داخلی آرشيو گزارش صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
امام جمعه زابل:
با انتخاب شایسته می‌توان راه شهیدجمهور تراز خدمت را ادامه داد
کد مطلب: ۷۶۳۵۴
تاریخ انتشار:جمعه ۱۸ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۳:۱۲
امام‌جمعه زابل گفت: با شهادت شهید جمهور که تراز جدیدی در خدمت و کار ایجاد کردند باید انتخاب شایسته‌ای که مسیر شهید جمهور را ادامه دهد صورت گیرد.
با انتخاب شایسته می‌توان راه شهیدجمهور تراز خدمت را ادامه داد
به گزارش پایگاه خبری «اوشیدا» حجت‌الاسلام‌والمسلمین مجتبی عزیزی پس از سفارش به تقوای الهی با تسلیت شهادت جوادالائمه (ع) بیان کرد: امام جواد (ع) در سنین کودکی عهده‌دار رهبری جامعه اسلامی شد. خدای متعال او را ملهِم کرد به علم الهی و او هم جامعه را در مسیر هدایت قرار داد.

وی افزود: ستون و قله فقاهت در این زمان، علی ابن جعفر فرزند امام صادق علیه‌السلام است که به امامت و ولایت امام جواد علیه‌السلام با احترام و اکرام تمام، اذعان می‌کند و اهل‌سنت چه شافعی و چه حنفی نیز به سن کم اما جایگاه رفیع و نام عظیم و مناقب بسیار آقا جوادالائمه (ع) و کرامت و بزرگی و شایستگی و مباحثات علمی ایشان تأکید دارند. وجود امام جواد دلیل محکمی برای حقانیت مکتب اهل‌بیت علیهم‌السلام است، ائمه این مکتب سرآمد روزگارند اگرچه کودک باشند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین عزیزی تصریح کرد: طرح اضطراری آب شرب منطقه سیستان و زاهدان که البته قرار بود رئیس‌جمهور شهید افتتاح کنند که توفیق نشد یار صدیق رهبری را زیارت کنیم، به لطف خداوند افتتاح شد.

وی گفت: بخشی از این طرح شروع و اجرایی شد و امیدواریم بخش‌های دیگر هم انجام شود تا در استان مشکل آب حل شود. در بلوچستان آب زلال به هدر می‌رود و می‌شود بخش عمده‌ای از آن را با سدها و آبخیزداری کنترل کرد. انتقال آب از نهبندان و آب‌های شرقی و از دریای عمان و بخش‌های دیگر طرح‌های آبی نیز باید تکمیل شود.

پیگیری حق‌آبه اولویت تأمین پایدار آب سیستان است

خطیب نمازجمعه زابل با اشاره به موضوع پسماند آب فاضلاب سیستان افزود: شرکت‌های دانش‌بنیان برای به‌روزرسانی موضوع پسماند آب ورود کنند. منابع زیرزمینی آب همچون گنج است و با آبخیزداری و روش‌های علمی آن را حفظ کرد. با طرح‌های کارشناسی شده سفره‌های زیرزمینی را با تزریق آب، تقویت و غنی کنیم و به چرخه گردش آب در زمین کمک کنیم.

وی خاطرنشان کرد: پیگیری حق آبه اولویت اول و اساس امورات تأمین آب پایدار منطقه سیستان است. حق آبه هامون اخذ شود؛ چون برای رونق کشاورزی و دامداری و صیادی منطقه مهم است.

حجت‌الاسلام عزیزی با اشاره به انتخابات پیش رو ادامه داد: با شهادت شهید جمهور که تراز جدیدی در خدمت و کار ایجاد کردند باید انتخاب شایسته‌ای صورت گیرد. تشخیص شورای نگهبان فصل‌الخطاب است و همه باید مطیع باشند. کسی که احکام اسلامی را خدشه‌دار می‌کند تبعاً رد صلاحیت خواهند شد؛ اما حقوق‌دانان و فقهای شورای نگهبان بادقت تلاش می‌کنند و هرچه اعلام کنند فصل‌الخطاب است.

وی اذعان کرد: اعتراض افراد رد شده نباید برای نظام اسلامی چالش درست کند و نظام را خدشه‌دار کند و مردم اجازه تفرقه به کسی نخواهند داد. رعایت اخلاق مهم است و باید آبروی ملت ایران حفظ شود. تبیین مواضع خوب است؛ اما تخریب و لجن‌پراکنی حرام شرعی است ما به دنبال انتخاب و انتخابات سالم هستیم.

خطیب نمازجمعه زابل ادامه داد: بعد از رئیس‌جمهور شهید، باید انتخابی شایسته و پر از معنویت اتفاق بیفتد و باید برادرانه و سالم و پر از معنویت برگزار شود. ولایت در نظام ما شاخص است و باید التزام به ولی‌فقیه و خط ولایت و امامت مدنظر باشد.

وی گفت: نسبت افراد به لحاظ اخلاقی و عملی و گفتمانی به ولایت و امامت ملاک انتخاب ما باشد. آبروی افراد را حفظ کنیم در فضای مجازی و حقیقی و با افرادی که سازماندهی شده تخریب می‌کنند برخورد شود.

انتهای خبر/
Share/Save/Bookmark