داخلی آرشيو خبر صفحه 
امتیاز مثبت 
۰
 
نماینده ولی‌فقیه در استان مطرح کرد؛
لزوم تحقق نهضت شناسایی و استخراج ظرفیت‌های سیستان و بلوچستان
کد مطلب: ۷۴۳۱۰
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۲۵ فروردين ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۳۸
نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌وبلوچستان گفت: سیستان‌وبلوچستان از ذخایر معدنی مختلفی برخوردار و نیازمند نهضتی برای شناسایی و استخراج این ظرفیت‌هاست.
لزوم تحقق نهضت شناسایی و استخراج ظرفیت‌های سیستان و بلوچستان
به گزارش  اوشیدا به نقل از  ایسنا- آیت‌الله مصطفی محامی در دیدار مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره شرکت توسعه معادن پارس تامین گفت: سیستان‌وبلوچستان از ذخایر معدنی مختلفی برخوردار و نیازمند نهضتی برای شناسایی و استخراج این ظرفیت‌هاست زیرا تاکنون اقدام جدی در حوزه معادن شکل نگرفته که نیازمند کار جدی و پر شتاب در این حوزه هستیم.

امام جمعه زاهدان افزود: پس از اکتشاف و بهره برداری از معادن باید به گونه‌ای برنامه ریزی شود که چرخه فناوری در داخل استان باشد تا از این طریق بتوان مقداری از عقب ماندگی‌های تاریخی استان را جبران نمود.

آیت‌الله محامی بیان داشت: گام بعدی به کارگیری نیروهای بومی و اقدام برای پرورش نیروهای متخصص و مورد نیاز برای سال‌های آینده است.

وی ادامه داد: شرکت‌های سرمایه گذاری در استان باید فعالیت‌های اجتماعی خود را به سوی کارهای زیربنایی و ماندگار جهت دهی کنند و در کنار بحث بهداشت و درمان توجه ویژه به حوزه آموزش و پرورش صورت گیرد.

نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌وبلوچستان اظهار داشت: انجام کار مطالعاتی و جستجوی راه‌های اشتغال زایی در هر منطقه نیز مهم است که باید در کنار سایر فعالیت‌ها مورد اهتمام قرار گیرد.

امام جمعه زاهدان تصریح کرد: در شرایط کنونی فضای استان آماده همراهی با سرمایه گذاران بوده و مسئولان استان نیز به این امر معتقد بوده و حمایت‌های ویژه دارند که سرمایه گذاران باید از شرایط موجود نهایت بهره را ببرند و منافع برد، برد باشد.

همچنین در ابتدای این دیدار محمد نبی نوری مدیر عامل شرکت توسعه معادن پارس تامین به تشریح اقدامات در حوزه معادن استان پرداخت.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark