داخلی آرشيو خبر صفحه 
امتیاز مثبت 
۰
 
امام جمعه موقت زابل:
شهید مدنی یار وفادار امام/ وضعیت شهر شایسته مردم نیست مسئولین پاسخگو باشند.
کد مطلب: ۷۴۵۲۷
تاریخ انتشار:جمعه ۱۸ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۴۶
حجت الاسلام محمود وحیدی راد گفت: شهید آیت الله مدنی یار دیرین و وفادار امام که عمری را در تهذیب نفس و خدمت به اسلام و تربیت مسلمانان و مجاهده در راه حق علیه باطل گذراند و از چهره‌های کم‌نظیری بود که اطاعت از ولی فقیه را واجب می شمرد.
شهید مدنی یار وفادار امام/ وضعیت شهر شایسته مردم نیست مسئولین پاسخگو باشند.
به گزارش اوشیدا، حجت الاسلام والمسلمین وحیدی راد امام جمعه موقت شهرستان زابل بعد از توصیه به تقوای الهی در خطبه های این هفته شهرستان زابل بیان کرد: یکی از راه هایی که انسان تقرب الهی پیدا می کند و به خدا نزدیک می شود، ذکر ویاد خداست چرا که اگر انسان به یاد خدا باشد، قطعا این یاد خدا عامل تقرب انسان به خداوند می شود و خداوند در قرآن کریم می فرمایند: مرا یاد کنید تا شما را یاد کنم.

وی با اشاره به گرامیداشت و یاد و خاطره شهدایی که در این ایام به شهادت رسیدند افزود: شهدای عزیز جسم شان را فدا کردند تا ما جسم سالمی داشته باشیم، خالصانه رفتند تا ما بمانیم و ادامه دهنده راهشان باشیم، مبادا غفلت از شهدا باعث شود که شرمنده فرزندان و خانواده شهدا شویم.

حجت الاسلام وحیدی راد با اشاره به ۲۰ شهریور و شهادت دومین شهید محراب آیت الله مدنی تصریح کرد: این شهید والامقام یاردیرین و وفادار امام خمینی(ره) ، عالمی گرانقدر و مبارزی نستوه بود که عمری را در تهذیب نفس و خدمت به اسلام و تربیت مسلمانان و مجاهده در راه حق علیه باطل گذراند و از چهره‌های کم‌نظیری بود که اطاعت از ولی فقیه را واجب مشی شمردندو امام عنایت ویژه ای به ایشان داشتند و درواقع دست راست امام بود، و برای اسلام و انقلاب تلاش ها و زحمات زیادی کشید.

وی ادامه داد: انسان در مسیر امتحان الهی از نعمت و قدرت اقتصادی و جسمی و علمی و فکری و مقام و جایگاه در راستای خدمت و تکریم خلق و گره گشایی از کار مومنین بهره ببرد، چرا که خداوند برای بعضی از اشخاص زمینه مساعد برای رسیدن به مقام جهت خدمت به خلق و برای رضای خدا انجام دهداما بعضی افراد تا به مقامی می رسند مردم را فراموش می کنند.

حجت الاسلام وحیدی راد تاکید کرد: مسئولین باید برای بهبود وضعیت فضای فیزیکی و ظاهری شهری در شان و منزلت مردم، شبانه روز فعالیت کنند و برای شکرگذاری این جایگاه مسولیتی که امانتی از خداست خالصانه برای مردم و کسب رضایت خداوند تلاش نمایند، چرا که این وضعیت درشأن و شایسته این مردم نیست،حتی اگر شبانه روز هم برای خدمت به مردم و پاسخگویی تلاش کنند باز هم لیاقت آرامش این مردم بیشتر است.

وی افزود: متاسفانه بعضی از خیابان های شهرستان زابل با وضعیتی که دارد به وسائل نقلیه رانندگان آسیب می زند و مشکلاتی را برای آنها بوجود آورده است، مسئولین باید پاسخگوی این وضعیت باشند.

امام جمعه موقت شهرستان زابل ادامه داد: زمانی جامعه ما ایده آل می شود که هر مسئول در هر مقام و جایگاهی که دارد به وظیفه خود عمل کند؛ چرا که اگر هر فردی در آن مسئولیتی که دارد به وظیفه اش عمل کند مطمئن باشید آن جامعه ایده آل و به گلستان تبدیل می شود.
انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark