داخلی آرشيو خبر صفحه اقتصادی
امتیاز مثبت 
۰
 
مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان
احداث ۱۰۰ کیلومتر بزرگراه در شمال سیستان و بلوچستان
کد مطلب: ۷۵۲۰۰
تاریخ انتشار:سه شنبه ۵ ارديبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۴۴
مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان گفت: در حال حاضر ۱۰۰ کیلومتر بزرگراه و راه اصلی در قالب ۱۱ کارگاه راه‌سازی در محدوده شهرهای تحت پوشش این اداره کل در دست‌ساخت است.
احداث ۱۰۰ کیلومتر بزرگراه در شمال سیستان و بلوچستان
به گزارش اوشیدا به نقل از اداره ارتباطات و اطلاع‌رسانی راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان، عطاء اله اکبری بیان کرد: ساخت ارتقا راه‌های ارتباطی استان به بزرگراه در کنار طرح نهضت ملی مسکن به‌عنوان اصلی‌ترین مأموریت کاری این اداره کل تعیین شده است به‌طوری که در حال حاضر پروژه‌های راهسازی این اداره کل به ارزش بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در تمامی محورهای تحت پوشش در دست اجرا است.

وی ادامه داد: راه‌های ارتباطی سیستان و بلوچستان به دلیل موقعیت راهبردی و اقتصادی استان و میزبانی سالانه بخش قابل‌توجه از گردشگران و مسافران از دور و نزدیک در این خطه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، ضمن آنکه این استان در طول دهه‌های گذشته در حوزه زیربناها از جمله بزرگراه دارای عقب‌ماندگی‌های تاریخی هم هست؛ ازاین‌رو اجرای پروژه‌های توسعه‌ای و ایمنی راه به طور مستمر در این استان ضروری است و اعتبارات هنگفتی را می‌طلبد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تصریح کرد: رصد و پیگیری مداوم طرح‌های راه‌سازی، این استان را به کارگاه بزرگ سازندگی تبدیل کرده و همت و اراده‌ای در استان به وجود آمده است تا پروژه‌های این بخش هر چه سریع‌تر به سرانجام برسند.

اکبری خاطرنشان کرد: در حال حاضر این اداره کل با درک صحیح و هدف‌دار از تأثیر تکمیل زیر ساخت‌ها بر توسعه استان و اثبات این نقش در سطوح حاکمیتی و امنیتی، تکمیل شبکه بزرگراهی حوزه عملکردی را در اولویت کاری قرار داده است که نتیجه آن در طول سه سال اخیر بهره‌برداری از ۲۱۰ کیلومتر راه اصلی و بزرگراه بوده است که یک رکورد محسوب می‌شود.
Share/Save/Bookmark