران، بخشی از حقابه از افغانستان دریافت شده است.

وی افزود: در تابستانی که گذشت آبی وارد منطقه شد آن‌هم به دلیل اینکه افغانستان آب بارندگی و سیلاب را کنترل کندو این آب از بندکمال‌خان سرازیر به سمت چاه‌نیمه شد و عبارت درست این است و بخشی که سخنگوی وزارت خارجه مدعی شده است آبی است که آمد شما نیاوردید و افتخار نیست.

حجت‌الاسلام عزیزی تصریح کرد: از نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواهش می‌کنم که مسأله حقابه را از وزارت خارجه سوال کنند چرا که این نوع ادبیات به سخره گرفتن شبیه است و به نوعی ادبیات دولت قبل است و ما از اقدامات دیپلمات مسئولین در خصوص حقابه شاکی هستیم و این رفت‌و آمد‌های مسئولین نتیجه نداشت و ما از این نوع جملات گلایه داریم.

وی خاطرنشان کرد: آیا مسئولین خبر دارند در سیستان چه خبر است و آیا سیستان برای شما مسأله ای نیست، لطفا نسبت به منطقه سیستان صداقت و غیرت داشته باشید چرا که نگاه مردم به خداست اما شما مسئولین محترم نسبت به این مردم وظیفه ای دارید.

خطیب نماز جمعه زابل تاکید کرد: این مردم کسانی هستند که در ۱۹ بهمن ۱۳۳۰ در حمایت از روحانی محبوب‌شان به میدان آمدند و با حکومت مرکزی طاغوت جنگیدند و پای حمیت و غیرت‌شان ماندند.

وی عنوان کرد: در طول چهل‌و چهارسال نظام جمهوری اسلامی، هزاران نفر در قالب ده‌ها نفر انتخاب و نامزد انتخابات شدند و بارها و بارها این انتخابات صورت گرفت و مردم در کمال آزادی رأی دادند و کسی تحمیل نشد و از همه طیف‌ها شرکت کردند و این آزادی در انتخابات یکی از افتخارات کتاب قطور انقلاب اسلامی است.

امام‌جمعه شهرستان زابل ادامه داد: در راهپیمایی ۲۲ بهمن شما ملت ایران قدم بر‌می دارید و دشمن خدا عصبانی می‌شود و قدم شما باعث خشم دشمن ‌می‌شود و این دشمن به شما ضربه ‌می‌زند ولی خداوند می‌گوید من به شما عنایت می‌کنم و قدم‌های شما را عمل صالح می‌نویسم.

وی تاکید کرد: فردا رور یوم‌الله ۲۲ بهمن باید قصد قربت کرد، وضو گرفت و باطهارت به خیابان آمد چرا که ۲۲ بهمن به خشم درآوردن دشمن است و آن‌چه دشمن را عصبانی می‌کند عمل صالح شما است.

وی افزود: فردا باید عده خاصی را دعوت به شرکت در راهپیمایی کنیم به‌خصوص کسانی که دم از رفراندوم می‌زنند و همان فریب‌خوردگان داخلی که فریاد می‌زدند رفراندوم باید برگزار شود تا مشخص شود مردم طالب چه چیزی هستند، ما همین‌جا از کسانی که دم از رفراندوم می‌زدند دعوت به شرکت در راهپیمایی ۲۲ بهمن می‌کنیم.

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark