داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
امام جمعه شهرعلی اکبر:
طوفان‌الاقصی خاموش‌شدنی نیست
کد مطلب: ۷۵۶۶۰
تاریخ انتشار:جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ ساعت ۰۳:۰۵
امام جمعه شهرعلی اکبر گفت: این ۵۰ روزی که از عملیات طوفان‌الاقصی می‌گذرد یک دوره غرب شناسی است و خاموش شدنی نیست.
طوفان‌الاقصی خاموش‌شدنی نیست
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا، حجت الاسلام احمد لطفیان سرگزی پس از سفارش به تقوای الهی بیان کرد: با تقدیر و تشکر از برنامه های پربار هفته بسیج، بسیج برای حداکثرسازی امکان مقاومت کشور است در مقابل هر خطری، چه سیاسی اقتصادی فرهنگی و جنگ ترکیبی در مقابل هر تهدیدی بسیج ایستاده است، این منطق در ایجاد بسیج عامل اصلی بود، امروز هم همین منطق وجود دارد و این منطق به‌روز است. امروز هم وجود بسیج لازم است.

لطفیان سرگزی با اشاره به ۱۰آذر سالروز شهادت آیت الله سیدحسن مدرس و روز مجلس گفت: انقلاب، رژیم ننگین سلطنت استبدادی را به حکومت مردمی و مردم‌سالاری تبدیل کرد و عنصر اراده ملی را در کانون مدیریت کشور وارد کرد. مجلس باید مجلسى باشد كه بتواند در مقابل زورگویى‌ها و زیاده خواهى‌ها و مرعوب كردن‌ها و تطمیع كردن‌هاى قدرتمندان داخلی وخارجی بایستد و مصالح كشور و ملّت را در داخل و خارج محاسبه كند و دنبال آن برود.

وی ادامه داد: مجلس شوراى اسلامى، حساس ترین و مؤثرترین نهاد قانونى كشور است و مهمترین شرایط نماینده عبارت است از اینكه متدین، كارآمد، دلسوز و شجاع باشد، اگر این چهار شرط در نماینده‌هاى جمع شد، همان كارى را كه مردم آرزو و توقع دارند، انجام خواهد داد.

امام جمعه شهر علی اکبر با اشاره به ۱۶ آذرماه روز دانشجو گفت: روز ۱۶ آذر در ایران به روز دانشجو نام‌گذاری شده است. این روز به‌خاطر گرامیداشت سه دانشجویی که در ۱۶ آذر سال ۱۳۳۲ به علت اعتراض به دیدار رسمی ریچارد نیکسون معاون رئیس‌جمهور وقت آمریکا و همچنین از سرگیری روابط ایران با بریتانیا در دانشگاه تهران شهید شدند نام‌گذاری شده است.

وی افزود: همه‌ساله در روز ۱۶ آذر با برپایی مراسماتی در مکان‌های مختلف دانشجویی یاد آن روز زنده نگاه داشته می‌شود. هر كشور و هرجامعه اى كه علم و فهم و محاسبه دقیق، در همه ى شئون آن دخالت داشته باشد، وضعش بهتر است. سیاست‌زدگی و سیاست‌بازی به هیچ وجه مورد تأیید نیست اما سیاست‌گری و برخوردار شدن از قدرت فهم و تحلیل سیاسی، نیاز مبرم دانشجویان و دانشگاه‌هاست.

وی با اشاره به عملیات طوفان الاقصی گفت: این ۵۰ روزی که از عملیات طوفان‌الاقصی می‌گذرد یک دوره غرب شناسی است، یک دوره آمریکاشناسی است. غرب واقعی بدون روتوش، آمریکای واقعی بدون روتوش، فرهنگ غربی، فرهنگ آمریکایی همین چیزی است که در غزه مشاهده می‌شود.

لطفیان سرگزی خاطرنشان کرد: صهیونیست‌ها با پشتیبانی آمریکا بیش از ۱۵ هزار زن و کودک و انسان بیگناه را در غزه کشتند و این ممکن است برای افراد جنایتکار خوشایند باشد، ولی هرچه بیشتر جنایت می‌کنند بیشتر آبرویشان در دنیا می‌رود و ماهیت غرب بیشتر شناخته می‌شود و آینده لیبرال دموکراسی غربی بیشتر زیر سؤال می‌رود.

لطفیان سرگزی با اشاره به این که تحقق آمریکازدایی چه تاثیری در آینده منطقه غرب آسیا خواهد داشت گفت: اثرات موضوع آمریکازدایی تا قبل از عملیات طوفان‌الاقصی هم مشهود بود و بخشی از روند اخراج آمریکا محقق شده بود. چه در ایران و چه سایر محورهای مقاومت از جمله عراق، سوریه، یمن، لبنان و... این اتفاق افتاده بود اما بعد از عملیات طوفان‌الاقصی این روند تسریع شده است و این روند آمریکازدایی باید تکمیل شود تا مردم منطقه بتوانند فضای تنفس پیدا کنند.

وی با اشاره به این سوال عملیات طوفان الاقصی اگرچه علیه رژیم صهیونیستی است اما آمریکازدایی است. این عملیات علاوه بر صهیونیست‌ها چه شکست‌هایی را بر آمریکا تحمیل کرد و چرا باید آن را مصداق آمریکازدایی دانست افزود: آمریکایی‌ها انتظار داشتند که بعد از ۵۰ روز بمباران گسترده یک منطقه‌ای که تقریباً به اندازه نصف شهر تهران است آن هم به روشی که رژیم صهیونیستی بمباران کرد، یعنی ریختن معادل حدود ۱۰ بمب اتم در منطقه‌ای نسبتاً کوچک- قاعدتاً اسرائیلی‌ها به هدف‌هایی که اعلام کرده بودند برسند. چه هدفی را رژیم صهیونیستی اعلام کردند؟ نابودی حماس! اما بعد از نزدیک به ۵۰ روز از آغاز جنگ، نه تنها حماس نابود نشد، بلکه به این نتیجه رسیدند که برای آزادی اسیران‌شان باید با حماس مذاکره کنند و بپذیرند سه برابر تعداد اسیرانی که حماس آزاد میکند اسیر آزاد کنند و همچنین با قبول آتش‌بس، توقفی در جنگ‌افروزی صهیونیست‌ها ایجاد شد. این کارها را کردند تا بتوانند به هدفشان برسند بلکه زندانی‌های خود را آزاد کنند، که این موفقیت بزرگی برای حماس و مقاومت فلسطین است.


انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark